Přejít na obsah

Velké pravé zrcátko


martikk

Doporučené příspěvky

toto je pro mě důležité info, v rámci nastříkání najednou to potřebuji vědět naprosto přesně. Moje domněnka je, že se stříká ten plastový překryt zrcátka, který jsem sundal. Jak zvenčí tak i zevnitř a potřebuji jen potvrdit nebo vyvrátit jak je v originálu stříknutý právě ten rámeček. zdali ano nebo ne.

zároveň mě zajímá, jestli samotné zrcátko(pravé velké) má také tu odlišnou zvětšovací část na sklíčku nebo nikoliv. Jen mi jde o případnou kontrolu po koupi zrcáka, jestli mi přijde to správné, co jsem objednal, jestli to mám ještě nějak při objednání upřesnit nebo podle objednacího čísla budou v salónu přesně vědět. Nerad by to dělal nebo reklamoval vícekrát. Moc díky za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem vyměnil zrcátko za anglické velké s obj. č. 6Y2 857 502 BA a mám trochu obavy že výled není to pravé ořechové. zdrátko musím mít vykloněné na max k sobě a myslím že by to ještě kousek chtělo, bok auta nevidím. Může mi někdo poradit co s tím, neobjednal jsem nějaké špatné samotné zrcadlo? na tom mém je ještě na okraji ta lomená část stejně jako na standartním levém zrcátku. Díky za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to normální, protože to velké pravé anglické svírá vetší úhel s dveřmi něž to původní. Je zkrátka pro anglického řidiče, tedy českého spolujezdce. :) Sklo také hodně zvetšuje. Já jsem to celkem uspokojivě vyřešil pořízením nové skla pro běžné velké pravé zrcátko z O1. Kupoval jsem na skoda-dily.cz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto mě zajímá, z O1 tedy sklo pasuje do velkého zrcátka na fábii?? takže rozměry zrcátek u fábie i octavie jsou stejné?? nevíš obj.číslo? předpokládám podle etky nebude to zrcadlo asférické-širokouhlé ale konvexní. tyhle pojmy bych potřeboval osvětit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, myslím že konvexní. Rozměry jsou s O1 stejné. Doporučuji koupit na zmíněném odkazu. Origo sklo od škodovky stojí cca 1500,-.

sklo že vyjde na 1500 ?? za to jsem kupoval celé velké zrcátko. Jinak díky kouknu a prosím jaký je výsledek je to o poznání lepší? to zrcadlo co tam mám teď je spíš pro spolujezdce než pro mě, zlepší se to o hodně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena se ješte liší, jestli máš zrcátka elektricky nastavitelná/vyhřívaná nebo ne. Já jsem psal o elektrických. Zlepší se to o dost. Vzadu na tom skle jsou i jakési výstupky, které slouží jako dorazy. A mám dojem, že jde to z O1 nastavit ješte víc směrem k řidiči. To původní anglické sklo dost zvetšuje. Mně se s ním i dost špatně couvalo. Sklo z O1 zvětšuje cca stejně jako to původní malé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vyměnil zrcátko za anglické velké s obj. č. 6Y2 857 502 BA a mám trochu obavy že výled není to pravé ořechové. zdrátko musím mít vykloněné na max k sobě a myslím že by to ještě kousek chtělo, bok auta nevidím. Může mi někdo poradit co s tím, neobjednal jsem nějaké špatné samotné zrcadlo? na tom mém je ještě na okraji ta lomená část stejně jako na standartním levém zrcátku. Díky za reakce

Mám to samý, a vidím normálně kliku zadních dveří, ale je pravda, že tak jako levý, se k autu přikopit nedá. Už jsme to tu řešili, prostě je to pro lidi s výškou 175cm+, který si dají sedačku víc dozadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Cena se ješte liší, jestli máš zrcátka elektricky nastavitelná/vyhřívaná nebo ne. Já jsem psal o elektrických. Zlepší se to o dost. Vzadu na tom skle jsou i jakési výstupky, které slouží jako dorazy. A mám dojem, že jde to z O1 nastavit ješte víc směrem k řidiči. To původní anglické sklo dost zvetšuje. Mně se s ním i dost špatně couvalo. Sklo z O1 zvětšuje cca stejně jako to původní malé.

takže stačí vyměnit jen sklo z Ol a dát ho do Fl a nic víc se měnit nemusí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sklo nestačí vymeniť, uhol toho celého zrkadla je iný. Prerábka z OI na FI sa tu už riešila, je to o hubu nakoľko nepasuje úchyt na dverách a bolo ho treba myslím vykĺbiť.

Ja mám tiež anglické vešké a vidím pekne bok ale je pravda že pre kratšie nohy je to nevyhovujúce... Zrkadlo nezväčšuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže stačí vyměnit jen sklo z Ol a dát ho do Fl a nic víc se měnit nemusí?

Pokud máš už velké pravé zrcátko (anglická verze) a nevyhovuje ti to anglické sklo, tak potom už stačí jen přehodit sklo z O1 pro velká pravá zrcátka. Ve škodovce stojí balík, v předešlé diskuzi je odkaz na neorigo vyhřívané za cca 150 Kč. Mám ho a je ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš už velké pravé zrcátko (anglická verze) a nevyhovuje ti to anglické sklo, tak potom už stačí jen přehodit sklo z O1 pro velká pravá zrcátka. Ve škodovce stojí balík, v předešlé diskuzi je odkaz na neorigo vyhřívané za cca 150 Kč. Mám ho a je ok.

A to má menší úhel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to tu je v předešlé diskuzi popsané. To origo anglické hodně zvětšuje (je určeno pro řidiče na pravé sedačce). Já konkrétně měl s tím anglickým i problémy při couvání. Při klasickém nastavení jsem naviděl třeba čáru na parkovacím místě atd. Musel jsem zrcátko stále sklápět dolů. Sklo z O1 má srovnatelné zvětšení jako to malé původní, ale má samozřejmě větší plochu. Mě se zdá, že jde to z O1 natočit i více k řidiči. Na zadní straně toho skla jsou totiž takové výstupky, které slouží jako dorazy pro el. ovládání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Včera jsem měnil malé za velké co vy na to ?

Ahoj, prosím Tě chtěl bych to malé taky vyměnit stejně, jako ty. Mám elektrické, vyhřívané na Fábii I. Combi 1.9 TDI. Co k tomu potřebuji. Předem dík za info. Alex - xavi@email.cz, 732888311

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prosím Tě chtěl bych to malé taky vyměnit stejně, jako ty. Mám elektrické, vyhřívané na Fábii I. Combi 1.9 TDI. Co k tomu potřebuji. Předem dík za info. Alex - xavi@email.cz, 732888311

Tak jsem to hoši kvuli vám trochu rozebral, protože si to nepamatuji jak jsem to dělal.

1. Sundáš tapec ze dveří.

2. Odpojíš kable k zrcátku a odšroubuješ ho.

3. Tenkým šroubovákem odehneš packu na sklíčku a vyloupneš ho ven. Jde to celkem dobře.

4. Pak tenkýma kleštěma odděláš pojistku s čepu. Ta se znovu použije tak opatrně.

5. Tak tady už nevím :) , ale jak to dudeš mít rozebráný tak to pochopíš. Podle mě musíš z malého zrcátka vytáhnout ten hliníkový díl s motorkem a dat ho do octávackého. Aby ti to sedělo na původním čepu. Pak jsem přepájel kábl z octávky na na fabiacky motorek, myslím kvuli délce( možná že jsem dal motorek z octávky a nic jsem nepřepájel, fak už nevím). Ten původní byl asi krátky. Vypinoval jsem protikus na autě a namrskal to napřímo :aggressive:

post-691-1244835160_thumb.jpg

post-691-1244835173_thumb.jpg

post-691-1244835187_thumb.jpg

post-691-1244835197_thumb.jpg

post-691-1244835209_thumb.jpg

post-691-1244835218_thumb.jpg

post-691-1244835240_thumb.jpg

post-691-1244835248_thumb.jpg

post-691-1244835256_thumb.jpg

post-691-1244835264_thumb.jpg

post-691-1244835272_thumb.jpg

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...