Přejít na obsah

Chiptuning - zkušenosti, rady


phill64

Doporučené příspěvky

Psal jsem email na Cimbu ohledne chipu na RS TDi... a tohle me odpovedeli, zase tak sebevedome to neni...

Dobry den.

> Chtel jsem se zeptat jestli uz provadite upravu Octavie II RS TDi a

> pripadne za jakou cenu.

> Prosel jsem Vase www.stranky a namerene hodnoty 178Kw a 420Nm se me zdaji

> neuveritelne... je mozne si je overit na valcove zkusebne, treba na

> kvalitni brzde Auto Jarov v Praze ?

> Rucite za udavane hodnoty ?

> Jaky bude mit vliv uprava na filtr pevnych castic ? Nemuze se poskodit ?

>

>

> Predem dekuji za odpoved.

>

> S pozdravem J. Soukup.

Dobrý den,

uvádené hodnoty byly namereny v aute, uvidíme, co se namerí na Jarove - mají

tam totiz púrílis malý ventilátor na intercooler a v léte také prílis teplý

vzduch. Jinak není problém zmerit v aute tocivý moment pred a po úprave

stejnou metodikou a hned budete vedet nárust.

S DPF mají problém jen ti, co to neumejí...

Mr. Cimbu

Už jsem to tady sice psal, ale je to zase aktuální a já pořád nevim, kde je pravda.

...brácha z důvodu bouračky přendaval upravenou jednotku do novýho auta a výkon se mu nezdál, tak zajel na Jarov a naměřili mu max. 104 kw, jel s tim za Jandou a ten mu řekl, že je to tim, že nepřidělali větrák a že to bude ještě nezajetý. Po cca 3 měsících se objednal znova a naměřili mu jednou 113 kw a podruhý 114 kw s větrákem. Jel s grafama za Jandou, ten s nim sednul do auta, napojil na notebook a byli to projet. Řekl mu, že má 124kw, a že se mu stává že na Jarově kecaj a že jim to nesedí...

tak a teď kdo má pravdu a jak to teda je s těma kw doopravdy?

RE: a kde maji pak lidi teda merit vykon ? To mel tech 104 a 113/114Kw na ciple 96tce nebo 103Kw TDi ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na kolik se da chipnout 1.9 tdi 77kw, aby vydržela spojka a nertpěl motor

Tiež sa pripájam k otázke :help:

Spise podle meho gusta bych postavil soft s takovym prubehem ze v nizkych otackach kde dostava spojka nejvice zabrat neudelat ten soft tak agresivni a spise se zamerit na zvednuti vykonu nekde od 3000 otacek ktere jsou vyuziteljnejsi na dalnici pri tech 130km mate cca 3000ot a pokud chci predjet tak ten vykon tam je.Udelal jsem na 77kw soft tak jak popisuji, auto melo 27 tis km pred chipem a zatim bez probelmu.Auto je od managera a najezdi s nim hromadu km po svete a presne takhle si to predstavoval a je nadmiru spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na kolik se da chipnout 1.9 tdi 77kw, aby vydržela spojka a nertpěl motor

Tiež sa pripájam k otázke :help:

Spise podle meho gusta bych postavil soft s takovym prubehem ze v nizkych otackach kde dostava spojka nejvice zabrat neudelat ten soft tak agresivni a spise se zamerit na zvednuti vykonu nekde od 3000 otacek ktere jsou vyuziteljnejsi na dalnici pri tech 130km mate cca 3000ot a pokud chci predjet tak ten vykon tam je.Udelal jsem na 77kw soft tak jak popisuji, auto melo 27 tis km pred chipem a zatim bez probelmu.Auto je od managera a najezdi s nim hromadu km po svete a presne takhle si to predstavoval a je nadmiru spokojen.

Takhle podobně to mám i já,největší zátah kolem 2700 ot. a max. krouťák 311 Nm s pěkně rovnou křivkou.Auto jede přbližně stejně jako 2.0Tdi.Na předjíždění super,oproti sérii nebe a dudy.Doporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na kolik se da chipnout 1.9 tdi 77kw, aby vydržela spojka a nertpěl motor

Tiež sa pripájam k otázke :help:

Spise podle meho gusta bych postavil soft s takovym prubehem ze v nizkych otackach kde dostava spojka nejvice zabrat neudelat ten soft tak agresivni a spise se zamerit na zvednuti vykonu nekde od 3000 otacek ktere jsou vyuziteljnejsi na dalnici pri tech 130km mate cca 3000ot a pokud chci predjet tak ten vykon tam je.Udelal jsem na 77kw soft tak jak popisuji, auto melo 27 tis km pred chipem a zatim bez probelmu.Auto je od managera a najezdi s nim hromadu km po svete a presne takhle si to predstavoval a je nadmiru spokojen.

Takhle podobně to mám i já,největší zátah kolem 2700 ot. a max. krouťák 311 Nm s pěkně rovnou křivkou.Auto jede přbližně stejně jako 2.0Tdi.Na předjíždění super,oproti sérii nebe a dudy.Doporučuju.

KDE SI TO CHIPOVAL? MAS TO AJ SO ZARUKOU?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Software jsem postavil ja,,, podle pozadavku a najetych km, dokonce jsem dnes zjistil ze majitel okty je i zde na foru poslal mi SZ ze ma najeto jiz 10 tis km a ok.Spojka taky ok. Stalo me to sice par prosezenych noci ale povedlo se myslim docela slusne.Po zmereni k powerem tam bylo cca 115kw.Byly jsme pri mereni v aute 3 lide a zadal jsem vahu 1600KG nevim kolik to mohlo vazit.Cim vice KG by bylo tak je vykon jeste vetsi.

post-6180-1186255427_thumb.jpg

Editováno: , autor: TDIfun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na kolik se da chipnout 1.9 tdi 77kw, aby vydržela spojka a nertpěl motor

Tiež sa pripájam k otázke :help:

Spise podle meho gusta bych postavil soft s takovym prubehem ze v nizkych otackach kde dostava spojka nejvice zabrat neudelat ten soft tak agresivni a spise se zamerit na zvednuti vykonu nekde od 3000 otacek ktere jsou vyuziteljnejsi na dalnici pri tech 130km mate cca 3000ot a pokud chci predjet tak ten vykon tam je.Udelal jsem na 77kw soft tak jak popisuji, auto melo 27 tis km pred chipem a zatim bez probelmu.Auto je od managera a najezdi s nim hromadu km po svete a presne takhle si to predstavoval a je nadmiru spokojen.

Takhle podobně to mám i já,největší zátah kolem 2700 ot. a max. krouťák 311 Nm s pěkně rovnou křivkou.Auto jede přbližně stejně jako 2.0Tdi.Na předjíždění super,oproti sérii nebe a dudy.Doporučuju.

KDE SI TO CHIPOVAL? MAS TO AJ SO ZARUKOU?

Chomutovská firma Dieselpower,provedeno v Děčíně na brzdě.Záruka na Sw a možnost vrácení původního,ale na motor záruka není.To dává asi málokdo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Cimbu se říká,ž sou jedni z nejlepších a asi to tak bude,ale taky jsou hodně drazí.Jenže jako většina firem mají jeden soft pro každý typ motoru a mě jejich parametry přijdou dost nadupaný,hlavně vůči spojce.Proto jsem zvolil čip na míru,jako dělá tady TDIfun.Podle referencí je Reesha s Dieselpower špička ve svém oboru,tak jsem zvolil jeho.Mám najeto s čipem 15 tis a v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...