Přejít na obsah

Automaticke otvaranie kufra


Napster050

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

skusal som to tam namontovat ale nevedel som rozobrat vzperu, ten diel ktory je uchyteny o kufor mi nesiel odmontovat. neviete ako ? skusal som to vytacat ale tocila sa mi cela ta tenka tycka

Tu tycku uchyt do zveráka (obal ju nejakou handrou aby si ju nedoskrabal ) a odkrut len ten koniec na tej tycke - ten umelohmotny bazmeg..

TO KAKAŠ: pred pruzinu daj podlozku a pred tu podlozku nejaky gumovy kruzok aby ti to drzal cele hore.. Ja som napr pouzil gumicku z tesnenia na flexi hadici pre privod vody do baterie alebo do hajzla.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Už to tu někteří používáte poměrně dlouho. Líbí se mi to, ale mám obavu, zda napětí pružiny, které stále působí na vzpěru, nějakým způsobem neovliňuje její životnost. Pochlubte se vy, kteří to aktivně používáte.

No Já už to mám rok a zatím vše naprosto v pořádu. Žadné známky opotřebení,nebo špatného zavírání jsem nezaznamenal.

Prostě zatím to šlape naprosto v poho. Akorát v zimě to nevyjede úplně nahoru,ale to je normál,při těch mrazech. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to od augusta a je to super a dokonca aj v zime to funguje, ale najviac ma teší, keď niekde pri Tescu si na dialku otvorím kufor a ludia kukaju ako puci... a dokonca keď otvorím len kufor a potom ho zavriem, tak sa mi zavrie cele auto, no super...:palec2::palec2::palec2::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak jsem dneska zkušel montovat pružiny na Fabii II combi facelift, měl jsem dvě délky modré barvy, 25x025 a 25x032, 25x032 se tam nevejde, nedá se zavřít kufr. Pak jsem zkusil dát ty menší bez podložky a kufr se otevřel cca o 20 cm. Tak jsem zajel koupit podložky do OBI a funguje to nádherně.. sice jsem koupil i těsnění aby to nelítalo ale jaksi jsem neodhadl velikost tak musím koupit menší.. takže zatím mi tam ta pružina lítá a je to celkem rachot, takže to co nejdřív dodělám. Ostatně můžete vidět jak to funguje na videu:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po jednom dni asi v pružině nebo v pístech povolila o pár milimetříku vule a kufr se neotevře, ale pouhým tuknutím prstu už ano.. tak jsem zkusil přidat ještě jednu podložku (asi 2 mm navíc) a šlape to ještě lépe, kufr se otevírá myslím i rychleji. jen doufám že nepovolí vůle ještě protože pak bych tam další podložku asi nedal, nebo bych už hodně těžko zavíral kufr..

pro info přidávám další videjko s dvěma podložkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už nevím.. ted mi to udělalo znova i když to předtím fungovalo výborně, ale jen jednou to nešlo pak už zase napokaždý jo.. tak uvidíme, možná to bylo zimou po ránu.. tak nevím.

EDIT: tak přes den na sluníčku uplně parádička a v noci zas problem.. ještě přemýšlím jestli když tam mám ty dvě podložky ( dal jsem je vedle sebe takže mám pružina-podložka-podložka) jestli není lepší dát podložka-pružina-podložka, aby obě strany tý vzpěry měly u sebe podložku a netlačila na vzpěry přímo pružina...

EDIT: tak i s prohozenejma podložkama občas v chladu problem, tak jsem zkusil znova nandat ty pružiny 32 mm, najednou se tam vlezou, vypadá to že asi pístům dost povolila vůle, tak uvidím jak moc ještě může povolit.. ale ted s tou dlouhou pružinou zatím pohodička...

tak i po týdnu vše v pořádku, za tepla i zimy, take řešení: modrá pružina 25x032 a jedna podložka

Editováno: , autor: mirekdusek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...