Přejít na obsah

Problémy s elektrikou voda na podlaze za řidičem...?


seler

Doporučené příspěvky

Pomalu mi odcházely některé věci jako vypínání hlídání vnitřního prostoru, vnitřní osvětlení a dnes mi náhodně začal houkat alarm...

Nadzvedl jsem kobereček před zadním sedadlem na straně řidiče a tam louže jako prase... Sahal jsem i na mistě řidiče a tam jen minimálně.

Podle příspěvku http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=60392 to bude patrně jednotka komfortu (snad...)

Nestalo se někomu něco podobného? Do opravy se pustím a budu hledat případné uhilé spoje.To o co mi jde, je způsob jakým se tam dostala voda...

Nemá nědo zkušenost? Samozřejmě okna jsem měl dovřená.... Té vody je tam docela dost, být to vepředu typuju na přední okno, ale před zadní sedačkou....... :(

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomalu mi odcházely některé věci jako vypínání hlídání vnitřního prostoru, vnitřní osvětlení a dnes mi náhodně začal houkat alarm...

Nadzvedl jsem kobereček před zadním sedadlem na straně řidiče a tam louže jako prase... Sahal jsem i na mistě řidiče a tam jen minimálně.

Podle příspěvku http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=60392 to bude patrně jednotka komfortu (snad...)

Nestalo se někomu něco podobného? Do opravy se pustím a budu hledat případné uhilé spoje.To o co mi jde, je způsob jakým se tam dostala voda...

Nemá nědo zkušenost? Samozřejmě okna jsem měl dovřená.... Té vody je tam docela dost, být to vepředu typuju na přední okno, ale před zadní sedačkou....... :(

Takže jsem odhrnul koberce a zjistil jsem problém, zřejmě zatéká někde okolo předního okna..

Voda pod předním kobercem tak cca 2litry a pod zadním další litr ...

Nemá někdo ponětí jestli je v podlaze ve přední části nějaký odtok na vodu?

Celá jednotka komfortu včetně kabeláže je pod vodou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuálně mám skoro vysušeno, ale množství vody mě velice překvapilo.

Na povrchu byl koberec jen lehce vlhký, ovšem pod ním byl skutečný Bajkal a jednotka včetně kabelů pod vodou...

Zítra jdu na přesklení předního okna, typuju že to ve Škodovce pěkně odflákly...

Jak psal mifii , těsně před sedadlem řidiče je v plastovém krytu jednotka komfortu a do ní vede

tlustý svazek drátů, na kterých je klema izolovaná světlou gumovou bužírkou asi deset drátů, vše uhnilé...

Pak jsou na svazku ještě další dvě klemy, já je měl omotané černou elektrikářskou páskou, taky uhnilé...

Po odstřihnutí ohnilých konců zacínováno, dobře zaizolováno (u mě tedy 3 místa) a osvětlení včetně tlačítka

hlídání vnitřního prostoru opět funkční... Jestli tam má každý tyhle tragické neprofesionálně udělané napojení,

jakže asi jo, určitě to dřív nebo později čeká každého...

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem teď se Supem MR 2002 po nějaké době (rok?) ve značkovém servisu Škoda. Prý mi zdarma udělali i nějakou kontrolu zatékání do interiéru, kterou prý teď Škodovka pro některé série Supů nařídila. Naštěstí bylo vše OK. Ale je možné, že je to plošný problém, protože aby výrobce v roce 2008 nebo 2009 nařizoval zdarma nějaký servisní zásah u aut z roku 2002, to asi není moc časté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam ten odtok teda našel, přímo pod posilovačem, není skoro vidět.. akorát nevím kam vede a z vrchu se k němu nedá pořádně dostat :( Zakrouceným drátem jsem v něm lehce zaštáral, ale je to ucpaný asi níž................

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dnes vyřešeno, i druhý odtokový kanálek vede do motorového prostoru.. Natlačil jsem ruku kolem motoru a díru nahmatal, jak při sexu :D Bylo to jak někomu strčit prst někam... Otvor má v průměru tak 2cm a vyletěl z toho krásnej bordýlek, konečně zas voda bude odtékat a já nebudu pořád dokola vysušovat ... Doufám jen, že mě tam voda neteče ještě jinudy...

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska mi taky auto houkalo jako blázen pro nic za nic a včera tady dost pršelo, takže mám pocit, že mám stejnej problém. Kolik a kde je celkem těch odtoků? Po víkendu s tím zajedu někam do servisu, ať se mi na to mrknou. Koberce jsem ale kontroloval a sucho. Mám RV 2003.

Jo a ještě jsem si všimnul, že při zamykání auto místo 2x bliknutí a pípnutí tohle udělalo 4x. Dveře i okna jsem měl dovřený. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska mi taky auto houkalo jako blázen pro nic za nic a včera tady dost pršelo, takže mám pocit, že mám stejnej problém. Kolik a kde je celkem těch odtoků? Po víkendu s tím zajedu někam do servisu, ať se mi na to mrknou. Koberce jsem ale kontroloval a sucho. Mám RV 2003.

Jo a ještě jsem si všimnul, že při zamykání auto místo 2x bliknutí a pípnutí tohle udělalo 4x. Dveře i okna jsem měl dovřený. :aggressive:

No pokud jsi před tím měl spuštěný alarm tak auto pak reaguje jinačím počtem bliknutí.Nebo ti to dělá už pořád?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud jsi před tím měl spuštěný alarm tak auto pak reaguje jinačím počtem bliknutí.Nebo ti to dělá už pořád?

Pořád právě ne, jen dneska se mi stalo vícekrát, že to bliklo 4x a najednou odpoledne auto pořád houkalo. Tak jsem odemkl a po 10s se samo zamklo (což normálně nedělá) a zase se spustil alarm. Zítra by to mělo jít na VAG, tak uvidím co tam vyčtu. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar Seler....

chcem sa ta opytat ci si nahodou nemal tiez nejake problemy so servom alebo blikanim vonkajsieho osvetlenia...lebo mi obcas blbne servo a zda sa mi ze by to mohlo mat suvis s tym tvojim problemom....nezbadal si nieco take ze by ti blikalo osvetlenie pristrojovky alebo stretávacie svetla???dik za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar Seler....

chcem sa ta opytat ci si nahodou nemal tiez nejake problemy so servom alebo blikanim vonkajsieho osvetlenia...lebo mi obcas blbne servo a zda sa mi ze by to mohlo mat suvis s tym tvojim problemom....nezbadal si nieco take ze by ti blikalo osvetlenie pristrojovky alebo stretávacie svetla???dik za pomoc

Ahoj, u mě to byl problém s osvětlením interiéru, osvětlení nástupního prostoru (v zrcátkách) a vypínání hlídání vnitřního prostoru,

dále to může být nefunkční otevírání kufru, ale to u mě bylo ok..

Jde o to, že kabeláž která vede do jednotky komfortu, která má s tímhle vším co do činění a je pod kobercem řidiče.

Navíc kabeláž je těsně u podlahy a případná vlhkost, nebo potopa (jako to bylo u mě) během několika dní zničí amatérsky udělané a zaizolované spojky

na drátech. Problém už většinou lze spatřit na první pohled a to tím, že ze z místa spoje už je vidět zelená měděnka co vznikne oxidácí, popřípadě upadené uhilé dráty. Hlavně v mistě spoje zemnění, cca 10drátů (nejtlustší klema).Dále na hlavní kabeláži 3 spojky a na kabeláži okolo, jsou tam tuším ještě dvě další, ale ty jsou trochu výše a já je měl ok. Samozřejmě voda je svině a může se dostat kamkoliv, ale ta podlaha se týká hlavně tohohle problému.

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...