Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

Kdyz se ti to nezda at ti vrati penize zpet a da auto do puvodniho stavu--mam sice 1,9tdi a mam chip od bitpower delali mi to v brne a mam misto 105koni-140 a jede to super a mam od nich treti auto a uplne bez problemu-te svezu bydlim kousek od Brna

Jo? Svezl bys? To by bylo fajn. Tě schválně pak svezu v tom mým čipu, uvidíš, nebo spíš nezávisle posoudíš jak to jede...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem kousek od Breclavi a do Brna 30km-nemuzu jen v utery

Ok, tak můžem dát sraz třeba u Olympie na parkovišti, předpokládám, že pojedeš po D2... Středa, nebo čtvrtek, napiš jak se ti to hodí. A sraz bych dal na tom parkovišti úplně nejvíc vzadu, tam stávají akorát občas autobusy, tam se najdeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se omlouvám za zpoždění, ale přece jen jsem tady... Graf sem můžu hodít zítra, ale napíšu rovnou co mě změřili. Takže naměřili mě 111,5Kw a 360Nm. Mladý pan Michl mi říkal, že je to takový příjemný čip, zvýšený krouťák pro lepší predjíždění. To mě ale nestačí. Letěl jsem za borcem do flashmotors, koukal na ten graf a pak se mě zeptal jestli jsem to měřil ten motor i před tím čipem, že třeba nemusel mít 103kw. No vymlouval se jak idiot, pak nakonec z něho vylezlo že mě přece říkal, že mě přidal trošku, že to mám vyzkoušet a když to nebude kouřit, tak se mám vrátit a že přidá. Tak mě teda přidal... Trochu to kouřilo, ale hlavně to bylo znát. Tak jsem se vrátil, že je to v pohodě, tak přidal ještě trochu, kouřilo to ještě o trochu víc(ale žádná hrůza) a už to jelo jak prase. No jenomže..... mezi 1700 a 2200 otáčkama, když jsem jel tak na 3/4 plynu-třeba do kopce, tak to občas cuklo. No tak jsem jel zpátky za borcem, ten zas že ten čip je moc, že to trochu stáhne. Tak ubral, jede to pořád dobře a už to asi ani necuká(podle toho co říkají ti co to řídili), ale mě se zdá, že když jedu zase mezi těma 1700 a 2200 otáčkama, což bohužel jezdím nejčastěji, uberu trochu plynu a pak přidám, tak že to cukne. A už jsem asi magor, ale zdá se mě, že to cuká furt. Jedu po rovince ustálenou rychlostí a zdá se mě, že se to drobně chvěje, tak jak blbec vyřadím na neutrál a pozoruju, jestli se to pořád chvěje, nebo ne. Když se mnou zrovna někdo jede, tak si musí myslet, že jsem idiot. Zítra za ním jedu, ať mě to vrátí do původního stavu a vrátí mě zpátky peníze. Tohle nemám zapotřebí, předtím to bylo supr auto. Tahle trocha výkonu navíc mě to nenahradí. Jelo to dobře už předtím. A našetřím si na čip od profíků, ne od debila. A teď se mi smějte a směle do mě ;)

Měl jsi jim to reklamovat hned.

Ten způsob "přidávání" se mi vůbec nelíbí.

Já bych tam fofrem mazal a chtěl bych to uvést do původního stavu. (Jestli to vůbec umí)

Hlavně aby ten jejich zásah auto vydrželo. S 2.0 TDI PD není radno si moc zahrávat.

Nechci malovat čerta na zeď. Držím palce aby ti to dobře dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze ted mas v jednotce asi 4 programovaci pokusy??? hmmm to bude mit radost nekdo v servise nebo ten kdo to bude kupovat!!! Si rekne, ze se na tom nekdo ucil chipovat. Pokud jsou to odbornici tak at to prepisou na 0 pokusu programovani a 0 uspesnych pokusu. Jen na to je potreba vybaveni a nejake znalosti :) jinak bezne se chipem dela 130KW

Editováno: , autor: TDIfun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak ty časy měříte? stopkama? lol

dadacek: jednoduchý s tou spotřebou. chip je vlastně optimalizace, takže při zachování stejnýho jízdního stylu by měl bejt motor efektivnější. nicméně rapidní snížení spotřeby nečekej, pod slovem rapidní si představuju 2 a více litrů

jo stopkama stejně to není supr přesny ,ale snaha je

no vypadá to že to žere mín než na zimnich cca0.7l

Editováno: , autor: kvaki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se omlouvám za zpoždění, ale přece jen jsem tady... Graf sem můžu hodít zítra, ale napíšu rovnou co mě změřili. Takže naměřili mě 111,5Kw a 360Nm. Mladý pan Michl mi říkal, že je to takový příjemný čip, zvýšený krouťák pro lepší predjíždění. To mě ale nestačí. Letěl jsem za borcem do flashmotors, koukal na ten graf a pak se mě zeptal jestli jsem to měřil ten motor i před tím čipem, že třeba nemusel mít 103kw. No vymlouval se jak idiot, pak nakonec z něho vylezlo že mě přece říkal, že mě přidal trošku, že to mám vyzkoušet a když to nebude kouřit, tak se mám vrátit a že přidá. Tak mě teda přidal... Trochu to kouřilo, ale hlavně to bylo znát. Tak jsem se vrátil, že je to v pohodě, tak přidal ještě trochu, kouřilo to ještě o trochu víc(ale žádná hrůza) a už to jelo jak prase. No jenomže..... mezi 1700 a 2200 otáčkama, když jsem jel tak na 3/4 plynu-třeba do kopce, tak to občas cuklo. No tak jsem jel zpátky za borcem, ten zas že ten čip je moc, že to trochu stáhne. Tak ubral, jede to pořád dobře a už to asi ani necuká(podle toho co říkají ti co to řídili), ale mě se zdá, že když jedu zase mezi těma 1700 a 2200 otáčkama, což bohužel jezdím nejčastěji, uberu trochu plynu a pak přidám, tak že to cukne. A už jsem asi magor, ale zdá se mě, že to cuká furt. Jedu po rovince ustálenou rychlostí a zdá se mě, že se to drobně chvěje, tak jak blbec vyřadím na neutrál a pozoruju, jestli se to pořád chvěje, nebo ne. Když se mnou zrovna někdo jede, tak si musí myslet, že jsem idiot. Zítra za ním jedu, ať mě to vrátí do původního stavu a vrátí mě zpátky peníze. Tohle nemám zapotřebí, předtím to bylo supr auto. Tahle trocha výkonu navíc mě to nenahradí. Jelo to dobře už předtím. A našetřím si na čip od profíků, ne od debila. A teď se mi smějte a směle do mě ;)

Tak co? Jak jsi na tom?

Funguje ještě auto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsi jim to reklamovat hned.

Ten způsob "přidávání" se mi vůbec nelíbí.

to je uplně bežný u lidí, co do toho trochu vidí a "odlaďujou" to na míru, ne u těch, co jim vysypeš těžký prachy na ruku a oni tam cpou pořád jeden a ten samej soft. tim se nechci flashmotor nijak zastávat. hlavně si myslim, že na ty testy měl jezdit vždycky ten kluk s tebou s napíchnutým notesem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OII chip ze 77kW na 118kW.Auto je jako urvané ze řetězu...najeto na chip cca 15 tisic bez problémů.Kola RS 17 ale spotřeba rozhodně nešla dolů jak jsem byl ujištován.Nesmysl.Naopak je o cca 0,8 větší ale nestěžuju si.Rozhodně chip dávat po dvouleté záruce a zhruba po 25 tisicích km.Je to můj názor.R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OII chip ze 77kW na 118kW.Auto je jako urvané ze řetězu...najeto na chip cca 15 tisic bez problémů.Kola RS 17 ale spotřeba rozhodně nešla dolů jak jsem byl ujištován.Nesmysl.Naopak je o cca 0,8 větší ale nestěžuju si.Rozhodně chip dávat po dvouleté záruce a zhruba po 25 tisicích km.Je to můj názor.R.

napiš parametry ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke: no kdyby šla dolů o 2 a míň, tak je budu považovat za bohy :skoda::worthy takže se mířím i s něčím menším, ale naopak Romario vnáší jistou nejistotu, bylo by opravdu dobré, aby napsal jeho motor.

Každopádně každej litr dolů se počítá.. (při dnešních cenách benálu..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo chip od firmy URtuning?...... http://www.urtuning.cz/akce.html

Z důvodu že se mi blíží převzetí nových SII 1.9TDI 77kw se už poohlížim po nějakém chipu,ale nechci v žádnim případě chipy typu 110kw a více(jezděj mi auta ročně kolem 100.000km a tohle mi připadá strašně moc na tento motor) a právě u URtuning jsem narazil na jejich variatu nějakého ECOBOXU se zvýšenim ze 77kw(250Nm) na 92kw(280Nm) a ještě to tam maj ted v akci za 5.000kč bez DPH.......tak nevim,zkušenosti z Chipy žádný nemám.

Editováno: , autor: karlos3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo chip od firmy URtuning?...... http://www.urtuning.cz/akce.html

Z důvodu že se mi blíží převzetí nových SII 1.9TDI 77kw se už poohlížim po nějakém chipu,ale nechci v žádnim případě chipy typu 110kw a více(jezděj mi auta ročně kolem 100.000km a tohle mi připadá strašně moc na tento motor) a právě u URtuning jsem narazil na jejich variatu nějakého ECOBOXU se zvýšenim ze 77kw(250Nm) na 92kw(280Nm) a ještě to tam maj ted v akci za 5.000kč bez DPH.......tak nevim,zkušenosti z Chipy žádný nemám.

ja bych do toho boxu nešel eko tuning delaj i jiny firmy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo chip od firmy URtuning?...... http://www.urtuning.cz/akce.html

Z důvodu že se mi blíží převzetí nových SII 1.9TDI 77kw se už poohlížim po nějakém chipu,ale nechci v žádnim případě chipy typu 110kw a více(jezděj mi auta ročně kolem 100.000km a tohle mi připadá strašně moc na tento motor) a právě u URtuning jsem narazil na jejich variatu nějakého ECOBOXU se zvýšenim ze 77kw(250Nm) na 92kw(280Nm) a ještě to tam maj ted v akci za 5.000kč bez DPH.......tak nevim,zkušenosti z Chipy žádný nemám.

Tak kdo to byl? Přiznejte se :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...