Přejít na obsah

Ruční brzda


lulda

Doporučené příspěvky

Obcas ji dejte co proto. Tim zjistis, zda pri nouzovem brzdeni je ok. Jinak bubny rezati jak zvenci tak zevnitr a pokud nekdo malo brzdi, tak se vam urcite nekdy oziva seveleni od bubnu. To je ta rez, kterou celisti stiraji. Takze ja ji mam pekne pod kontrolou, a pokud budu chtit, tak si ji zajizdy klidne zatahnu a BRZDI. Ne ze zacne brzdit az po 50 metrech!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja rucku nezatahuju vubec, leda v zime kdyz si chcu pohrat s autem na volnem parkovisti. Jinak se snazim nezatahovat rucku vubec. Zaradim tam zpatecku a kdyz je velky kopec tak podlozim kolo

Mate pri zimnim blazneni na ledu nejake zkusenosti s ESP, mnohokrat jsem to chtel na zamrzlem parkovisti vyzkouset, ale nakonec mi prislo zbytecne auto trapit. Predpokladam, ze rozdil ve prospech ESP tam bude, nicmene jako po kolejich to asi nepojede. Diky za info.

Jinak pouze z te zarazene rychlosti mam taktez strach, takze na zimu vozim kovovy klinek pod kolo. Nacez na chalupe vsichni umiraji smichy a pokrikuji cosi o metalizovanem kombiku, co prave prekonal odrazovy mustek pod prednim kolem a uhani primo na sjezdovku. Jen pro informaci, nejsem blazen - ten klinek mam od doby, co mi na passatu primzly zadni desky ke kotouci... :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate pri zimnim blazneni na ledu nejake zkusenosti s ESP, mnohokrat jsem to chtel na zamrzlem parkovisti vyzkouset, ale nakonec mi prislo zbytecne auto trapit. Predpokladam, ze rozdil ve prospech ESP tam bude, nicmene jako po kolejich to asi nepojede. Diky za info.

Jinak pouze z te zarazene rychlosti mam taktez strach, takze na zimu vozim kovovy klinek pod kolo. Nacez na chalupe vsichni umiraji smichy a pokrikuji cosi o metalizovanem kombiku, co prave prekonal odrazovy mustek pod prednim kolem a uhani primo na sjezdovku. Jen pro informaci, nejsem blazen - ten klinek mam od doby, co mi na passatu primzly zadni desky ke kotouci... :wacko:

s ESP mam velmi bohate zkusenosti - zadne ESP nemam :)

Jinak klinek je velmi dobry, nejdriv se mi taky smali, ale pak se mi ho pokouseli ukrast :(, takze ted polozim klinek pod kolo a popustim auto abych ho zatizil proti ukradeni

jinak klinek jsem ziskal od neznameho kamionare, jednou si tak jedu domu a koukam ze neco lezi uprostred cesty

byl to ten klinek :) a nikdo o nej nejevil zajem, taxem ho v zajmu bezpecnosti schoval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate pri zimnim blazneni na ledu nejake zkusenosti s ESP, mnohokrat jsem to chtel na zamrzlem parkovisti vyzkouset, ale nakonec mi prislo zbytecne auto trapit. Predpokladam, ze rozdil ve prospech ESP tam bude, nicmene jako po kolejich to asi nepojede. Diky za info.

Jinak pouze z te zarazene rychlosti mam taktez strach, takze na zimu vozim kovovy klinek pod kolo. Nacez na chalupe vsichni umiraji smichy a pokrikuji cosi o metalizovanem kombiku, co prave prekonal odrazovy mustek pod prednim kolem a uhani primo na sjezdovku. Jen pro informaci, nejsem blazen - ten klinek mam od doby, co mi na passatu primzly zadni desky ke kotouci... :wacko:

s ESP mam velmi bohate zkusenosti - zadne ESP nemam :)

Jinak klinek je velmi dobry, nejdriv se mi taky smali, ale pak se mi ho pokouseli ukrast :(, takze ted polozim klinek pod kolo a popustim auto abych ho zatizil proti ukradeni

jinak klinek jsem ziskal od neznameho kamionare, jednou si tak jedu domu a koukam ze neco lezi uprostred cesty

byl to ten klinek :) a nikdo o nej nejevil zajem, taxem ho v zajmu bezpecnosti schoval

To jezdil muj znamej s tim kamionem a nechal ho jak rikas na silnici, tudiz bud tak hodny a vrat mu ho, dodnes se po nem shani. Adresu ti napisu PM :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s ESP mam velmi bohate zkusenosti - zadne ESP nemam :)

Jinak klinek je velmi dobry, nejdriv se mi taky smali, ale pak se mi ho pokouseli ukrast :(, takze ted polozim klinek pod kolo a popustim auto abych ho zatizil proti ukradeni

jinak klinek jsem ziskal od neznameho kamionare, jednou si tak jedu domu a koukam ze neco lezi uprostred cesty

byl to ten klinek :) a nikdo o nej nejevil zajem, taxem ho v zajmu bezpecnosti schoval

Prave, kvuli takovym dareckum na dalnici zvazuju porizeni kovoveho krytu pod motor. Uz jsem nekolikrat pred nadilkou vypadnuvsi z kamionu klickoval - potom se ESP docela hodi. Jinak mi auto prijde hrozne nizke, v dokumentaci jsem sice zadnou hodnotu svetle vysky nenasel, nicmene pokud se postavim vedle jakekoliv octy (seriove, tunery plazici se milimetr nad asfaltem pochopitelne neuvazuju) je proste vyssi. V servisu na otazku, zda-li je 11 cm normalni vyska jen krcili rameny, tak nevim. Nemate prosim nekdo zkusenost, zda-li je ruzna vyska u ruznych motorizaci, popr. metr v garazi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
A co tomu bolo?

Ozaj, zmensi si podpis, strasne to zneprehladnuje citanie temy.

Ahoj,

spatne se vracelo na obou stranach lanko v bovdenu. Tak jsem lanko trochu v bovdenu prostriknul olejem a je po problemu. Jelikoz mam Octavii velice kratce tak se musim porad ucit a studovat vyrobni mouchy Skodovky. Pro jistotu dnes budu objednavat nove bovdeny, abych byl pripraven na zimni sezonu a nevytrestalo me to v silnych mrazech. A taky jsem si trochu ohral do fialova zadni kotouce, takze ty lanka preventivne vymenim.

Chozee

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdarec.Nějak mi nejde ruční brzda.Na zadní nápravě mám kotoučové brzdy.Auto jsem koupil už s tím,že se ruční brzda zatahovala,až na samotný vrch(poslední zub) a stějne to skoro vůbec nebrzdilo.Původní majitel říkal,že nechal měnit kotouče a brzdové desky a nechal ji tak zatím na volno.Auto mám již delší doba a tak jsem se rozhodl,že ji teda trochu dotáhnu na lancích co jsou v tunelu,aby kola zustaly stát na 4 zubu ručky.Jak jsem to dotáhl tak efekt byl stejný jak před tím.Lanka natáhlé,ale kola se jen trochu přibrzdí(skoro vůbec a to jsou lanka natáhlé jak struna).Díval jsem se na kotouče a destičky,ale jsou v porádku.Tak nevím co ještě udělat aby to konečně brzdilo jak má.V protokolu od STK jsem našel zápis o zjištěné závadě na převodu parkovací brzdy,ale nevím kde to hledat.Tak snad někdo poradí jak na to.Dík. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec.Nějak mi nejde ruční brzda.Na zadní nápravě mám kotoučové brzdy.Auto jsem koupil už s tím,že se ruční brzda zatahovala,až na samotný vrch(poslední zub) a stějne to skoro vůbec nebrzdilo.Původní majitel říkal,že nechal měnit kotouče a brzdové desky a nechal ji tak zatím na volno.Auto mám již delší doba a tak jsem se rozhodl,že ji teda trochu dotáhnu na lancích co jsou v tunelu,aby kola zustaly stát na 4 zubu ručky.Jak jsem to dotáhl tak efekt byl stejný jak před tím.Lanka natáhlé,ale kola se jen trochu přibrzdí(skoro vůbec a to jsou lanka natáhlé jak struna).Díval jsem se na kotouče a destičky,ale jsou v porádku.Tak nevím co ještě udělat aby to konečně brzdilo jak má.V protokolu od STK jsem našel zápis o zjištěné závadě na převodu parkovací brzdy,ale nevím kde to hledat.Tak snad někdo poradí jak na to.Dík. :help:

měl jsem také prblém s ruční brzdou ale já musel vyměnit celou konstrukci pokud tobě ručka drží na zubech tak to není můj případ, ale chyba bude úplně někde na koncovém dílu ručky, může to tam být zatuhlé, zanesené bordelem... zkus si auto zvednou lehnout si pod něj a uvidíš co se děje.v tuto chvíli jinak netuším včem jiném by mohl být problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,dotažení se provádí ve voze.Musí se sundat tunel kolem ručky a potom jsou tam dva lanka spojená sponou a tam se to dotahuje.Ale vzhledem k tomu že auto má automatické vymezení vůle tak seřizování ruční brzdy by nemělo být nutné.Aspoň takhle to píšou v DP,spíše bych hledal chybu někde jinde,lanovody,samonastavování v bubnech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,dotažení se provádí ve voze.Musí se sundat tunel kolem ručky a potom jsou tam dva lanka spojená sponou a tam se to dotahuje.Ale vzhledem k tomu že auto má automatické vymezení vůle tak seřizování ruční brzdy by nemělo být nutné.Aspoň takhle to píšou v DP,spíše bych hledal chybu někde jinde,lanovody,samonastavování v bubnech.

nemám bubny, kotouče vzadu. Ale samonastavovací mechanizmus funguje good, hned po několikati sešlápnutí se doštelovaly pakny . Ale ta ručka... nic moc. stejně jako před výměnou , Jak prosím rozebta tunel a v autě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...