Přejít na obsah

Unik oleja


SnakeBR

Doporučené příspěvky

Zdravim. Zistil som, ze mi za par dni vytiekol s motora olej, neviem ako rychlo, po tyzdni som ho nastartoval a pozriem pod auto avelka mlaka oleja, skontrolujem kolko ho ostalo a nic... olejova vana je v poriadku. Skade mohol ten olej vytiec? olejovy filter vyzera byt dotiahnuty OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechytil si vypustaci srob na olej vani??? ;)

No tak toto neviem niesom si toho vedomy zeby som chytil spodok..... Naposledy som isiel ja s autom asi cca 100 KM a vsetko v pohode, odstavil som ho asi na tyzden, a po tyzden som chcel ist niekde na nom a nahodou som zbadal pod autom flak od oleja, skontrolujem olej neostalo tam vobec nic tak som ani nestartoval motor...Tak teraz neveim ze co mam robit, lebo predpokladam ze ked tam nalejem ten olej tak mi vytecie znovu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takhle úplně do prázdna ti to mohlo utéct snad jen přes vypoušťák, něměnil jsi před nedávnem olej ? je možné že máš stržený závit -pak je to hned a přitom můžes mít ten šroub na první pohled jen orošenej...... to byl jen takovej nápad

ale jak píšou shora, nalej to olejem, zahřej, vlez pod auto a hledej...

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takhle úplně do prázdna ti to mohlo utéct snad jen přes vypoušťák, něměnil jsi před nedávnem olej ? je možné že máš stržený závit -pak je to hned a přitom můžes mít ten šroub na první pohled jen orošenej...... to byl jen takovej nápad

ale jak píšou shora, nalej to olejem, zahřej, vlez pod auto a hledej...

nie nie olej som naposledy menil asi pred 4 mesiacmi a od tedy vsetko v pohode, prislo to len tak naraz....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

SKODA OCTAVIA 1.6i , 74kW , 1997rok , kod motora:AEH .

PROSÍM VÁS O POMOC :

Zdravim Vas , v 6 mesiaci 2009 som menil olej spolu s olejovym filtrom , do vtedy sa mi olej vobec nestracal ale od tej vymeny mi unika olej a neviem co je za problem , ze skadial unika . Najazdil som od vymeny oleja priblizne 4000km a ked kontrolujem tak uz nieje ani na spodu tej risky asi ho tam bude uplne malinko teraz ... Priebezne som kontroloval ci sa unik oleja zastavi ale stale unika i ked postupne , ze nie naraz ale teraz tam uz nemam takmer ziadny . Viete mi poradit s mojim problemom??? Objednal som si Liqui Moly Stop stratám oleja 300 ml spolu s CASTROL MAGNATEC 5W-40 C3 5litrov a chystam sa tam naliat olej spolu s tou prisadou . Ako to mam zriedit ?? Mam naliat olej a potom tu prisadu alebo mam do toho kanistra s olejom naliat tu prisadu a zmiesat??HM dakujem za radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie nie olej som naposledy menil asi pred 4 mesiacmi a od tedy vsetko v pohode, prislo to len tak naraz....

Jak tu pisou ostatni, aby zmizel vsecek olej v kratkem case tak to musel vyteci jedine pres vypousteci sroub. Kdyby propoustel chladic, filtr, snimacka tlaku oleje tak bude odkapavat a rozhodne nezmizi tak rychle. Varoval te panel pristroju vubec o nizkem tlaku oleje nebo jsi rano prisel k autu a olej se povaloval po silnici?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SKODA OCTAVIA 1.6i , 74kW , 1997rok , kod motora:AEH .

PROSÍM VÁS O POMOC :

Zdravim Vas , v 6 mesiaci 2009 som menil olej spolu s olejovym filtrom , do vtedy sa mi olej vobec nestracal ale od tej vymeny mi unika olej a neviem co je za problem , ze skadial unika . Najazdil som od vymeny oleja priblizne 4000km a ked kontrolujem tak uz nieje ani na spodu tej risky asi ho tam bude uplne malinko teraz ... Priebezne som kontroloval ci sa unik oleja zastavi ale stale unika i ked postupne , ze nie naraz ale teraz tam uz nemam takmer ziadny . Viete mi poradit s mojim problemom??? Objednal som si Liqui Moly Stop stratám oleja 300 ml spolu s CASTROL MAGNATEC 5W-40 C3 5litrov a chystam sa tam naliat olej spolu s tou prisadou . Ako to mam zriedit ?? Mam naliat olej a potom tu prisadu alebo mam do toho kanistra s olejom naliat tu prisadu a zmiesat??HM dakujem za radu...

Najprv najdi miesto kadial ti ten olej unika!!!! Az potom tam nalej prisadu +olej. 5L oleja naraz je VELA pre tvoj motor. Prisadu nalej celu do motora nic sa neriedi!!!! Precitaj si navod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chystam sa vo štvrtok pozriet na tej olej kadial mizne .. a co mam robit ked to bude cez ten vypustaci srob preto ze olej netiekol vobec za cely rok som nedolial ani kvapku a teraz ako som menil olej tak za cca 3mesiace je skoro cely prec.... co mam robit ked to bude v tom srobe ? Mam to dotiahnut?? Co ked bude závit fuč?? HM dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to bude ten vypustaci srob :

Takže teraz v noci som dal pod motor kartón a na jednom mieste bol olejovy flak cize kvapká olej s jedneho miesta , bolo to v noci takze som nemal sancu zistit presne odkial to mizne , dnes mi pride postou 5litrov oleja CASTROL MAGNATEC 5W-40 C3 ten isty som tam lial pred troma mesiacmi , Ked kontrolujem olej tak uz nieje ani vidiet kolko ho je , mám ho teraz cez ten šrob dovypúšťať ostatný kolko ostal a doliat? Alebo mam ten srob zatiahnut ak pojde?? Co ked nepojde zatiahnut a bude to cez ten srob tiect lebo jedine cez ten to musi byt .. A mozete mi poslat foto abo nejaky link aby som sa nesekol a nehral sa s inym srobom , i ked viem ze by mal byt na nom olej ... Ked bude strhnuty zavit da sa zohnat ten srob od niekal? Akym klucom sa to zatahuje a odtahuje ??? poradite mi ece?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady najdes ten vypustny sroub, mel by byt dotazeny cca 30Nm a je pod nim i tesnici krouzek. Asi bych ten stary zbyvajici olej vypustil, stejne musis zkontrolovat zavit a tesneni, navic pokud jsi jezdil delsi dobu s nizkou hladinou oleje, olej se asi taky dost prehrival a rychle starnul, takze by jsi jinak zkratil zivotnost noveho oleje kdyby jsi to zmichal.

post-22106-1251965123_thumb.jpg

Jeste dotaz pro vsechny, kdyz dotahujete olej. filtr, rukou az na doraz a pak trochu zpatky aby se srovnal tesnici krouzek a filtr sel zase pekne povolit nebo dotahujete na krev nebo dokonce klicem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

johny, proboha, co te to napadlo, do oleje takovyhle veci vubec nepatri, ja bych se to bal nalit i do chladice, natoz do motoru. Podle mne to krasne utesni i pistni krouzky - nejlip a na rade hlavne stiraci,pak mazaci kanalky na ventilech atd. Neveris prece recem, ze si prisada inteligentne najde netesnosti a zrovna tam se vysrazi a usadi , hehe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

johny, proboha, co te to napadlo, do oleje takovyhle veci vubec nepatri, ja bych se to bal nalit i do chladice, natoz do motoru. Podle mne to krasne utesni i pistni krouzky - nejlip a na rade hlavne stiraci,pak mazaci kanalky na ventilech atd. Neveris prece recem, ze si prisada inteligentne najde netesnosti a zrovna tam se vysrazi a usadi , hehe.

No moc tomu neverim ale nechcem zatial vyhadzovat penaize do opravy auto , tak preto by som to skusil cez tieto prisady najpr , ved ked je to prisada do oleja co by MALA utesnit , a zabrani olejovym skvrnam pod autom prave s tym mam problem tak preco to nevyskusat , je moj nazor , ked sa to predava a je to rieditelne so vsetkymi olejmi tak preco to neskusit , preco nezacat od najlacnejsich moznosti ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to bude ten vypustaci srob :

Takže teraz v noci som dal pod motor kartón a na jednom mieste bol olejovy flak cize kvapká olej s jedneho miesta , bolo to v noci takze som nemal sancu zistit presne odkial to mizne , dnes mi pride postou 5litrov oleja CASTROL MAGNATEC 5W-40 C3 ten isty som tam lial pred troma mesiacmi , Ked kontrolujem olej tak uz nieje ani vidiet kolko ho je , mám ho teraz cez ten šrob dovypúšťať ostatný kolko ostal a doliat? Alebo mam ten srob zatiahnut ak pojde?? Co ked nepojde zatiahnut a bude to cez ten srob tiect lebo jedine cez ten to musi byt .. A mozete mi poslat foto abo nejaky link aby som sa nesekol a nehral sa s inym srobom , i ked viem ze by mal byt na nom olej ... Ked bude strhnuty zavit da sa zohnat ten srob od niekal? Akym klucom sa to zatahuje a odtahuje ??? poradite mi ece?

:smich::palec2: JOHNY007: Ty si za 3 mesiace od vymeny oleja zabudol kde mas vypustaci srob na olejovej vani??? :smich:lol:palec2: Ked si ten olej sam menil aky kluc si pouzil na povolenie???? :smich:lol:p Zeby ten NOVY srob si kupil v SKODA servise. Daj auto opravit radsej niekomu kto ma viac skusenosti. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo nemam moc skusenosti preto mi menil olej jeden mechanik , len teraz by som si to cel poriesit aj sam ale racej budem davat ruky od toho prec:-D , vcera som volal s tym panom a o povedal mi ze neh si odsledujem kolko oleja na 1000km miniem ze to je uz asi normalne ze zere olej , len co ked do vtedy mi nezral az teraz ked sa menil olej .... Proste ma len ukludnuje ze to nic neni , aj s tou kapalinou ze neh nestresujem s hlavou motora ze by sa mi vtedy stracala kapalina a nenasiel by som ju bo by sla prec uplne .. ale teraz vidim len kvapky vzdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Johny007:Nabuduce napis vsetko o aute rok vyroby+kilometre,typ motora, benzin alebo diesel. Skontroluj vsetky spoje na hadiciach+hadice, skontroluj okolie termostatu+vodnu pumpu ci ti to tam niekde neslzi. :)

Tu mas foto navod na vymenu mot.oleje+foto vypustacieho srobu.: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=57848 :)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Johny007:Nabuduce napis vsetko o aute rok vyroby+kilometre,typ motora, benzin alebo diesel. Skontroluj vsetky spoje na hadiciach+hadice, skontroluj okolie termostatu+vodnu pumpu ci ti to tam niekde neslzi. :)

Tu mas foto navod na vymenu mot.oleje+foto vypustacieho srobu.: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=57848 :)

Konecne nejaka super odpoved , dik budem sa snazit , cez vikend to popozeram . A pisal udaje o aute ( o 2.9.2009, 9:53 ) a pocet KM som tam nedal , ukazuje mi 150tisic KM ale to urcite tak nebude to je jasne , ale sak newa..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...