Přejít na obsah

Dotažení nezavřených oken při zamčení


provaznik78

Doporučené příspěvky

Uff, tak to mi stačí. Mám 2004, takže po faceliftu to je na 100% :) .

No, zas takový kowboj nejsem. Pokud si nejsem 100% jist co dělám, tak to nedělám. S autem potřebuju jezdit.

Tááák, teď už zbastlit nějaký kablík a postup o další krůček k dokonalosti mého autíčka je jistý.

Nejsem náročný, postupuju pomalu, ale vytrvale. Podle známého hesla "Ku předu, zpátky ni krok!"

Díky :worthy .

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..., ale nebude mit konektor do auta, ...

Ten nejde koupit :smich: ?

Asi takhle, máš jistě pravdu.

Ale v tomhle mně neznáš. Pokud si to můžu udělat a jde to, tak si to udělám. Třeba, dokud nepřišly do mobilů mini a micro USB konektory, tak jsem si ke všem mobilům co jsem měl, kabely dělal sám.

Shrnu to. Když jsem vysvětloval kámošovi nač potřebuju "nějaký" notebook, jen aby na něm jely aspoň XP-ka, tak vysvětlení znělo: "Našel jsem si další hračku, kterou jde připojit k PC :) "

Takhle to je se mnou.

PS:

Automatické denní světla jsem si taky dělal sám i když se to prodává na každém kroku a já "musel" i "vymýšlet" program do Atmelu :) .

PS2:

Víš jaký je to pocit, když "Duch zvítězí nad hmotou" ?

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne vim jak to mas... :)

denni sviceni a tripling jsem si musel taky udelat vlastni, prvni kabel jsem postavil, pak koupil kkl a pak hex-can

konektor do auta jde samozdrejmne koupit, ale jeho cena je skoro stejne velka jako cena celyho kabelu, muj prvni kabel mel jen 3 volny piny co se nastrkaly do auta :)

konektor do auta se podari sehnat i levne, na aukru jsem sehnal kabel k nejaky rucni diagnostice, na jedny strane krasny zality OBD konektor, na druhy canon 25

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a este otazka k tym oknam... MKM fungovala a onka sa dali pekne stahovat pridrzanim tlacidka na kluci.. ale neexistuje aj nejaka vychytavka ze ked mam pootvorenbe okna a zamknem auto ze sa automaticky dotiahnu?? aby som ich nemusel dotahovat ja cez dialkove???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, mám dotaz na MKM a nastavení pípání při zamykání a odemykání auta. MKM mi volbu nabídl, zatrhl jsem a dal uložit. Po dalším připojení a načtení dat stále byla volba zatržena, ale ve skutečnosti se žádné pípnutí při zamykání neozve. To samé je od výroby nastavené zamykání nad 15km/h, ale taky nic není slyšet že by se auto zamklo.

Další dotaz je jak by měl reagovat alarm? Jedni tvrdí, že při pouhém kopnutí do pneu by měl zareagovat. Zkoušel jsem i drcnout z boku do auta, ale ticho jak v kostele. Jak poznám, že mi to vůbec funguje?

Díky za reakce na zmatený dotaz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Několik možnosti:

Nech otevřené okno a zamkni auto.

- Pak strč ruku do interiéru. Je tam prostorový snímač.

- Nebo otevři páčkou kapotu - přes okénko. Simuluješ tak násilné otevření kapoty.

Nebo taky, když se auto zamkne dálkou a odemkne klíčem, tak do 30-ti vteřin je třeba zapnout zapalování. Takže pokud jenom odmkneš a NEzapneš zapalování, tak by taky měl řvát alarm.

Viz manuál:

"Deaktivace

se provádí stlačením tlačítka pro odemykání

vozidla na dálkovém ovládání. Tím

jsou kontrolní funkce vypnuty.

V případě nefunkčního dálkového ovládání je možné

varovné zařízení deaktivovat následujícím

způsobem: odemkněte vozidlo klíčem a poté

ihned zapněte zapalování.

Po odemknutí a neotevření dvěří se po

30 s znovu aktivuje alarm."

Máš vůbec alarm?

Poznáš to tak, že zamkneš dálkou a do dvou vteřin zamkneš ještě jednou abys deaktivoval "Bezpečnostní pojistku". Když LED-ka ve dveřích přestane blikat, alarm nemáš.

Viz výpis z manuálu:

"Bezpečnostní pojistkaPři zamknutí vozidla zvenčí se automaticky

zablokují zámky dveří. Vnitřní pojistná tlačítka

nelze vytáhnout. Kontrolní světlo ve dveřích

řidiče bliká. Žádné dveře nelze zevnitř ani

zvenčí pomocí kliky otevřít. Tím je ztížena

možnost nežádoucího vniknutí do vozidla.

Při zamykání vozidla klíčem nebo dálkovým

ovládáním je možné vyřadit z funkce

bezpečnostní pojistku dvojnásobným

zamknutím do 2 s.

Je-li bezpečnostní pojistka vyřazena

z funkce, nebliká kontrolní světlo vedle pojistného

tlačítka ve dveřích řidiče.

To však neplatí u vozidel s varovným zařízením

proti odcizení vozidla*, neboť kontrolní

světlo signalizuje, že zařízení je aktivní.

Při dalším odemknutí a zamknutí vozidla

je bezpečnostní pojistka opět funkční."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Několik možnosti:

........

Jasně vyzkouším uvedené možnosti, jediné co vím, je že se auto zamkne pokud po odemčení do 30s neotevřu žádné dveře. Ve výbavě by ale měl být alarm označen, ne?

4K3 - Centrální zamykání s dálkovým ovládáním a safesystémem

7AA - Imobilizér elektronický

ale tohle nemám

7AH - elo imo s alarmem a hlídáním prostoru pro cestující a záložní sirénou

asi to bude tím ;-)

A jak je to s tou zvukovou signalizací při zavření?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@juri23:

Datový štítek víš kde je. Na podlaze v kufru pod kobercem vedle rezervy nebo v servisní knížce.

Kódy z něj se dají dekódovat tady:

http://igorweb.org/equidec/Default.aspx

@Lonanek:

Oba kódy jak máš Ty mám i já a alarm nemám.

Těch 30 vteřin je vlastnost centrálu ne alarmu.

Safesystém je právě ta funkce, když zamkneš auto, tak nejde otevřít ani zevnitř tím odemykacím tlačítkem na madlu ve dveřích.

Dvojím zamknutím dálkou v intervalu 2 vteřin právě tento safestystém vyřadíš.

Zvuková signalizace při zavření se asi konat nebude.

Páč si myslím, že pípat by měla siréna alarmu a ne klaxon. Jelikož alarm není, není ani siréna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lonanek:

Oba kódy ...

Díky za reakci, souhlasím s Tebou páč klakson je na jiné věci než na zabezpečovačku, tu nemám a tak je to vše více než logické.

Co se mi zdá nelogické, je to, že MKM nabízí možnost nastavení i když by měla vědět, že v systému zařízení chybí.

Díkec

EDIT:

Ještě mi hlava nebere nastavení 15km/h a zamknutí. Já nic nevnímám, že by se něco uzamklo? Měly by snad cvaknout zámky ve dveřích, ne? Nebo se pletu???

Editováno: , autor: Lonanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mělo.

Že zamkne centrál musíš poznat. Zamkne to úplně stejně jak když to zamkneš klíčem, dálkou nebo tlačítkem v madlu.

Taky se chystám na úpravy komfortky, jen musím někde sehnat/půjčit nějaký notebook, nebo poskládat nějaký garažový PC a pak taky budu laborovat.

Jestli to náhodou nesouvisí taky s alarmem, ale nemělo by.

To se musí vyjádřit někdo komu to funguje.

Tobě se podařilo něco změnit?

Pípnutí NE a ani nepůjde.

Zamknutí při 15 km/h NE

Dojezd oken při podržení DO ?

Jestli jako není chyba někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zamikani po prekroceni 15km/h a odemikani po vytazeni klicu se da nastavit VAGem, prizpusobeni

poznas to bez problemu je to hodne slyset a zajede ti cudlik :)

kdyz chces otevrit dvere klickou, tak musis zatahnout 2x (poprvi se odemknou, podruhy otevrou)

kdyz uz jste u meneni nastaveni komfortky, tak muzu doporucit http://www.passatplus.de/umbauten/fensterheber/index.htm

vyzkouseno na mem aute - funguje to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mém autě MKM funguje dokonale. Auto se přestalo zamYkat nad 15km/h a dojezd oken jde podržením tlačítka. Akorát, když držím tlačítko auto to vyhodnotí, jako bych ho zmáčknul 2x tím pádem se deaktivuje safe (dvojí zamknutí). Ale to mi tak nevadí.

Kdybych Vás neměl, co bych si počal? :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to zdesim:

tento navod: http://www.passatplus.de/umbauten/fensterheber/index.htmi je o tom ze aj zadne okna sa budu stahovat a dotahovat po zatlaceni tlacitka na dverach do 2. polohy automaticky?

lebo mne to teraz funguje len na prednych oknach a aj to mi niekedy funguje zaujimavo. soferove okno stahuje automaticky pohode, ale ked ho chcem dotaihnut automaticky tak v polke sa zastavi a znova stiahne a potom uz ide dotiahnut len tak ze musim drzat tlacidko na dverach az kym sa nedotiahne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...