Přejít na obsah

Studeny start 1.8 20V


no-problema

Doporučené příspěvky

Tiež mám 1,8T 20V a mám tento problém. Studený štart prvá minúta, otáčky približne 1200, motor trasie ako keby šiel na 3 valce. Po minúte sa to plynule dostane do normálu a všetko šlape tak ako má. Diagnostika motora bez chyby. Vymenené sviečky, lambda sonda, čidlo teploty vody. Chystám sa ešte o týžden do servisu, chcú pozrieť nejaké "vzduchové hadičky" / neviem to presnejšie opísať / tak uvidím ako to dopadne ale veľké nádeje si nerobím. Samozrejme je tiež v tej prvej minúte dosť cítiť benzín ale to bolo určite aj tým, že som mal zlú lambda sondu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem. Pořád se tu bavíte o výměně svíček, zapalovacích cívek, lambda sond atd. Zkoušeli jste alespoň někdo vyměnit elektroinstalci vedenou od rozdělovače do cívek? Podle toho, co jsem zde četl mě totiž už nic jiného nenapadá. Izolace svazku el. instalace může být již prodřená nebo zpuchřelá. V těchto dnech, kdy je větší vlhkost vzduchu se může stát, že mezi izolací kabelu a mezi kovovými částmi auta je tak malý odpor, že kabely jednoduše probíjí. Když se pak motor a celkově auto ohřeje, případná voda a vlhkost zmizí a může se to zlepšit. Jsou to všechno ale pouze moje doměnky a úvahy. Nicméně jako poslední možnost bych to viděl. A doporučuju koupit rovnou el. instalaci se silikonovou izolací.

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Bacoš: Elektroinstalací to asi nebude, tu tam motory ARX a výš nemají.

To Albert: Úplně přesně jak píšeš, jak vypne čerpadlo vzduchu, tak je klid a vše funguje bez závad.

To martinkosecky: ventilek na odvětrávání kliky mám měněný - bez kladného výsledku

To Cosby: Jako expert fóra můžeš mít pravdu, nikdy jsem klapku nečistil (mám najeto 180 tis.), ale ostatní to dělali a bez výsledku. Nerad bych do toho rýpal, když volnoběh je pravidelný i za studena, jen jako by vynechával jeden válec a to se mi na klapku moc nezdá - je to jako by jeden válec nepálil - neexistuje nějaká detekce zápalu při této situaci? Vím, že když má motor problém se zápalem (cívka, svíčka), tak ŘJ odstaví vstřik, ale toto asi není tato situace, bo je v garáži cítit benzín.

Nějaké další návrhy?

Editováno: , autor: nosal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne ako píše Albert. Po minúte je kľud. Klapku mi vyčistili, pomohlo to iba v tom, že po naštartovaní už mi nekolíšu otáčky ale držia sa na tých 1200 a do "normálu" padnú tak po minúte a potom je všetko ok. Každopádne je to lepšie po vyčistení klapky - vtedy bola tá prvá minúta ako na kolotoči - otáčky hore dole, chod na 3 valce a pod.

Teraz sa môžem hneď po naštartovaní rozbehnúť a auto mi "neskáče".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkuste vyzkoušet co jsem napsal v jiném threadu:

Ahoj, sleduju veškeré thready ohledně studených startů 1.8T. Pokud se jedná o start na 2-3 válce a po znovunastartování motor jede ok tak mám stejný problém i já (1.8T RS). Stejný problém má kamarád s 1.8T a stejný problém má i jeho bratr s 1.8T RS. Napsal mi doporučení: před startem vypnout topení/klímu. Já tomu moc nevěřím že by takový motor měl problémy po startu roztočit kompresor ale řekl mi i jeho brácha, že když to před startem vypnou, že to víceméně nedělá. Proto bych chtěl všechny poprosit zda by mohli zkusit výše uvedený postup. Na těch našich autech jinak vše šlape jak má a i můj kus byl kvůli tomuto problému u bývalého majitele ještě za záruky v Boleslavi a nevěděli si s tím rady...

tady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá to vliv, zásadně startuju s Climatronicem v poloze off, pro rychlejší ohřátí motoru.

Mám další poznatek - zkuste to někdo vyzkoušet. Odpojil jsem váhu vzduchu, start jako víno (samozřejmě, že VAG vysypal stádo chyb). Vypnul jsem motor (za jízdy jsem neměl odvahu tu váhu zapojit) a váhu zapojil.

A hle, čtyři dny to startuje bez závad. Ale moc tomu nevěřím - váha je objednaná.

Editováno: , autor: nosal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- zkuste a pak dejte vědět

- mířím tam, že bych rád věděl jaký vliv to má u ostatních.

Trošku sobecky jsem se k Vám ftírnul s malou anketou :) díky

Já když studenej motor nastartuju s odšroubovaným víčkem tak motor

hned spadne na 900ot, při přidání jde krásně za plynem a otáčky nevisí.

Když je víčko utažené tak motor nastartuje tak na 1300, při přidání otáčky dlouho nepadají

Se vzrůstající teplotou vše OK

Osobně si to neumím vysvětlit. Servis si taky neví rady, prý možná ruplé těsnění pod hlavou nebo pumpa,

ale nic jiného na to neukazuje.

- symptomy máte podobné tak třeba dojdem k nějakému závěru. Radit Vám vyčištění klapky, váhy

a prověřit těsnost sání a odvětrání je asi nošením dříví do lesa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám další poznatek - zkuste to někdo vyzkoušet. Odpojil jsem váhu vzduchu, start jako víno (samozřejmě, že VAG vysypal stádo chyb). Vypnul jsem motor (za jízdy jsem neměl odvahu tu váhu zapojit) a váhu zapojil.

A hle, čtyři dny to startuje bez závad. Ale moc tomu nevěřím - váha je objednaná.

Tak u mě ta váha zabrala. Již 10 dní starty jako víno - ale jak ještě dlouho....???

Editováno: , autor: nosal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě taky váha zabrala. Kde jsi jí objednával? Dělal jsi potom výmaz chyb a základní nastavení?

Já ještě vyměnil ventil, který je pod BOV ventilem. Byla v něm prdlá membrána, ale ten má spíš vliv na spotřebu oleje. Je připojený na ventilové víko a vede do sání. Když je memrána prasklá, tak saje olej přímo z víka ventilů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Váhu jsem zatím neměnil. Stačilo odpojit, nastartovat a potom zase připojit a zatím to funguje. Jen jsem vymazal všechny chyby, které to vygenerovalo. A tys tu váhu měnil?

Mohl bys prosím přesněji specifikovat co je to za díl, který jsi vyměnil (myslím to na tom obrázku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klucí je to blby, ale musim se k vám taky přidat....Prvni start na prd většinou (otačky po startu padaji až na cca 400) a motor se klepe jak ratlík (zřejmě 2 válce) a na plyn nereaguje. Na druhej start je už ok (zatim). Klapku jsem čistil v létě co jsem auto koupil. Váhu vzduchu jsem čistil taky (ikdyž byla čista)....ALE jeden postřeh-na váze vzduchu NEMáM termistor. Mam na ní jen vyvedeny vývody a na plastu nakresleny ze tam je pripojenej odpor (termistor typuju). Ale vypada to ze na te vaze ani nikdy nebyl. Mam AUQ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokusim sa prispiet do tohto vlakna. Budem sa opakovat. Mal som presne tieto priznaky na mojej 1,8 T AUQ. Presne to co tu vsetci pisete. Vycistenie vahy a klapky to odstranili iba ciastocne. Robilo to problemy stale. A hláááávne zralo olej.

Vymenil som vsetky hadice a ventilky spolu s prudovym cerpadlom pod sanim od bloku az k sacej vetve za vahou vzduchu. 3/4 hadic boli derave alebo som ich prederavil ako som sa ich chytil. Odvtedy nic. Pekne drzi volnobeh, rano nekucka na 3 valce atd. Olej uz tak nezerie. 3 deci na 5000km. Pred vymenou zrala asi tak 3 deci na 1000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no oleje mam pořád stejně...volnoběh mi nekolísá...navíc když je sebemenší unik na hadicích VAG vypíše chybu poklesu tlaku mezi klapkou a turbem (vyzkoušeno a tak měsíc tato chyba řešena (a vyřešena). ALE ted koukam a ubyva mi voda, na vičku od oleje mam běžovou emulzi (takže se bojim že začinam mit KO těsnění nebo něco podobneho), ale netusim proc z niceho nic, ani na to nešlapu dokud neni motor opravdu prohřátej :-( ALE to je mimo mísu.

Kontroloval jsem i čidla na teplotu motoru dle VAG a ukazují spravně (-2°C). Provedl jsem výmaz hodnot v poli 00 a uvidíme no. Po tom vymazu jsem měl problem udělat adaptaci klapky (nevim proč, chyba Adaptace se nezdařila) a bylo to hnd při prvnim kroku. Trochu jsem to projel a pak udelal adaptaci a OK. Takže nevim no, mozna ta klapka? Ale regulace klapky pri startu byla stejna (pri studenym i teplym motoru-porad cca 5%)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Emulziu na viecku nemusis mat rovno z prasknuteho tesnenia. Staci ked chodis do prace na kratke vzdialenosti a dobre neprehrejes motor v tychto chladnych mesiacoch. Tak to robi potom ten bordel na viecku. Ak by ti isla voda do oleja, tak by si kvapky vody v oleji videl. Nakolko voda a olej sa nemiesa. A ak by ti islo vela vody do oleja tak by ti to spravilo sedu hnusobu z oleja. Napenenu.

Mozno ti voda unika inakadial. Nejaka netesnost. Vodna pumpa, chladic atd.

Inak pokles tlaku turba vypise asi kazda 1,8 T, minimalne ako sporadicku zavadu.

Skontroluj este hadicku od uhlikoveho filtru do klapky a plastovu hadicku co vedie z nadrze do uhlikoveho filtru. Ta co vlastne privadza vypary z nadrze. Ja som mal aj tu K.O. Bola derava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo pokles tlaku jsem vyřešil...neustále se mi uvolnoval přechod hadice mezi turbem a intercoolerem (je tam takova kovova spona a nejak ne a ne držet). ted OK ani sporadicky. Ale to tu řešit nebudeme....Soustřeďme se na problém toho patnýho startování. Není třeba možný že po delším stání se zavzdušní palivovy vedeni a pri startu cerpadlo natlaci vzduch a pak to jede např jen na 2 valce?? Ja mam totiz pocit, ze to nastartuje OK, ale místo toho aby to drželo otáčky na sytiči tak to spadne dolu a pak, až se dostane benzin do vstřikovačů, tak už to neni schopny se "sebrat" do otaček do kterych ma. Ale je to jen muj subjektivni pocit, kterej asi nebude pravdou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...