Přejít na obsah

Odhlučnění dveří


Doporučené příspěvky

Berry - polepení těch podběhů není nic složitého.Nařežeš si plátky z té desky tak široké aby se ti dobře tvarovaly a nevznikaly žádné faldy.Ještě je nutné zdůraznit ŘÁDNĚ ODMASTIT!Pro valastní lepení je ted´ vhodné počasí protože se za tepla dobře tvaruje a přilne k podkladu.Nejlapší je desku před lepením vystavit na slunce kde pěkně změkne.

Tak polepíš podběh místo vedle místa.Případné přebytky plátu odřežeš zalamovacím nožem.Podběh je po polepení jako obalený.Pak nasadíš koberec a můžeš to projet a garantuji ti, že se rapidně sníží hluk přenášený od zadních kol.

Našly se i tací co rozházely celý interiér polepili jej i se střechou, ale to je už jiná kapitola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co nalepit na tapec dveří, aby to šlo dobře tvarovat a zároveň se to tam vešlo, snad ten tapec ze spodu nasříkat nějakým tlumícím materiálem:

http://www.vltava2000.cz/sekin/goodsdetail...DepartmentID=20

Já budul lepit pod tapec v kufru toto:

http://www.vltava2000.cz/sekin/goodsdetail...DepartmentID=20

Koukám že zde míněná firma je víc než drahá....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stahl jsem původní přispěvek protože jsem si řádně nečetl ty vaše.

Ještě bych se vrátil k odhlučnění toho kufru u Combi.Ty origo polepy jsou jen pro formu, ale nedostatečně odhlučnňují vnitřní prostor.Je lepší celou bočnici za podběhem ještě jednou a to celou polepit samozřejmě včetně podběhu a výsledek je o mnoho % lepší.Při ceně cca.135,- za plát to není nijak velká investice.

Wendy - jako vhodné lepidlo bych ti doporučil ve spreji (SinusLive nebo Autoleads) je toho 500ml za 270,- až 350,- Po nastříkání pěny lepidlem ji přiložíš na tapec a hotovo.Já používám lepidlo v plechovce, ale to by se ti neoplatilo na pár kusů kupovat.V tom spreji ti nevyschne.

FANCARHIFI na ty zadni podbehy a prostor za nimi by jsi doporucil tu penu nebo neco jineho co je za tech 135.- porad jsem nejaak nepanimal cim to budete polepovat TESCOUNDEM.NEBO TIM MOLITANEM OD SINUSU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím tescoundem bych to (já) nedělal protože to není materiál určený přímo pro tyto účely.Je to jen jakási náhražka.Tím ANS ne to je jen na polepení vnitřní strany tapecu nebo vytlumení boxu.Začal bych tím nejlevnějším, Jsou to bitumenové pláty kde je cena příznivá k výsledku tlumení.Zabrání to vybracím plechu karoserie a tím i odhlučnění což s sebou souvisí.Argument, že je to vytlumeno již od výrobce neobstojí protože je to polepeno jen lokálně.

Jako další možnost se nabízí použití antivibračního gelu např. Alfatec nebo pastou Brax.Tam se ceny pohybují v rozmezí 850,- až 1000,-.Jako ideální a absolutně účinná je sada od Dynamatu.Tady jsou sice ceny trochu výš, ale odpovídají kvalitě použitého materiálu.Plát o rozměru 27x23 105,- ten samý rozměr Xtreme 150,-.Větší pláty 81x45,7cm 605,- a Xtreme 850,-.Tyto položky bych nebral za nějak nepřiměřené vůči ceně celého audiosystému.Výrazně to však přispěje kvalitě poslechu protože čím větší je okolní ruch tím větší volume musíš nastavit pro jeho překonání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím tescoundem bych to (já) nedělal protože to není materiál určený přímo pro tyto účely.Je to jen jakási náhražka.Tím ANS ne to je jen na polepení vnitřní strany tapecu nebo vytlumení boxu.Začal bych tím nejlevnějším, Jsou to bitumenové pláty kde je cena příznivá k výsledku tlumení.Zabrání to vybracím plechu karoserie a tím i odhlučnění což s sebou souvisí.Argument, že je to vytlumeno již od výrobce neobstojí protože je to polepeno jen lokálně.

Jako další možnost se nabízí použití antivibračního gelu např. Alfatec nebo pastou Brax.Tam se ceny pohybují v rozmezí 850,- až 1000,-.Jako ideální a absolutně účinná je sada od Dynamatu.Tady jsou sice ceny trochu výš, ale odpovídají kvalitě použitého materiálu.Plát o rozměru 27x23 105,- ten samý rozměr Xtreme 150,-.Větší pláty 81x45,7cm 605,- a Xtreme 850,-.Tyto položky bych nebral za nějak nepřiměřené vůči ceně celého audiosystému.Výrazně to však přispěje kvalitě poslechu protože čím větší je okolní ruch tím větší volume musíš nastavit pro jeho překonání.

A CO TY PLATY OD SINUS LEIVU

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 týdny později...

Zkouším to trochu oprášit, protože mě to celkem zajímá. Mimo to je to snad můj první příspěvek v sekci autohifi :)

Berry, tak co, už máš odhlučněno? Co jsi nakonec zvolil? A Wendy, co ty?

Fancarhifi, můžeš prosím ještě jednou sdělit svůj názor, čím vytlumit auto proti hluku zvenčí, bez ohledu na vnitřní audio? Zaznělo tady víc možností, a mám v tom trošku hokej... Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tohle téma taky rád dál rozvinul... odhlučnění řeším pořád, ale nevím co nejlépe koupit, díky předchozím příspěvkům začínám mít jasno, ale přece: Berryho i ostatních bych se zeptal, co s tou podlahou a popřípadě i stropem? Zase ty asfaltové desky nebo něco jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tohle téma taky rád dál rozvinul... odhlučnění řeším pořád, ale nevím co nejlépe koupit, díky předchozím příspěvkům začínám mít jasno, ale přece: Berryho i ostatních bych se zeptal, co s tou podlahou a popřípadě i stropem? Zase ty asfaltové desky nebo něco jiného?

Co na to koupit? Poradím ti raz dva... nejlepší je přece Dynamat! Je to speciálně vyvinutý materiál pro auta. Má to ale jeden háček, mít na něj "hrachy"!!

:p:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super nápad, ale přemýšlím o odhlučnění celýho auto tak dlouho, protože to chci za co nejmíň korunek :)

Berry psal něco ve smyslu, jako že už má podlahu vyřešenou... jak?

nechtěl jsem tě nějak naštvat, ale Dynamat je fakt nejlepší. Je mi jasný jaký je tvůj záměr! Navalit do auta tlumení za cca 15 litrů, to je fakt moc. Abych přiznal barvu, tak před problémem "volba materiálu" stojím taky.

:help::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odhlučňoval jsem o víkendu a dělal jsem celý kufr u kombajna. Celý jsem to rozebral a nalepil Mirelon o tlouštce 3mm. Jako lepidlo jsme použil Chemoprén na podlahy. Má snížený zápach po toulenu. Pokud to chce někdo dělat Mirelonem, tak doporučuju 5mm. Oni ho zrovna neměly, jinak bych ho tam dal. I když ta 3mm stačí taky. Za dopoledne to bylo odstrojený a nalepený, pak jsem to nechal do večera vytvrdnout a vyčichnout a nastrojil zpět. Když jsem to byl projet, myslel jsem že nemám kufr. Celkově se to o dost stišilo.

Cena byla 8metrů Mirelonu(ještě zbylo) 120,-

Chemoprén na podlahy 1kg/250,-

Chemoprén ředidlo asi 100,-

sada tří štětců 60,-(ty byly z lenosti je umývat, kdybych to nestihl

naráz)

Suma sumárum za 530,- vše a učel to splňuje.

Ještě musím dodat že to chemoprén neleptá, trošku se to někde roztahovalo, ale to bylo tím jak jsem to vymačkával podle plechů.

Když si vzpomenu tak sem hodím fotky, ale budou už s nasazeným tapecem.

:):):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odhlučňoval jsem o víkendu a dělal jsem celý kufr u kombajna. Celý jsem to rozebral a nalepil Mirelon o tlouštce 3mm. Jako lepidlo jsme použil Chemoprén na podlahy. Má snížený zápach po toulenu. Pokud to chce někdo dělat Mirelonem, tak doporučuju 5mm. Oni ho zrovna neměly, jinak bych ho tam dal. I když ta 3mm stačí taky. Za dopoledne to bylo odstrojený a nalepený, pak jsem to nechal do večera vytvrdnout a vyčichnout a nastrojil zpět. Když jsem to byl projet, myslel jsem že nemám kufr. Celkově se to o dost stišilo.

Cena byla 8metrů Mirelonu(ještě zbylo) 120,-

Chemoprén na podlahy 1kg/250,-

Chemoprén ředidlo asi 100,-

sada tří štětců 60,-(ty byly z lenosti je umývat, kdybych to nestihl

naráz)

Suma sumárum za 530,- vše a učel to splňuje.

Ještě musím dodat že to chemoprén neleptá, trošku se to někde roztahovalo, ale to bylo tím jak jsem to vymačkával podle plechů.

Když si vzpomenu tak sem hodím fotky, ale budou už s nasazeným tapecem.

:):):)

Jeee, tak to mam radost, ze to nekdo taky ted zkusil. Ja to budu delat tedka, uz od utery jezdim s 10m Mirelonu v kufru, ale ted sem se k tomu nedostal. Taky mam jen 3mm, ale je to lehoucky a stoji to par penez. Akorat z chemoprenu sem mel ponekud strach, takze to zkusim nejdriv oboustranou sirokou lepici paskou, pod kobercem se to ztrati ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...