Přejít na obsah

Ďaľší možný hnijúci kábel?


Igor

Doporučené příspěvky

asi nikto kto tu dotwraz pisal nema absolutne pojem o elektrike...hnijuce kable???? ste tupco!! a ze meka izolacia a nasaje vodu§!! ty kokso ste taky vymlet ze to nieje pravda....skuste trosku uvazovat nad takou vecou ako je ponorne cerpadlo do studne....je v kuse ponrene vo vode a  elektrika je k nemu vedena takym istim kablom ako ku vrtacke ci zehlike izolacia je presne taka ista ako vsetky kable co pouzivate aj v aute!!! tak tu nepiste sprostosi a zamyslite sa nad sebou hlupai!!!!!

Tupec, hlupák a výmlet budeš zjavne ty, keď ani nie si schopný sa podpísať. Elektrických spotrebičov sa radšej nechytaj, keď máš také skvelé znalosti z oblasti elektro :smich:

Nie je kábel ako kábel, rovnako nie je izolácia ako izolácia. Spýtaj sa viacerých, ktorý mali problémy s elektrikou v aute - a môžeš začať rovno v servise!

Zjavne nevieš, že káblov je hodne veľa druhov a rovnako je aj hodne veľa typov a materiálov izolácie. Niektoré z týchto materiálov sa proste s určitými látkami neznášajú a na ich pôsobenie reagujú. Spomínané hnijúce káble (termín hnijúce nie je presný, ale je zaužívaný na daný prípad) vznikajú tak, že vplyvom času a pôsobenia konkrétne vody izolácia zpórovatie a cez póry nasaje vodu, následkom čoho izolácia zmäkne a nabobtná. Táto zmäknutá izolácia neplní svoju funkciu, a najmä v káblových zväzkoch dochádza k dotyku odizolovaných častí a následným výpadkom - známe prejavy sú problémy so servom, preblikávanie prístrojovky.

Tak čo chytrák, čo napíšeš na toto?

Editováno: , autor: Igor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Igor: Nechaj ho tak. Chudak sa rano zobudi z opice a myslis, ze si bude pamatat ako prispel svojimi "bohatymi znalostami" na nejake forum? Navyse ked sa ani nepodpisal. Podla "kvality" pisomneho prejavu ho tazko zaradit. Deti na ZS by to zvladli rozhodne lepsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi nikto kto tu dotwraz pisal nema absolutne pojem o elektrike...hnijuce kable???? ste tupco!! a ze meka izolacia a nasaje vodu§!! ty kokso ste taky vymlet ze to nieje pravda....skuste trosku uvazovat nad takou vecou ako je ponorne cerpadlo do studne....je v kuse ponrene vo vode a elektrika je k nemu vedena takym istim kablom ako ku vrtacke ci zehlike izolacia je presne taka ista ako vsetky kable co pouzivate aj v aute!!! tak tu nepiste sprostosi a zamyslite sa nad sebou hlupai!!!!!

macho promluvil. :D Ještě bych se s dovolením, ale i bez něj chtěl optat, proč teda ty káble hnijou, když to teda není působením vnějších vlivů. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Dnes som dolieval vodu pre ostrekovače, a samozrejme nešikovné ruky, chrstol som aj kúsok vedľa (poučenie do budúcna, netelefonovať a súčasne nenalievať do ostrekovača vodu z 5L nádoby).

Pri tejto príležitosti som si všimol, že "soudruzi z NDR" asi znova urobili niekde chybu - presne vedľa hrdla nádrže prechádza káblový zväzok, ktorý je v plastovej trubke. Táto trubka má však otvorený koniec a pri napĺňaní ostrekovacej nádoby sa ľahko môže stať, že sa aj do trubky dostane voda, ktorá keď nemá ako vytiecť, môže začať robiť zle, ako v prípade hnijúceho káblového zväzku kúsok nižšie.

Schválne, pozrite, či aj vy to máte takto...

chcem sa spytat ci neviete na co je dany kablovy zvazok? bo podarilo sa aj mne vyliat trocha kvapaliny na konektor a aj do tej trubice v ktorej je kabel a ma odvtedy problem s lavym svetlom - pri zapnutych svetlach svieti blinker - predny aj zadny ako pri parkovackach a k tomu sa pridalo podobne aj lave svetlo, moze to spolu suvisiet alebo treba hladat problem v hlavnom kablovom zvazku? - ktory nemam vyviazany.

dik.

jedna sa o 1.4 16V r.v. 2000, najazdene 76500km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som dolieval vodu pre ostrekovače, a samozrejme nešikovné ruky, chrstol som aj kúsok vedľa (poučenie do budúcna, netelefonovať a súčasne nenalievať do ostrekovača vodu z 5L nádoby).

Pri tejto príležitosti som si všimol, že "soudruzi z NDR" asi znova urobili niekde chybu - presne vedľa hrdla nádrže prechádza káblový zväzok, ktorý je v plastovej trubke. Táto trubka má však otvorený koniec a pri napĺňaní ostrekovacej nádoby sa ľahko môže stať, že sa aj do trubky dostane voda, ktorá keď nemá ako vytiecť, môže začať robiť zle, ako v prípade hnijúceho káblového zväzku kúsok nižšie.

Schválne, pozrite, či aj vy to máte takto...

chcem sa spytat ci neviete na co je dany kablovy zvazok? bo podarilo sa aj mne vyliat trocha kvapaliny na konektor a aj do tej trubice v ktorej je kabel a ma odvtedy problem s lavym svetlom - pri zapnutych svetlach svieti blinker - predny aj zadny ako pri parkovackach a k tomu sa pridalo podobne aj lave svetlo, moze to spolu suvisiet alebo treba hladat problem v hlavnom kablovom zvazku? - ktory nemam vyviazany.

dik.

jedna sa o 1.4 16V r.v. 2000, najazdene 76500km

tym kabelovym zväzkom je pripojena časť motoru ku dakedy hnijucemu hlavnemu kabelovemu zväzku..

kokso a to čo bolo za tupca...neuveritelne asi ešte nikdy nevidel kable VW group..kde 2,5ka kabel ma priemer ako normalna 1,5ka a prečo? lebo je tam tenka izolacia..ach

ahoj Igor -_-

post-10-1158322774.jpg

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som dolieval vodu pre ostrekovače, a samozrejme nešikovné ruky, chrstol som aj kúsok vedľa (poučenie do budúcna, netelefonovať a súčasne nenalievať do ostrekovača vodu z 5L nádoby).

Pri tejto príležitosti som si všimol, že "soudruzi z NDR" asi znova urobili niekde chybu - presne vedľa hrdla nádrže prechádza káblový zväzok, ktorý je v plastovej trubke. Táto trubka má však otvorený koniec a pri napĺňaní ostrekovacej nádoby sa ľahko môže stať, že sa aj do trubky dostane voda, ktorá keď nemá ako vytiecť, môže začať robiť zle, ako v prípade hnijúceho káblového zväzku kúsok nižšie.

Schválne, pozrite, či aj vy to máte takto...

chcem sa spytat ci neviete na co je dany kablovy zvazok? bo podarilo sa aj mne vyliat trocha kvapaliny na konektor a aj do tej trubice v ktorej je kabel a ma odvtedy problem s lavym svetlom - pri zapnutych svetlach svieti blinker - predny aj zadny ako pri parkovackach a k tomu sa pridalo podobne aj lave svetlo, moze to spolu suvisiet alebo treba hladat problem v hlavnom kablovom zvazku? - ktory nemam vyviazany.

dik.

jedna sa o 1.4 16V r.v. 2000, najazdene 76500km

tym kabelovym zväzkom je pripojena časť motoru ku dakedy hnijucemu hlavnemu kabelovemu zväzku..

kokso a to čo bolo za tupca...neuveritelne asi ešte nikdy nevidel kable VW group..kde 2,5ka kabel ma priemer ako normalna 1,5ka a prečo? lebo je tam tenka izolacia..ach

ahoj Igor -_-

yup, diki, uz sa podarilo zistit k comu sluzi

ale mal uz niekto podobny problem so svetlami?

to profor - nemusia byt tie kable co mas na fotke v nejakej chranicke, napr ako kable naokolo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svieti ti to v kuse alebo len ked zapnes klucik?

kable myslis tie dorobene? tie su v tom tuneli zavrete spolu s ostatnymi:-) -_-

svieti to vtedy ked nastartujem auto a zapnem svetla - lavy predny a lavy zadny svietia ako keby bolo zapnute parkovacky, a predne lave svetlo uz ani nesvieti, v ziarovke vlakno jemne dutna, najprv to robili len blinkre ale neskor sa pridalo aj predne svetlo...prava strana ok..dnes rano som asi na 20min vytiahol konektor z predneho svetla-laveho a dal naspat, bolo to v poho, blinkre nesvietili, predne svetlo zacalo svietit, pohodicka, presiel som asi 20m po dvore a zacalo to robit znova, popoludni posmejdil konektor, kabel len tak zbezne co ide z toho svetla ale nic... :disgust:

yup, myslel som tie dorobene, ci im to nevadi :huh:

Editováno: , autor: camilo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pravdepodobne to bude ten kabel prehnity, prava strana je ok preto lebo je vedena inak..

odkial si?

myslis kabel od svetla...pravdepodobne...je to vela prace opravit to, vymenit ho?dik.

som zo smolenic, kusok od trnavy

Editováno: , autor: camilo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pravdepodobne to bude ten kabel prehnity, prava strana je ok preto lebo je vedena inak..

odkial si?

myslis kabel od svetla...pravdepodobne...je to vela prace opravit to, vymenit ho?dik.

som zo smolenic, kusok od trnavy

no bude to treba odmotať a pozreť to a zhnitu časť odstrihnuť a nadpojiť a potom spaskovať s5ť:-)

ja som blizko mozeme to niekedy kuknut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pravdepodobne to bude ten kabel prehnity, prava strana je ok preto lebo je vedena inak..

odkial si?

myslis kabel od svetla...pravdepodobne...je to vela prace opravit to, vymenit ho?dik.

som zo smolenic, kusok od trnavy

no bude to treba odmotať a pozreť to a zhnitu časť odstrihnuť a nadpojiť a potom spaskovať s5ť:-)

ja som blizko mozeme to niekedy kuknut

predbezne som bol dohodnuty s chlapikom co mi robil alarm, mal mi aj vyviazat ten hlavny zvazok, ale vypada to ze bude momentalne mimo nejaky cas, pozeram ze si z pezinka, co je kusok, pre mna neni problem prist, nerobim kazdy den, takze volna je dost, ak sa ti do toho bude chciet, je aj ina idea kde by mohol byt problem ak by to nebolo v kabli?

Editováno: , autor: camilo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poho možno už v nedelu?

možeš ist na burčiak na vinobranie.-) heh

-_- len neviem kto to odsoferuje naspat domov :p-_-:o

v nedelu mam volno, kolko by to predbezne asi trvalo ? vies mi dat nejaku pribliznu cenu?

nechce sa ti radsej v nedelu vegetit? :p

Editováno: , autor: camilo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja prave cez tyžden robim a navereč je to nanič chcelo by to od rana - nevieš v akom je to stave a tak:-)

jj to jo....tak ale aspon orientacne ak by to slo v poho, ze by nebol vacsi problem, kolko by to trvalo popripade priblizna cena?kedy asi v nedelu? kde byvas v pk? mam sio zobrat ajnejake ine veci, resp ci budem aj asistovat?

Editováno: , autor: camilo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja prave cez tyžden robim a navereč je to nanič chcelo by to od rana - nevieš v akom je to stave a tak:-)

jj to jo....tak ale aspon orientacne ak by to slo v poho, ze by nebol vacsi problem, kolko by to trvalo popripade priblizna cena?kedy asi v nedelu? kde byvas v pk? mam sio zobrat aj nejake ine veci na seba, resp ci budem aj asistovat?

Maš PM:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja prave cez tyžden robim a navereč je to nanič chcelo by to od rana - nevieš v akom je to stave a tak:-)

jj to jo....tak ale aspon orientacne ak by to slo v poho, ze by nebol vacsi problem, kolko by to trvalo popripade priblizna cena?kedy asi v nedelu? kde byvas v pk? mam sio zobrat aj nejake ine veci na seba, resp ci budem aj asistovat?

Maš PM:-)

cau, bol som troska mimo, dobre mi ani net nefacha....ale PMka zatial neprisla :-/ , icq?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sme s camilom rozobrali jeho kablovy zväzok koli problemu so svetlami a aha kablik 0,5 hnedy zo svetiel...

problem svietiacej smerovky - kablik prerušeny od kostry a ked zapol stretavačky spojili sa blinkrove a stretavacia žiarovka a blinkrove sa rozsvietili.

tiež neviem prečo dali na žiarovku ktora ma odber 55W + 21W pri blinkroch 0,5ku kabel ale budiž...

foto

post-10-1158516620.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...