Přejít na obsah

Čím vyčistit zbytky lepidla od postranních lišt?


dandyho

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi, sundal jsem černé postranní lišty a po nich mi tam zbyla místa docela silná vrstva "umělotiny" která se neodlepila (viz. fotka). Zkoušel jsem to vyčistit tech. benzínem, ale jde to tak pomalu, že bych to dělal dva dny :-( Nemáte tip, čím to snadněji vyčistit? Díky moc za rady!

post-26681-1272049488,5105_thumb.jpg

Editováno: , autor: dandyho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja kdyz to odlepoval tak prvni lista sla dost tezko a taky mi tam toho dost zustalo a pak jsem nasel grif jak to odlepit aby tam nezustalo skoro zadne lepidlo z te 3M pasky - bylo treba tu listu na zacatku odlepit (cca 2 cm) a pak ji zohnout o 180 stupnu a tahat to zohnuty ve smeru pokracovani listy, to lepidlo ma pak vetsi prilnavost k liste a ne ke dverim a jde to temer beze zvysku...

jinak zvysky jsem pak cistil technickym benzinem, je to sice hezka prplacka ale clovek to obvykle dela na aute jen jednou (vymena list) tak se oplati se s tim vyhrat... jinak musim varovat: NIKDY nesahat na lak ACETONEM!!!, sice to hezky pousti ale zustane ti po tom zasly lak (naleptana vrchni vrstva laku) a to pak nestoji za problemy s obnovovanim laku, acetom maximalene v krajnim pripade na mista kde to nicemu nebude vadit... na lak jedine TECHNICKY BENZIN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s tim mi poradil muj znamy - mechanik na auta. Pujcil mi na to takovy gumovy puk zluty barvy s kovouvou hridelkou. Pridela se to na vrtacku a jakoby gumuje ta paska. Jde to s tim moc hezky a hlavne rychle. Ale i v tomto pripade moc (fakt hodne moc) netlacit nebo to jde i s lakem:)... Dá se to koupit treba u Wurtha (3ks za asi 1.300,-), coz je docela palka, nebo tam, kde se prodavaji laky na auto (1ks asi za 300,-)... takze asi tak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ještě doporučuju nejdřív auto umýt. Ten jemný zaschlý prach může při manipulaci okolo pěkně poškrábat lak.

Odstraňování zbytků lepidla je piplačka. Co jde tak vzít mechnicky nějakým vhodným kusem plastu a nakonec technickým benzínem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak musim varovat: NIKDY nesahat na lak ACETONEM!!!, sice to hezky pousti ale zustane ti po tom zasly lak (naleptana vrchni vrstva laku) a to pak nestoji za problemy s obnovovanim laku, acetom maximalene v krajnim pripade na mista kde to nicemu nebude vadit... na lak jedine TECHNICKY BENZIN

Acetonem jsem sundával bílou barvu z předního nárazníku vpravo pod světlem, kterou mi tam někdo nechal při podélném parkování (tipuju nějakou panimámu co neuměla zacouvat tak parkovala dopředu). Nebyl s tím problém, ale faktem je že na plechy jsem šel vždy jen tech.benzínem.

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam hotovo. Diky vsem za rady! Nakonec jsem objel vsechny lakovny a i dva autorizovany nejaky servisy po meste, kde mi rekli, ze jedine mechanicky.... V jedny autolakovne mi doporucili a prodali kotouc na vrtacku z takoveho mekkeho materialu, kterym jsem to krasne zlikvidoval. Slo to s nim rychle a dobre. Zbytky jsem vycistil tech. benzinem. Na aute uz mam nalepeny novy bily listy. Kotouc jsem vyfotil .....

post-26681-1272306668,1433_thumb.jpg

post-26681-1272306682,6809_thumb.jpg

Editováno: , autor: dandyho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam hotovo. Diky vsem za rady! Nakonec jsem objel vsechny lakovny a i dva autorizovany nejaky servisy po meste, kde mi rekli, ze jedine mechanicky.... V jedny autolakovne mi doporucili a prodali kotouc na vrtacku z takoveho mekkeho materialu, kterym jsem to krasne zlikvidoval. Slo to s nim rychle a dobre. Zbytky jsem vycistil tech. benzinem. Na aute uz mam nalepeny novy bily listy. Kotouc jsem vyfotil .....

Pošli fotku s bílými lištami, prosím. Zajímalo by mě jak to vypadá.

Editováno: , autor: mar.tan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...