Jump to content

Octavia I, 1.6 55kW, teče olej z motoru, převodovky?


Jaroslav Horak
 Share

Recommended Posts

Zdar, mám problém, teče mě olej z motoru nebo převodovky. Před týdnem jsem si náhodou na parkovišti všimnul loužičky oleje (ca. 10 cm průměr) pod autem. S autem jsem přijel a stálo asi 2 hodiny. Koukám pod motor, vypadalo to jako že to kape z olejové vany. Vím, že je stržený závit na výpustním šroubu, ale při poslední výměně oleje v servisu (pri 120 tis. km) mě mechanik říkal, že ještě bude držet, ale ať počítám, že se bude muset vana vyměnit. No OK říkám si, to bude ten strženej závit a teče to kolem šroubu. Dolil jsem do motoru olej, ale protože nebyl čas zajet do servisu, jezdil jsem s tím týden dál (denně 20 km do práce a zpět). Každé ráno jsem měl pod autem stejně velký flek oleje (ca. 10 cm) a dolíval jsem asi 1 dcl oleje. Teď auto stálo 2 dny na ulici, dnes přijdu k autu, pod autem louže jako prase, odhaduju že vytekl tak min. 1 litr oleje. Kontroluju olej v motoru a nechápu. Oleje skoro pod vrchní rysku. Takže to asi neteče z motoru ale z převodovky. S autem můžu do servisu až příští týden.

Takže mám pár dotazů:

1. jestli to teče z převodovky, co se mohlo podělat?

2. kolik bude stát oprava?

3. dojedu s autem do servisu (20 km) s převodovkou kde je málo oleje?

jinak převodovka řadí uplně v pohodě, bez žádných zvuků, nikde nic nechrčí, nerachtá, jak by bylo všechno OK.

Jarda

Link to comment
Share on other sites

No na převodovku to nevypadá. Ale chtělo b yse pod to mrknout pořádně. Možná to bude fakt výpustný šroub na olejové vaně, nebo by to mohlo být i gufero na klice u spojky. Olej ze servořízení vylučuju, ten je řidší než motorový....ale když z motoru neubylo.... :kuk:

Link to comment
Share on other sites

no kape to z olejové vany, v jednom místě, při pohledu zepředu asi v polovině. V těch místech asi je na zadní stěně vany vypouštěcí šroub, kterej ale při pohledu zepředu není vidět. Jistě to budu vědět až zítra. Doufám, že bez objednání seženu servis, kde mi to zvednou. Včera večer jsem přeparkoval, přes noc (asi 12 hodin) se pod autem udělal flek asi o průměru 30 cm. Olej je tmavsi, tak to bude asi fakt z motoru. Jen jsem nechápal, že je oleje v motoru po horní rysku. Asi jsem dolejval víc než vyteklo.

Takže změna diagnózy: bude to asi ten strženej závit na výpusti olejové vany

Koukal jsem na ceny vany a mám dilema. Z prvovýroby stojí 4.800 Kč, Čína od 900-1.500 Kč. Teď nevím, koupit origo nebo tu Čínu? Nemáte někdo s tou čínskou vanou zkušenosti? Normálně bych o čínským výrobku vůbec nepřemýšlel, ale je to už druhá vážná závada na autě běhěm posledních 2 měsíců, nechce se mi strkat do auta další tisíce navíc.

Link to comment
Share on other sites

no takže závit vypouštěcího šroubu olejové vany vám opraví každý značkový servis Škoda. Ve většině servisů oprava trvá do druhého dne, demontují vanu a řežou nový závit do vany (do hliníku) + nový šroub. Jak dlouho to drží nevím. Asi tak dlouho, než vám ten závit nějaký šikovný mechanik v servisu při výměně oleje znova nestrhne. Lepší řešení je oprava strženého závitu pomocí ocelové závitové vložky od firmy Würth. Nemusí se demontovat vana, takže to je v servisu otázka pár hodin a máte závit ocelový ne hliníkový. Jenom musíte zjistit, kde to tím Würthem dělají. V severních Čechách je to Škoda servis Autoplus II v Mostě. Oprava závitu stála celkem 677 Kč.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...