Přejít na obsah

Špatný signál rádia


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny!

Mám Octavku 1 kombíka, měl jsem tam rádio Blaupunkt, neměl dobrý signál ani s Impulsem, Evropou 2. Hodně cestuji a jiný auta mají bezproblémový signál a mě vydrží pár minut a autorádio začne šumět, mám tapnutý TA, AF a stejně šumí. Anténa je neoriginální koupená za 400 a neběhá to... Neví někdo co s tím? Dávali mi tam ještě za rádio nějaký zesilovač nebo co... Myslím si že to chce originální anténu, nevím... Děkuji za každou odpověď!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam origo antenu, ktora ma integrovany zosilovac signalu a je to bez problemov. Akurat som musel zapojit fantomove napajanie,ale v tvojom pripade to neplati. V pripade neoriginalnej anteny by som skontroloval montaz na karoseriu-kostra anteny musi byt spojena s kostrou vozidla-byva tam casto velky prechodovy odpor co funkciu anteny zavazne ovplivnuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam origo antenu, ktora ma integrovany zosilovac signalu a je to bez problemov. Akurat som musel zapojit fantomove napajanie,ale v tvojom pripade to neplati. V pripade neoriginalnej anteny by som skontroloval montaz na karoseriu-kostra anteny musi byt spojena s kostrou vozidla-byva tam casto velky prechodovy odpor co funkciu anteny zavazne ovplivnuje.

Dík za radu. Mám r.v.99, a anténa je dobře nandaná, na to jsem koukal... Potřebuji sehnat originální anténu a možná to bude pak OK. Nevím... Asi to bude tou anténou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Je to anténou máš dve možnosti:

1. fantómový zosilovač - tj to jednoduchšie cca 5 €

2. nová anténa s aktívnym zosilovačom - cca 15 € (hlinníkový prút) mám ju a je perfektá chytím cca 12-14 statnic a hraju čisto

Ceny sú približné

máme stejný problém, máme orig. anténu, ale ne orig. rádio. SONY GT434U. A když stojíme, tak nám stanice fungují, ale jakmile se rozjedeme, tak se signál ztrácí. Tak bychom byli rádi, kdyby nám někdo z vás mohl poradit. Moc prosíme. Prosím velmi laický překlad. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladam,ze ten valček čo popisuješ je vyhybka fantomoveho napajania a nachadza sa v priestore za radiom. Mal by s toho valceka vychadzat aj napajaci kablik a ten je napojeny na +12V z radia.(napajanie el.anteny). Keby si dal foto boli by sme mudrejsi.

Kouknu na to, ale co si vzpomínám tak ten káblík vede do propoj.konektoru s rádiem. Zítra nebo po zítří až se k tomu dostanu, tak bych ti poslal na SZ foto a pořešíme to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Nejprve zkuste úplně nejjednodušší věc a to vyměnit prut antény. Při jízdě kmitá a dochází k lámání vodiče.

Trápil jsem se s tím dost dlouho, než mi jí ukradli a já koupil novou a bylo po problému. Ale samozřejmě to tím být nemusí :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně to teď řeším taky, kdysi jsem měl na autě tu anténu co nešla sundat, jen se sklopila, došlo to tak daleko, že jsem dal novou, pak pořídil DX navigaci a šlo to super, nakonec jsem tu původní anténu rozdělal a zjistil, že ten plíšek co se dotýká toho sklopného šroubu byl celý zoxidovaný, zřejmě vlhkost, teď mi to dělá zas, při jízdě rádio koktá,vyměnil jsem prut a je to o něco lepší, myslím si že bude asi přerušený tišťák co je na něm šroub co drží prut ,nebo zas oxidace, začlo v poslední době po těch deštích, díval jsem se na netu na nějaké antény, název LUX II,(cena kolem 700 Kč), má ji někdo na autě, nebo doporučí mi někdo něco kvalitnějšího co máte na autě ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mám origo anténu a i rádio symphony - příjem je solidní, ale kde je o něco slabší signál, stanice vypadává. Ve srovnání s bývalou fábkou bych řekl, že příjem je tak o 20-30% horší u slabšího signálu. Nemáte na to někdo lék? Nezdá se mi, že by v tom měl být rozdíl, podle mně se jedná o podobné rádio a totožné antény.

Editováno: , autor: Hupy Frud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Může to být vadným předzesilovačem v autorádiu nebo rozvyklaný konektor - vstup antény do rádia, ale to bych uvažoval jako poslední případ.

Může to být přetrhlým či spojení obou pólů na koaxiálním kabelu co spojuje autorádio a anténu.

Může to být konektory na kabelech (utrhlý střed) či rozvyklané starší konektory (přechodové jevy).

Může to být nekvalitním zesilovačem, co ti připojili za autorádio (velký šum zesilovače nebo vysoká charakteristika kolísání zesilovače).

Může to být špatnou kostrou mezi anténou a plechem střechy vozu.

Může to být nekvalitně provedená "střeva" neoriginální antény (zesilovač nebo kontakty středu či kostry antény) nebo prohnilá "zoxidovaná" či rozpojená střeva od deště, saponátů či soli.

Může to být vadným bičem, či zoxidovaný závit nebo zoxidovaný spojovací plíšek co spojuje bič se základnou antény v základně (typ antény - sklopný bič).

A úplně posledním případem, což většinou v běžných autech nebývá rušení jiných elektrozařízení, které vyzařují silné vysokofrekvenční vlny a jsou blízko u hifisoustavy.

Pokuď jseš trošku elektrokutil a líbí se ti ploutev na autě, jukni mi na článek s názvem ! FM anténa - ploutev žraločí !. Je to super a je to vyzkoušené - maká jako blázen.

Editováno: , autor: Adnots
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za výpis, ale u mě to bude spíš rádiem, protože když připojim jvc tak hraje supr a stanice se nestrácej, ale je mi divný, že by symphony tak špatně chytalo signál, žená má ve fábii ms202 a ta hraje normálně. A jak jse vyčetl z navodu na ploutev, tak by přidavnej zesilovač asi nic nevyřešil (jinak návod super už jsem na něj dříve koukal, jednou to budu realizovat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím,

po letech jsem o5 vlastníkem Octavie I 4x4 v combi..jetá z bazaru...origo rádio symphony (jen cd bez mp3) jsem vyměnil za dobře makající pioneer deh-2900mp..co mě udivilo bylo špatný příjem rádia ať již u symphony tak i u pionnéra...zjistil jsem zlomený prut antény v gumové části..může být špatný příjem rádia způsoben touto závadou ? dříve pionner makal jako šroubek ve daewo nubiře bez problému...nevíte zároveň kde se dá náhradní prut antény koupit a co to baj woko stojí ????

asi vyřešeno...prut antény jsem objednal z eshopu za cca 50,- Kč...pionnéra jsem vymontoval...hraje dobře ale vypadá v oktávce jak pěst na oko a navíc není ve dne vidět na dispej...murphyho pravidli sjem měnil rádio a když jsem kompletně zablokoval symphony i s origo kódem vzal jsem si do ruky návod abych se dozvěděl, že nejprve jsem měl otočit klíčkem v zapalování a pak zapnout rádio...čekám až se mi vynulují špatné pokusy..v návod píší, že za hodinu se zapnutým rádiem...nepíší, zda má být zapnutý klíček v zapalování páč v tomhle horku když nikam nepojedu předse nebudu sedět v autě....

Editováno: , autor: JuraS.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Zdarec.

Já to vzřešil zesilovačem za 180kč, univerzální - připojí se přívod antény auta do zesilovače a z toho jde vstup do rádia a jak už tady bylo někde popsáno z toho zesilovače jde jeden napájecí kabel na +12V a mněl jsem po problému,, příjem o min. 20% lepší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...