Jump to content

Octavia za deště nejede


Fanda octavia
 Share

Recommended Posts

Ahojte mám hrozně velkej problém mám octavku 1.6i 55kw a vyroba 1997 mám je nově koupenou a když jsem sní poprve vyjel za deště tak mě zklamala proste auto zničeho nich chcípne, už se mi to stalo po třetí, 3x jsem vyjel když pršelo a 3x jsem zustal vyset,,,projevuje se to tak že auto zhruba do 20 km vzdálenosti chcípne jak kdyby jste ho vyply klíčkem, zničeho nic spadnou otačky pomalu na 0 ot./min. a následně nejde nastartovat podle počítače to je bez závad elekrtika v autě funguje jako jsou okna a podobně, funguje i celkově motor jako čerpadlo rozdělovač vstřiky atd. do motoru se voda nedostala ve vyfuku taky nebila, ale když pak auto stojí třeba den venku po tom co se mu to stalo tak opětně nastartuje jako kdyby vyschnulo mi příde, nikdo si neví rady a zatim to nechci dávat do autorizovanýho servisu to by mě vyšlo na hodně peněz tak vás prosim o radu dekuju mockrát... :)

Link to comment
Share on other sites

Už jsem se s tím taky setkal,ale byl to Peugeot,zatejkalo do řídící jednotky pod kapotou a pokaždy když se tam voda dostala tak to nejelo,pak to za den vyschlo a auto jelo normalně ,trvalo dlouho než se na to přišlo až když jsme ji rozebraly tak bylo vydět zažloutlej pruh od vody po vyměně ŘJ už se to nikdy neopakovalo.

Link to comment
Share on other sites

Měl jsem to podobně. Za deště občas vynechávala až se zastavila. Ještě jsem ji asi napopáté nastartoval a dojel, ale pok už nic. Bylo to cívkou, nelíbyla se jí vlhkost. V zimě jsem problém nepozoroval, jen v létě mi už cca 2 roky hlavně po startu nechtěl motor chvíli táhnout.

Takže na 90% cívka, neboli zapalovací modul - prej častá závada. Přeji hodně štěstí.

Tom

Link to comment
Share on other sites

Zkontroluj kabel od zapalovacího modulu k rozdělovači jestli není vyoxidovaný.Také bývá vadný zapal modul.Zkontroluj jestli se ti modul moc nezahřívá.Jestli jo tak je problém v něm.Ale nejčastější problém byvá tím kabelem ,hlavně oxidací u toho modulu.

Link to comment
Share on other sites

jj vše funguje co se tyče mechaniky dava benzin čerpadlo svičky taky v cajku,,jsme prvni majitek v čr mám to dotahlý z německa,,, a stim počátačem pod čeplnim sklem jsem slyšel že to muže být tim a o tý civce taky, starter to neni je upe novej 5 dni starej a normálně točí jak má ted jsme to dal do bazaru kterej mi to přitahl a řikaly že s ena to kouknout a daj mi vedět a pokusi se to opravit na vlastní naklady, na počítači jsem to taky měl pichnuty už nekolikrat i když jela ale i když nejele, ale moc krát diky pomohly jste mi, pak řeknu čim to bylo ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jak už psali ostatní, zaměřil bych se na vysokonapěťovou část. Cívka, kabely!!!!, rozdělovač. Zkontroluj i nízkonapěťovou část, očisti kontakty k cívce i k Halovu snímači a mrkni taky do pojistkové skříňky.

PS: odkud jsi???...starší, ale stopro funkční kabely a trafo doma mám(na vyzkoušení) :mellow:

Edited by TomášT
  • Pozitivní 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...