Přejít na obsah

Vytlumení dveří


Doli

Doporučené příspěvky

mě stály vloni po nějaké té slevě cca 4.000,-Kč

trošku mimo, co se řešilo vejš, ty roztačné příchytky tapecu jsou nyní po inovaci a prodávají se už takové, které by neměly při vytažení rozletět na dvě části, mají jiný tvar a stavbu, guma je na nich už napečená a né formou těsnění, nedá se to moc popsat, chce to vidět.

Editováno: , autor: rolbař
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Tak dnes som tlmil kamosovi auto a menil aj repro za nove HERTZ DSK.165,pridavam zopar foto;)

Vidím podle přiložených fotek, že tlumeno bylo pouze pod tapecem. Vytlumit i vnitřek dveří by se muselo odvrtat nýty. Pomůže tahle jednodušší úprava? , jo to poznat oproti dveří bez tlumení ?

Také budu tlumit tak nevím do čeho se rovnou pustit.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Vidím podle přiložených fotek, že tlumeno bylo pouze pod tapecem. Vytlumit i vnitřek dveří by se muselo odvrtat nýty. Pomůže tahle jednodušší úprava? , jo to poznat oproti dveří bez tlumení ?

Také budu tlumit tak nevím do čeho se rovnou pustit.

Děkuji

tlmil som aj vnutro ale len pokial sa dalo cez otvor,tlmenie isto pomohlo nic nerezonuje ani tuk treba oblepit aj tapec bitumenom a este na to penu a super dvere su tazsie pekne sa zatvaraju ako na drahsich autach, tak tlmene:)a zvuk je istotne lepsie som spokojny so zn.hertz a ani tak moc nestali...vrele odporucam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tlumení týče, mějte na paměti, že OII má svou vlastní ozvučnici, kterou byste neměli přelepovat - má svůj účel. Zároveň tlumení má přinést lineárnější nárůst charky, tudíž vyrovnání kmitočtů (poněvadž výškový reproduktor má svou vlastní ozvučnici, především tak mluvíme o středobasových a basových měničích). V praxi to znamená prostorovější zvuk (tzn. výraznější kmitočty středobasového měniče) a výraznější nižší kmitočty, zatímco ty vyšší kmitočty basového pásma (přehnané "hučení") je potlačeno, díky eliminaci odrazů. Zároveň nezapomínejte na to, že přiměřené množství tlumení pohlcuje vlnění a tím zamezuje nechtěným odrazům, zatímco přehnané množství tlumení pouze sníží účinnost basového pásma => tlumení na dveře + na zadní stranu tapeců je přehnané a zbytečné. Tak samo výše použitý materiál má opodstatnění pouze jako utlumení venkovního hluku a zlepšení akustické pohody ve voze, nicméně jeho účinnost při použití v souvislosti s audiem je minimální (maximálně zamezí třepání drátů, které ťukají do plechu) a nejedná se o nic jiného, než marketingový tah (neboť je to poměrně drahé). Nejlepším řešením tak stále zůstává použití tlumícího rouna (např. Getex)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím. - Tohle je přesně téma, které jsem opravdu dlouho hledal a jelikož jsem pořídil nové auto, tak jsem si řekl, že to nebudu odkládat a investuji. - Jsem audiofil.. - Jakmile něco někde drnčí okamžitě to vypínám.(Nedokážu si tu muziku vychutnat). Mám Columbus + Sound system. - Hraje to neskutečně, ale pořád tam to drnčení je a chtěl bych ještě o něco kvalitnější zvuk.

1. Co jsem se tady dozvěděl, tak je potřeba koupit 2x http://www.ahifi.cz/...rej-es-500.html

2. Vybírám, který tlumící materiál by mohl být nejlepší? - Zalíbil se mi tenhle: http://www.ahifi.cz/...r-1-4-6-mm.html - Tohle jestli jsem správně pochopil se nalepí ze vnitř dveří

3. Tapecy bych měl vyplnit molitanem - Tady teda netuším, který by byl nejlepší Asi tento: http://www.ahifi.cz/...tan-374091.html

4. - Co byste mi ještě doporučili pro dokonalý odhlučnění.

Tapecy si nechám sundat/nandat v servisu.

Mockrát děkuji zkušeným členům za jejich budoucí rady, mně, jakožto laikovy.

- Ještě jsem se dozvěděl, že se tam dává MDF kroužek - Nevíte, jestli to sound system už má?

Editováno: , autor: Crewe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

ahoj, rád bych toto oživil. Uměl by v Praze někdo pomoci přes léto. Zařídil bych si vyndání tapeců, ale raději bych to dělal s někým, kdo má zkušenosti a šikovné ruce.

 

Před tím to zkusím ještě reklamovat, ale co jsem tu přečetl, tak to nikomu moc nepomohlo :(

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Na tapecírunky bych určitě nedával běžný molitan - ve dveřích se Ti tvojí při změně teplot vlhkost, kterou nějaké "molitany" nasáknou a poté se rozpadají a hodně zapáchají.

Chce to materiál s uzavřenou strukturou. My máme nejraději na tapecírunky:

http://www.prohifi.cz/tlumici-material/silent-coat-noise-isolator-4-0-3-m

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tapecírunky bych určitě nedával běžný molitan - ve dveřích se Ti tvojí při změně teplot vlhkost, kterou nějaké "molitany" nasáknou a poté se rozpadají a hodně zapáchají.

Chce to materiál s uzavřenou strukturou. My máme nejraději na tapecírunky:

http://www.prohifi.cz/tlumici-material/silent-coat-noise-isolator-4-0-3-m

To vypadá docela dobře (i cenově B) ) akorát se tam píše, že se má dát jako druhá vrstva pře tu tlumící vložku a ta už je dost mastná... Je nutný jí tam dávat, nebo by stačil jen ten izolátor a bude to lepší když se to neudělá i s tou první vrstvou? Abych to nedělal zbytečně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobry den prajem,

mam otazku, pri vystriekani dveri a tapaciru antivibracnym sprejom a vytlmeni tapaciru molitanom (ako to robil wagoo na prvej strane) by ma zaujimalo ci ma nejaky zmysel pri tej prilezitosti podlozit pod seriove repraky mdf podlozky?

Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ahojte, pri prilezitosti vymeny zrkadiel som vytlmil aj predne tapacire. Najprv som ich vystriekal protivibracnym sprejom a nasledne nalepil akutsticku penu. Tapacire mi uz dost hrkodali tak dufam ze to pomoze. Taktiez som vystriekal antivibracnim sprejom aj vsetky plastove casti ako klucky vnutorne kryty zrkadiel (ten fukar na bocne okno). Idem vymenit aj vsetky tesnenia na dverách a oknach tak dufam ze to trosku pomoze aerodynamickému hluku pretoze tesnenia mam v dost zlom stave a pri rychlosti >90km/h mi to pri oknach svisti ako papinak.

post-19806-0-15302600-1459184129_thumb.j

post-19806-0-59429300-1459184136_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pajko: tiež som zvedavý na tvoje skúsenosti, toto leto sa tomu už nevyhnem. Už ma to vytáča do nepríčetnosti to bzučanie, vŕzganie a rezonovanie z dverí... Miesto ANS peny som premýšľal nad takou tiež penovou hmotou, ktorá má 2cm výšku a je samolepiaca. A na tapece by som použil buď ten sprej alebo bodyčko.
Inak dosť veľký kravál robia predFL späťáky, tie mne svištia už od 50km/h :kol-34:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrcátka, pokud jsou dobrá tak ani FL nesviští. Většinou buď jsou špatné sesazené Plasy, nebo je někde něco zlomeného v té mezeře. Měl jsem to taky a laboroval jsem, oblepoval spáry lepenkou až jsem našel ulomený zobáček a tím to svištělo. Vyměněn kryt a je klid. Ale v těch dveřích je fakt, že klepe všechno.

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takze nahodil som zatial iba tapacir spolujazdca kedze sa mi dojebancox pruzinka na vodicovej klucke a klucka sa mi nevracia spat - musim kupit novu. S osadenim tapaciru nebol absolutne ziadny problem, trosku som sa bal ze tlmiaci material bude niekde zavadzat a ze to budem musiet este upravovat ale na moje prekvapenie to sadlo jak rit na serbel. nebol som sa s tym este prebehnut pretoze je to asi zbytocne kedze vodicov tapacir stale nie je nahodeny ale skusal som napr hybat s madlom a kedze aj to som vystriekal antivibracnym sprejom absolutne nerzga ani nehrka. taktiez tapacir ked ho nejako postlacam tak nevydava ziadny neprijemny zvuk. Skusal som pustit radio nastavil som aby hralo iba zo spolujazdcovyh dveri dal som plne bassy a pri zvysenej hlasitosti, ktora je este prijemna na pocuvanie absolutne ziadne hrkotanie. Predtým ked som dal radio hlasnejsie tak uz tam kadeco hrkalo. Zatvaranie dveri ide pekne, mam pocit ze dvere su malinko tazsie ale to uplne minimalne. V kombinacii s novými tesneniami je pre mna rozdiel velky. Okno ide krasne stiahnut bez skripania kamienkov, chod okna je krasne tichy ako u nového auta (vycistil som aj okno aj som premazal vodiace lanka).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze vcera som poskladal kompletne vsetky tapacire ktore som pred tym vystriekal anitvibracnym sprejom a nalepil akusticku penu. vymenil som tesnenia na dverách a predných oknach. vzadu som vymenil na oknach iba sametku kedze tam sa pri vymene tesnenia meni cele tesnenie aj s okienkom a to by som asi nedal. vymenil som aj spatne zrkadla, ktore som mal roztavene od poziaru (tema v ostatne). Bol som sa previez a moj subjektivny pocit je POPICI. dvere absolutne nehrkocu, repraky hraju podla mna tak cistejsie hlbsie ziadne plechove zvuky. Mam pocit ze je aj malicko menej pocut motor ale to si uz mozno len vsugeruvavam. Najviac sa mi ale paci ked nabehnem na nejaku nerovnost tak pocut iba zvuk pneumatikyako pri novom aute. Ziadne zahrkotanie alebo vrzganie. Este ma potesila aj vec ze pri vyssej rychlosti ako 90km/h nepocujem to sustanie od vodicovho okienka - to asi tie spataky v kombinacii s tesneniami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nazdar chalani, mam otazku, chcem vymenit listy v tapaciroch, tak som si povedal ked uz budu dole preco to nevytlmit. Ale nechce sa mi odvrtavat nity a tlmit aj vonkajsi plech z vnutornej strany (Ono ani nie ze nechce ale nemam na to klieste ani nity a hlavne mam obavy z toho okna). Preto sa pytam ci ma zmysel vytlmit iba tu cast, ktora je obrazku + do tapaciru dat STP Biplast 5 popripade 10. Dvere by sa tlmili s STP Anticor G. Momentalne mi dvere nevrzagaju iba na spolujazdcovej strane akoby sa vo vnutri povalovala nejaka skrutka alebo nejaky kusok plastu. Nie som nejaky audiofil skor mi ide o hluk z vonku. Budem citit nejaky rozdiel. Samozrejme STP Anticor G by siel aj na podbehy kolies a ked sa zvysi aj do kufra kedze mam combi.

post-84676-0-24847800-1463042727_thumb.j

 

Editováno: , autor: kermo20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...