Přejít na obsah

1.6 MPi (75 kW)


petrenka

Doporučené příspěvky

Tohle mám v návodu:Octavie Tour II 5/2012

 

Zážehové motory
a) Náplň oleje s výměnou olejového filtru. Hladina náplně se musí při plnění kontrolovat, nesmí
se přeplnit. Hladina náplně se pohybuje mezi ryskami  strana 132.
1,4 l/59 kW - EU5 VW 503 00, VW 504 00 3,2
1,6 l/75 kW - EU5 / EU4, EU2 VW 503 00, VW 504 00 4,5

Editováno: , autor: zdezajh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak v technicaku je:

EHS/ES c. 566/2011F coz je jen nazev normy

dale:

CO2(g.km-1) - 230/135/168

Dost nechapu jak to v technicaku je mysleno kdyz Euro1 bylo 3g/km a Euro5 je 1g/km.

Ledaze by v technicaku melo byt mg/km.

230/135/168 ???

Ze to je mesto/okresky/kombinovana jizda v co2/km chapu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Jirka 2106 : zdravím, v rodině máme taky Oct II FL s motorem BSE (1,6/8V) a mohu potvrdit slova, že to auto je prostě zdechlý. Před tím jsme měli Oct I FL též s motorem 1,6/8V 75 kW. Výkonově stejný akorát je problém v hmotnosti auta Octavia I FL 1205 kg, Oct II FL 1255 kg (pohotovostní). Čili výkon zůstal stejný a narostla hmotnost. A aby se to auto vůbec "nějak" pohybovalo a reagovalo aspoň trochu na plyn, tak tomu ještě zkrátili převody. Takže třeba na V. při 80 km/h 2400 r.p.m., místo 2000 r.p.m. původně (Oct I FL), při 130 km/h 4200 r.p.m. Jedině, kde to trochu jede je na II. převodový stupeň při 2500 r.p.m. jinak nikde. na tak těžký auto špatnej motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mas s motorom nieco spatne.Mne taha od 2500 do 4500 otacok uplne perfektne.Ja som s tymto motorom spokojny, napr.dneska trasa 200km s priemernou spotrebou podla PP 5,6l na 17" kolesach.A to niesom brzda premávky.Mal som tento motor aj v O1,ale v O2 je jazda s ním svižnejšia.Asi som ho dobrel zabehol :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já mám zatím tento motor 2 týdny a taky si nemůžu stěžovat, že by to bylo nějak líný. Prostě jede to tak jak na to šlapu, každopádně od 2 tis ot. už tam jakýsi tah je.

 

Jel jsem 600 km ve dvou lidech, taky jsem to moc nešetřil, většinou po dálnici 130km/h a výsledná spotřeba 6,3 l/100km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...