Přejít na obsah

Multifunkcni volant - dodelani


ondrej

Doporučené příspěvky

Borci nesežerte mě ale zeptam se rovnou mam OII před fl starej volant multifunkci a vyměnil jsem radio za swing a nejede samo sebou ovladani hlasitosti, když vyměnim volant za novejší třiramenej s novym ovladanim kde už je na hlasitost kolečko tak to pojede nebo se musí komplet vykuchat jednotka volantu předělat kabely atd ? ? ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jsem to novej a potřeboval bych poradit zda na podvolantovku 1K0 953 549 BF  půjde MF podle toho co jsem se dočetl tak ne, ale pak jsem jí našel novou a u toho píšou že to podporuje tak se v tom nevyznám? Prosím o radu. :) ještě info o výbavě: stream rádio, maxi dot, tempomat a Pc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak pánové už někdo pokoušel MF OIII do OII ?

Zvažuji to, ale nevm jestli je tam nějaká změna, třeba v podvolantovce, ale myslím, že ne. Pak nevím jestli je změna třeba někde jinde, nebo je to odvisle od novějšího softu v budících. Sice na novém volantu jsou přidány nějaké tlačítka, ale předpokládám, že to by nemělo mít na funkčnost jako tokovou vliv, nový volant jsem v ruce ještě neměl, ale podle tlačítek navíc předpokládám, že změna bude v tom, že u nového volantu už nebudou mačkací rolery, tak jak je tomu u staršího. Zatím s výměnou vyčkám, až bude víc informaci okolo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím kluci octaviani. Čím víc čtu toto fórum tím víc se začínám ztrácet v těch kódech jednotek. Prosim o radu. Jsem novým majitelem OII FL 12/2010 103kW DSG a koupil jsem si MF volant 3T0419091L s padlama a teď nevim zda-li musim měnit podlovantovku nebo ne a kroužek pod volantem nebo neco jiného. Výbava elegant, maxidot, počítač, swing, tempomat. Děkuji za rady a informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj kluci,

 

    jen rychlej dotaz, při výměně volantu u O2 ( bez FL ) za volant MF ( ne z FL ) je potřeba měnit i ten podvolantovej kroužek ? Že musim měnit podvolantovou jednotku je mi jasný, ale ten kroužek taky ? Momentálně označení kroužku co tm mam nevim. Jen jestli někdo víte jaký musí mít označení aby šel na něj MF volant?? Někde jsem četl, že když auto má ESP, tak ten kroužek se měnit nemusí, někde zase psali, že ten kroužek musí mít označení na konci - C.

 

Udělá mi v tomhle někdo jasno ? Díky moc za radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Supr, díky moc. Ještě jedna věc. Ten volant jsem kupoval z druhý ruky. Samo sebou nevim jestli nebyl airbag venku ( jako jestli nevystřelil ). Četl jsem, že když vylítne u MF volantu, tak prý odejde ŘJ ve volantu a pak nefunguje ??!

 

  To opravdu když vylítne pytel, tak ta jednotka přímo ve volantu ( 1P0 959 542 ) je hned "KO" ??! To se dá opravdu řešit jedině výměnou za novou, nejde nějak znovu nakódovat ?? Volant budu dávat teď v týdnu, tak jen abych byl připravenej co jak kdyby nešel...=/ popř. nevíte kde se dá sehnat ?

 

Předem díky za odpověď...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No jo blbá otázka, jasně že pod volantem, jsem z té dlouhatánské diskuse už trochu mimo a to, co hledám, nemůžu najít.....

 

Mám OII, TDI 77kW, 2007, rádio Stream, tempomat, palubní PC, bez MAXIDOTU.

 

Chtěl bych tam fungující MF volant, co je na foto (vypadá jen na ovládání rádia a PC), jakou prosím tedy potřebuji podvolantovou jednotku, aby MF volant šlapal ? Případně i kabelový svazek ?

 

Díky moc.

post-1500-0-69245700-1416262587_thumb.jp

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, taky jsem dodelaval MF volant a všechno na co se ptas je tu už nekolikrat zodpovezeno. Staci hledat. Jednotku musíš mít highline. Někde je tu tabulka, jednotek je mraky. Nemá smysl psát konkrétní. Tabulku si stahni (najdeš ji i na google ) a az budeš schanet tak se ji drž. Kabel potrebujes samo sebou jinej. Nejlevnější na skodataile.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, taky jsem dodelaval MF volant a všechno na co se ptas je tu už nekolikrat zodpovezeno. Staci hledat. Jednotku musíš mít highline. Někde je tu tabulka, jednotek je mraky. Nemá smysl psát konkrétní. Tabulku si stahni (najdeš ji i na google ) a az budeš schanet tak se ji drž. Kabel potrebujes samo sebou jinej. Nejlevnější na skodataile.cz

 

No jasně, jenže je tu tolik informací, že tu správnou nenajdu, proto si myslím, že přímo ta konkrétní by se hodila.

Tabulku jednotek jsem hledal, ale bohužel nenašel. Tady je spousta machrů, kteří to ví, tak je tímto prosím o radu, příadně odkaz.

Díky moc ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, přemluvil si mě...

 

Takže tabulka zde

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions

 

Nahoře nad tabulkou jak je psáno " slip rings " tak je to rozděleno na type 1 a 2 . Podle koncového čísla jednotky - jedná se o kroužek ve volantu, přes který vede elektrika volantu do podvolantové jednotky.

 

Podle toho jaký máš kroužek musíš shánět i jednotku " highline ". Takže příklad, já měl ve volantu kroužek 1K0-959-653-C tedy typ 2 a tak jsem koupil jednotku dle tabulky - 1K0-953-549-AQ

 

Objednal jsem tento kabel

 

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=product∏=71&menu=%C5%A0koda%7COctavia%20II%28A5%29%7CVolanty

 

vše zapojil, nakódoval a mám funkční MF volant  :kol-47:

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, přemluvil si mě...

 

Takže tabulka zde

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions

 

Nahoře nad tabulkou jak je psáno " slip rings " tak je to rozděleno na type 1 a 2 . Podle koncového čísla jednotky - jedná se o kroužek ve volantu, přes který vede elektrika volantu do podvolantové jednotky.

 

Podle toho jaký máš kroužek musíš shánět i jednotku " highline ". Takže příklad, já měl ve volantu kroužek 1K0-959-653-C tedy typ 2 a tak jsem koupil jednotku dle tabulky - 1K0-953-549-AQ

 

Objednal jsem tento kabel

 

http://www.skodateile.cz/index.php?pg=product∏=71&menu=%C5%A0koda%7COctavia%20II%28A5%29%7CVolanty

 

vše zapojil, nakódoval a mám funkční MF volant  :kol-47:

Hele tak se na to koukám, jen mi není jasná jedna věc...

 

Jak jsi v té velké tabulce zjistil, že Tvá jednotka má na konci označení AQ a není to například  G, AG, AJ, atd... ???? Je jich tam fakt mraky ..... :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...