Přejít na obsah

Odhlučnění dveří


Doporučené příspěvky

Přemýšlím o tom, že si Octu nějak celkově odhlučním. Vcelku už mám jasno, co s podlahou. Přemýšlím ale, co s dveřmi. Nebudu investovat do muziky, ta zůstace origo. Spíš jsem přemýšlel, že dám jen něco pod tapec na dveřích. Jde mi jen o to, snížit hlučnost ve vozidle od hluku z venku. Zajímá mě, jestli s tím máte někdo zkušenost, co pod ten tapec dát a jestli se to vůbec nějak projeví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus hledat v ostatních tématech. Už se toho popsalo docela dost. Od použítí mirelonu, tecsoundu až po různé spec. pláty....

Spokojenost s tecsound 2mm +ALU folie. Teď ještě musím udělat kufr (combi). Ale na to použiju pěnu ANS od SinusLive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, četll jsem toho tady dost. Já měl ale na mysli něco, co se nelepí na vnitřní plech dveří. Myslel jsem něco, co se vloží pod tapec nebo se do něj vlepí. Tecsound mi přijde jako matroš proti vibracím. Mirelon je spíš tepelná izolace. Zkuste někdo poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

For Berry: Tecsound je i zvuková izolace....

Tohle se píše na webu:

Základní technické informace o fóliích AMS-Tecsound

Neasfaltická, hygienicky a ekologicky nezávadná hmota, vyrobená na bázi chlorovaného polyetylenu s minerálním plnivem, aromatickým olejem a dalšími aditivy. Vzhledem k její vysoké neprůzvučnosti a při kombinaci s vhodnými pohltivými materiály je možné dosáhnout podstatného snížení hlučnosti stroje,

případně při zachování stejné hlučnosti podstatného snížení hmotnosti zařízení na němž je tato fólie použita. Vysoká plasticita této hmoty umožňuje nejen překrytí tvarově velmi složitých ploch, ale i snížení rezonancí a vibrací tenkých plechů, přičemž tato schopnost se významně nemění ani v závislosti na čase ani na nízkých teplotách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co bych se smál? A s těma podběhama plánuješ co? Myslím, jak to udělat.

Tam bude ta pěna, která se dobře tvaruje.

Abych nezapomněl. Na 5. dveře kombíka jsem použil také Tecsound, ale budu ho dávat pryč a nahradím to tou pěnou, protože dveře ztěškly a vzpěry je udrží jen tak tak.

Editováno: , autor: Wendy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem si to. A čím ji budeš lepit? Uvažoval jsem o tom, zkusit jí dát pod tapec na dveřích.

jak už mi zde poradili....

1. akrylátové lepidlo na linoleum

2. oboustranná páska

Já jsem našel toto lepidlo zde:

http://www.drogeriemartina.cz/inshop/scrip...dering=1&desc=1 UNIFLEX V 7508

- je to pro savé materiály. Na nesavé materiály použiju pásku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foto nemám protože je to v celku banální záležitost.Desky si nařežu na plátky tak aby se dobře tvarovaly pasovaly jeden vedle druhého.Pokud je chlednější počasí pomáhám si horkovzduškou.Ideál je dělat to za slunečného počasí, ale ne vždy to vyjde tlumí se i v zimě.

Jen tak se zajímavosti bych chtěl vědět jaká je hmotnost toho Tecsoundu 1m2?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je ta pěna 2cm vysoká tak bych chtěl být u toho jak budete polepovat vnitřní plech dveří a tvarovat na zadní podběh.U Fabie by to ještě šlo, ale u Oct.?

Proč se tak vehementně bráníte požití antirezonančních materiálů, které jsou na dané použití vyráběny.Tím myslím autohifi.

for fancarhifi: Jak jsem psal, na dveře jsem použil Tecsound a mám to už hotové. Není s tím problém.

Co se týká odhlučnění kufru, tak jsme si spolu o tom dopisovali v tématu "Vytlumení"! Kde jsem popsal, jak to chci dělat a myslím, že jsi to byl ty kdo mi poradil tu pěnu.

Měl jsem tapec kufru dole a tu pěnu už mám taky doma, jen ještě musím koupit lepidlo. Nevidím v tom problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je ta pěna 2cm vysoká tak bych chtěl být u toho jak budete polepovat vnitřní plech dveří a tvarovat na zadní podběh.U Fabie by to ještě šlo, ale u Oct.?

Proč se tak vehementně bráníte požití antirezonančních materiálů, které jsou na dané použití vyráběny.Tím myslím autohifi.

for fancarhifi: Jak jsem psal, na dveře jsem použil Tecsound a mám to už hotové. Není s tím problém.

Co se týká odhlučnění kufru, tak jsme si spolu o tom dopisovali v tématu "Vytlumení"! Kde jsem popsal, jak to chci dělat a myslím, že jsi to byl ty kdo mi poradil tu pěnu.

Měl jsem tapec kufru dole a tu pěnu už mám taky doma, jen ještě musím koupit lepidlo. Nevidím v tom problém.

S tou pěnou je to OK byl jsem trošku OUT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je ta pěna 2cm vysoká tak bych chtěl být u toho jak budete polepovat vnitřní plech dveří a tvarovat na zadní podběh.U Fabie by to ještě šlo, ale u Oct.?

Proč se tak vehementně bráníte požití antirezonančních materiálů, které jsou na dané použití vyráběny.Tím myslím autohifi.

for fancarhifi: Jak jsem psal, na dveře jsem použil Tecsound a mám to už hotové. Není s tím problém.

Co se týká odhlučnění kufru, tak jsme si spolu o tom dopisovali v tématu "Vytlumení"! Kde jsem popsal, jak to chci dělat a myslím, že jsi to byl ty kdo mi poradil tu pěnu.

Měl jsem tapec kufru dole a tu pěnu už mám taky doma, jen ještě musím koupit lepidlo. Nevidím v tom problém.

S tou pěnou je to OK byl jsem trošku OUT.

Už jsem se lek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta pěna je pro mě přijatelnější i z dalšího důvodu. Až to budu prodávat, tak si myslím, že to bude lepší, poněvadž tam nebude nic nastříkanýho a tím pádem si potencionální majitel nebude myslet, že chci něco maskovat. Takovej kompromis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stahl jsem původní přispěvek protože jsem si řádně nečetl ty vaše.

Ještě bych se vrátil k odhlučnění toho kufru u Combi.Ty origo polepy jsou jen pro formu, ale nedostatečně odhlučnňují vnitřní prostor.Je lepší celou bočnici za podběhem ještě jednou a to celou polepit samozřejmě včetně podběhu a výsledek je o mnoho % lepší.Při ceně cca.135,- za plát to není nijak velká investice.

Wendy - jako vhodné lepidlo bych ti doporučil ve spreji (SinusLive nebo Autoleads) je toho 500ml za 270,- až 350,- Po nastříkání pěny lepidlem ji přiložíš na tapec a hotovo.Já používám lepidlo v plechovce, ale to by se ti neoplatilo na pár kusů kupovat.V tom spreji ti nevyschne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stahl jsem původní přispěvek protože jsem si řádně nečetl ty vaše.

Ještě bych se vrátil k odhlučnění toho kufru u Combi.Ty origo polepy jsou jen pro formu, ale nedostatečně odhlučnňují vnitřní prostor.Je lepší celou bočnici za podběhem ještě jednou a to celou polepit samozřejmě včetně podběhu a výsledek je o mnoho % lepší.Při ceně cca.135,- za plát to není nijak velká investice.

Wendy - jako vhodné lepidlo bych ti doporučil ve spreji (SinusLive nebo Autoleads) je toho 500ml za 270,- až 350,- Po nastříkání pěny lepidlem ji přiložíš na tapec a hotovo.Já používám lepidlo v plechovce, ale to by se ti neoplatilo na pár kusů kupovat.V tom spreji ti nevyschne.

OK -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...