Přejít na obsah

Výměna volantu


bembas

Doporučené příspěvky

vyhodis bag, udelas rysku na hrideli a volantu a povolis sroub.. asi tak -_-

Cim vyhazujes bag?

Staci spravne ohnuty uzky sroubovak nebo je lepsi/snadnejsi na to pouzit neco jineho?

na radu jednoho nejmenovaneho clena klubu...Ze Kubo... ani nemusi byt ohnuty, jde to vpodstate cimkoliv, jen pritlacit spravnym smerem a je to..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj, chtěl bych si vyměnit 4 ramenný volant za kožený, ale nikde jsem nenašel fotonávod jak na to? Vím, že mám odpojit kostru a tenkým šroubovákem nějak vycvaknout ten přední kryt, pod kterým je airbag. Ale co pak, risky, kdy a jak pootočit volantem, čeho se vyvarovat atd.. v tom už se nějak ztrácím.. nerad bych něco zkonil, poraďte, jestli existuje nějaký fotonávod nebo tak... díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl bych si vyměnit 4 ramenný volant za kožený, ale nikde jsem nenašel fotonávod jak na to? Vím, že mám odpojit kostru a tenkým šroubovákem nějak vycvaknout ten přední kryt, pod kterým je airbag. Ale co pak, risky, kdy a jak pootočit volantem, čeho se vyvarovat atd.. v tom už se nějak ztrácím.. nerad bych něco zkonil, poraďte, jestli existuje nějaký fotonávod nebo tak... díky

Až to budeš měnit tak to vyfoť pro ostatní :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jistící pružinky odcvaknu ze zadní strany volantu a vyndám přední kryt, že? Ale to musím mít natočený volant, abych se na ně dostal, ne? Tzn. že musím mít volant odemčený, takže klíček v zapalování. Bude ale odpojená baterka, tak by se závada zapsat neměla, ne? Jinak při nasazování musí být volant ve výchozí (kola rovně) pozici? Díky ještě jednou za rady..

Kdyz se k tomu odhodlám sám, tak to určitě nafotím a pak to sem hodím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jistící pružinky odcvaknu ze zadní strany volantu a vyndám přední kryt, že? Ale to musím mít natočený volant, abych se na ně dostal, ne? Tzn. že musím mít volant odemčený, takže klíček v zapalování. Bude ale odpojená baterka, tak by se závada zapsat neměla, ne? Jinak při nasazování musí být volant ve výchozí (kola rovně) pozici? Díky ještě jednou za rady..

Kdyz se k tomu odhodlám sám, tak to určitě nafotím a pak to sem hodím ;)

Tak to jo. Já jsem to dělal se zapojenou baterkou, páč sem nechtěl dřít volant bez serva (nějak mi to ani nešlo). Tudíž sem měl nastartováno do té doby, dokud jsem nevycvaknul airbag a nevrátil si volant do výchozí polohy. Pak jsem teprve vypnul klíček a odpojil airbag.

Máme asi každý jíný postup. kol1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sakra psal jsme tady takovy roman a jak jsem nahraval fotky tak se to nejak kouslu a text v haji :feve:

takze znovu, a fotky radeji nahraju do dalsiho prispevku lol

Delal jsem to jen jednou ale nic na tom neni, opravoval jsem klakson ty dotykove plochy kde je med a pozinkovany kov, ing zase setrili tak ty plochy korodujou jak kdyby nemohly byt obe plochy z medi :aggressive:

1.odpojis baterku(pak cekej 5minut nez odpojis airbag, v jednotce je jeste nejaka stava a zapsala by si to do pameti zavad)

2.otocis volat at se dostanes od budiku na zadni bok volantu, je tam na kazde strane dirka tu nahmatas a strcis tam sroubovak a odcvaknes jednu a pak druhou stranu :palec2:

3. odpojis konektor od airbagu co je na volantu a odsroubujes el mechanizmus klaksonu ;)

tim padem mas celou el. pryc z volantu a ceka te matice je to pojistna matice a myslim si ze se muze pouzit jen 3x takze se doporucuje napsat na ni nebo v okoli zes ji jednou uz odtahoval(ty to vis ale pokud bys auto prodaval tak to nebude ten clovek vedet, pri nejshorsim si koupi novou matku lol

4. a ted to zase vsechno das dokupy:) nezapomen si pred demontazi volantu narovnat kola a novy volant nasadit rovne, jinak mas druhy predposledni pokus na matici volantu lol

5.ted teda staci zapojit konektor nasroubovat spinace klaksonu, pri tom se muzes podivat jestli je taky nemas zkorodovane jako ja ;) kdyz tak vycistit at to nemusis delat za mesic znovu rozebirat volant

6. zapojit baterku a podivat se jestli nesviti kontrolka bagu, nemela by ;)

7.mensi svacinka po narocne praci

8. nejhezci bod...zkusebni jizda s dobrym pocitem v srdci kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Time, taky budu měnit volant za new koženný, který už mám doma. Mám dotaz na tu matici. Co to je zač, jaký ořech na to budu potřebovat ( je to hvězdice, velikost ? ) ?? předem dík

Hvězdička 12. Před sundáním starého volantu si na hřídeli udělej dulčikem značku proti drážce na volantu aby jsi ho náhodou nepřesadil o zoubek. Dá se taky třeba označit nesmazatelným (pernament) fixem.

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz na tu matici. :o

Proč se může použít jen 3x já už sem sundaval volant asi tak 6x. :kol-32: :kol-32:

nekde jsme to cetl, jestli ne primo v DP, a pamatuju si ze ma na sobe nejakou barvu nebo neco co drzi tu matku jako pojistka a po tretim odsroubovani se musi vymenit, jinak se asi odtahuje

aha takze je to napsane v tom odkaze co jsem tu daal pred chvilkou akorat tam je napsane 5x trosku jsme se spletl :)

......Můžeme nyní sundat samotný volant - ten uvolníme vyšroubováním dutého šroubu s vnitřním dvanáctihranem M12. Tento šroub má závit nastříkaný modrým samojistícím prostředkem a je možné ho povolit pouze pětkrát. Každé povolení si proto vyznačíme na šroubu. Před sundáním volantu si ještě ryskou na hřídeli vyznačíme polohu volantu, nejlépe oproti rysce na horní části volantu.

rikam nevim jak to tam je volant jsme nemel sundany jen jsem opravoval klakson :p

Editováno: , autor: Kutil_Tim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Time, taky budu měnit volant za new koženný, který už mám doma. Mám dotaz na tu matici. Co to je zač, jaký ořech na to budu potřebovat ( je to hvězdice, velikost ? ) ?? předem dík

Hvězdička 12. Před sundáním starého volantu si na hřídeli udělej dulčikem značku proti drážce na volantu aby jsi ho náhodou nepřesadil o zoubek. Dá se taky třeba označit nesmazatelným (pernament) fixem.

dík, tak mě zase čeká cesta do Ferony protože hvězdičku M12 nemám !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Time, taky budu měnit volant za new koženný, který už mám doma. Mám dotaz na tu matici. Co to je zač, jaký ořech na to budu potřebovat ( je to hvězdice, velikost ? ) ?? předem dík

Hvězdička 12. Před sundáním starého volantu si na hřídeli udělej dulčikem značku proti drážce na volantu aby jsi ho náhodou nepřesadil o zoubek. Dá se taky třeba označit nesmazatelným (pernament) fixem.

dík, tak mě zase čeká cesta do Ferony protože hvězdičku M12 nemám !!

Tak volant už je vyměněný !! Pár minut práce a výsledek parádní !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...