Přejít na obsah

Cvrlikání při rozjezdu


Jakub Pícha

Doporučené příspěvky

Ahoj,

už delší dobu mám problém, že při opravdu nízkých otáčkách, nebo to mám také vyzkoušené při rozjezdu bez plynu, že se mi ozývá takové jakoby kovové cvrlikání. Nevím přesně jestli to je od motoru, nebo podvozku, prostě někde ze přední části vozu. Jakmile při rozjezdu přidám více plynu, tak není problém, buď to přehluší motor, nebo to nedělá, nevím přesně. Stává se mě to např. když pomalu couvám z parkoviště, z garáže, prostě všude, když jedu pomalu za nízkých otáček.

Nemá někdo zkušenost, co by to mohlo být?

Měl jsem to v servisu, při výměně oleje jsem jim řekl, ať na to kouknou, ale říkali, že je to taková blbá závada, že se těžko hledá, tak už nevím.

Jo dělá to ještě taky když se rozjíždím třeba na dvojku, někde z kopečka třeba.

Celkem mě to štve, ale na jízdu to vliv zatím nemá.

Omlouvám se, že jsem neudal co je to zač, nějak jsem zapomněl :)

Takže:

O1 combi TOUR, r.v.2005, 1,9tdi 81kw ASV, na tachometru 130000km, z bazaru, km určitě více.

Editováno: , autor: Jakub Pícha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem natočil takové video s tim cvrlikáním. Jinak jsem myslel, že by to mohl být tlumič vibrací, ale ten je měněnej asi před 7 měsíci, tak snad tak rychle neodejde.

Tady je odkaz: Octavia cvrlikání

Není to tam úplně nejlépe slyšet, ale místy ano. Kdyžtak zkusím časem lepší video.

Tak jdu teď mrknout na ten výfuk a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdo nic neví? Nikoho nic nenapadá?

Tak s výfukem jsem hýbal a nic slyšet nebylo.

Jinak nový poznatek, dělá to zejména se zapnutou klimou(climatronic), ono už když ji zapnu - auto na volnoběh stojí, tak to jakoby zarachotí, nevím jestli je to normální.

S tou klimou mi to přijde někdy jako zvuk od těch větráků, takovej plastovej, tak už nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to začalo dělat taky, hlavně při volnoběhu a nízkých otáčkách.

U mě je to zcela jasné - dělá to tlumič vibrací na segmentu napínáku klínového řemenu.

Je to hned nalevo vedle motoru, taková černá tyčka - jakmile na ní zatlačím nějakým směrem, cvrlikání ustane.

Jen tak mimochodem - nemáte tuhle blbůstku někdo na prodej - koupím.

Pa PETROPOS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Mám podobný problém. Cvrlikání při rozjezdu občas je to jen takové hlubší jako by klepaly plasty o sebe a někdy je to jako když klouže klíňák. Klíňák s napínací kladkou sem nechal vyměnit a cvrlikání je tam stále. Tak sem chtěl ať mi kouknou na tu volnoběžku alternátoru, ale bylo mi řečeno že tenhle motor jí nemá (1,8T 110kw AUM). Opravdu tam není nebo se na to v servisu jen vykšlali? Cvrlikání se objevuje jen při rozjezdu a při záběru na nízké otáčky (popojíždění v koloně na "dvojku"). Nenapadá vás na co bych se měl ještě zaměřit? Jinak motor má nalítáno 134tis a na volnoběh i při vyšších otáčkách je to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...