Přejít na obsah

Autoradio - výběr a výměna neoriginálního radia


Host MichalF

Doporučené příspěvky

čaues chlapy zalíbilo se mi (Alpine CDE-101R a SONY CDX - GT414U) cenove je o 500 dražší alpine a nemám s ní zkušenosti. co byste poradily? chci zelené podsvícení cena kolem 3,500 usb (vpředu nevadí) a aby slo narvat do octy s panasonikem sem mel problém.

A jelikož se chystam vyměnit repra vepředu poradíte jaké dát abych nemusel moc d otoho zasahovat + bych chtel přidat na originální mista vzádu repráky. chtel bych sem hodit nákej odkaz. vrazil bych do toho asi 4 tisíce

jelikož mam ambiente tak vzadu asi neni kabeláš co to obnáší? díky

Editováno: , autor: Smoker87
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuk :-)

Rozhodne bez do Alpine - rozdil mezi nim a Sony bude ve zvuku asi jako mezi Fabii a Superbem :-)

Predni repra bych doporucil:

http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/kicx-gfq-6-2

Za penize co chces investovat, bych ale vubec neresil zadni repra a poradne vytlum predni dvere, jinak vymena repro nema prilis smysl... Kdyz budes chtit, tady muzes nasat trosku inspirace:

http://www.prohifi.cz/rady-a-navody/tlumen...skoda-octavia-i

Kdybys mel zajem, vse mame skladem ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuk :-)

Rozhodne bez do Alpine - rozdil mezi nim a Sony bude ve zvuku asi jako mezi Fabii a Superbem :-)

Predni repra bych doporucil:

http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/kicx-gfq-6-2

Za penize co chces investovat, bych ale vubec neresil zadni repra a poradne vytlum predni dvere, jinak vymena repro nema prilis smysl... Kdyz budes chtit, tady muzes nasat trosku inspirace:

http://www.prohifi.cz/rady-a-navody/tlumen...skoda-octavia-i

Kdybys mel zajem, vse mame skladem ;-)

Sem si myslel že to ALpine bude mnohokrát lepší. No super. Radio 3500 ,Repra 2300, na kolik by vyšel ten matroš na to tlumení ? A kde bych sehnal ty podložky pod repro z toho mdf materiálu? A odešel mi jeden vejškáč a ty z tich KICX ASI POUŽÍT NEPUDOU CO?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem si myslel že to ALpine bude mnohokrát lepší. No super. Radio 3500 ,Repra 2300, na kolik by vyšel ten matroš na to tlumení ? A kde bych sehnal ty podložky pod repro z toho mdf materiálu? A odešel mi jeden vejškáč a ty z tich KICX ASI POUŽÍT NEPUDOU CO?

Tlumici material pocitej 4 x Vibraflex 25 = 4x 395 = 1580 Kc:

http://www.prohifi.cz/tlumici-material/vibraflex-25

MDF podlozky nemame na eshopu, ale neni problem dodat, jsou skladem - 500 Kc / par

Vysky z Kicx pouzit pujdou, jenom je otazka jak to bude sladene. Muze to hrat dobre, ale take nemusi. A musel bys jim dat orezavaci kondiky z puvodnich vyskacu, jinak bys je znicil... Takze vymenit komplet repra je lepsi reseni, protoze jinak hodne usili s nejistym vysledkem.

Editováno: , autor: Mil4n
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ááá konkureční boj? :smich:

doufám že jste v pohodě! :D

Kdyz je to konkurencni boj v mezich slusnosti, tak ja myslim, ze to urcite neni na skodu :-) A pokud nejde o Vibraflex, je to v pohode :o))

Ja myslim, ze nejlepe z toho vyjde zakaznik, takze pohoda ;-)

Fancarhifi patri ke slusne konkurenci, takze zadny problem ;-)

Editováno: , autor: Mil4n
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no když je to v pohodě,tak O.K.!

hele,prodáváš vlastně repro s výškáčem a ještě vyhybkou,standartně v oktě a ani v jiných autech to není,je potřeba to montovat nebo ne,ted tedy nad tím dumám o to víc,když mu doporučuješ přepájet kondy z origo výšky,tohle nějak nepobírám ?????????????????

přeci když vyhodí vše origo,samo krom kabeláže :D a dá co dodáš,tedy repro + vyhybky,tak by se nemělo nic předělávat ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...myslel to tak, že pokud si vybereš výškové repro bez vyhybek...tak musíš použít ten dělící kondenzátor z původního výškáče...ten kondenzátor slouží vlastně jako filtr, který má ochránit reproduktor před kmitočty, které by repro poškodily.

Uvedené Hertz a ESX mají vyhybku a odpadá tak instalace toho kondenzátoru...stačí...? ;)

post-845-1234387099_thumb.jpg

post-845-1234387111_thumb.jpg

post-845-1234387138_thumb.jpg

Editováno: , autor: fancarhifi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktak jak pise fancarhifi :-)

Viz:

http://galerie.prohifi.cz/octavia-2/slides/Foto%20033.jpg

je tu videt originalni kondik. Funguje jako jakasi HPF, tj. propousti pouze kmitocty vyssi nez urcita frekvence. Jakmile bys do vyskace pustil treba 100 Hz, tak ho muzes vyhodit, to nezvladne.

Mimochodem nove v nasem sortimentu:

http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/kicx-nd-25s

25 mm hedvabi i s kondikama za super cenovku ;-)

Je to i problem kvality zvuku seriovych sestav - casto stredobas hraje plne pasmo, tj. basy, stredy, vysky a vyskace s kondikem hrajou pouze vysky. Takze vysky hraji jak vyskace, tak stredobasy a vysledne vysky jsou mix techto 2 zvuku. Stredobasy ale technicky vysky hrat neumeji - tedy umely by, ale to by musel byt mocmoc silny zesilovac, aby to utahnul. Stredobasy tedy misto vysek spise tak nejak chrapti, to se smicha s vyskovym pasmem z vyskacu a vysledkem jsou zkreslene nic moc hrajici vysky. I proto jsou preferovane komplet repra s plnohodnotnou vyhybkou. Ta totiz nejen orizne zespoda vyskace, ale zaroven i seshora orizne stredobasy, a o tom to je ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...myslel to tak, že pokud si vybereš výškové repro bez vyhybek...tak musíš použít ten dělící kondenzátor z původního výškáče...ten kondenzátor slouží vlastně jako filtr, který má ochránit reproduktor před kmitočty, které by repro poškodily.

Uvedené Hertz a ESX mají vyhybku a odpadá tak instalace toho kondenzátoru...stačí...? ;)

jo,o to mi šlo,právě to mi bylo divné to kombinovat když to má výhybky,aspon je v tom jasno :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

todle mozna nezazni jako rada..ale v tehlete cenove relaci bych nevahal a volil bych ten kenwood!!Urcite nebudes sklaman...

Nevim, vybirej jakoukoli jinou znacku,jen ne sony ;)

já mám sonku a opravdu zvuk nic moc bral jsem ji kvůli tomu že má na předním panelu vstup USB což mě dost vyhovuje už CDčka ani nevozím a taky cena

byla rozhodující.Před tím jsem měl Pioneera a to se se Sonkou nedá absolutně srovnat ten Pioneer hrál prostě libově asi do něj zase půjdu i za cenu toho že je podstatně dražší. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

PROSIM O RADU.Chci si koupit nove radio, byl jsem rozhodnut pro alpine ida 300, potom alpine CDE101r ,tady se mi nelibi ta tlacitka,takže to vyhrala IDA 300.Jenže ted jsem videl Pioneer DEH2120UB ma taky zelene podsv. a je tam super cena. Je mezi Alpine a Pioneer rozdil v kvalite? Jde mi taky o prijem radia.Na CD mechan. mi nezalezi. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...zvkově mezi nimi není rozdíl...a pokud ti nevadí trčící fleshka na předním panelu tak DEH-2120 je pro tebe vhodný výběr.Tunerová část je OK.

Snad jen bych k zvážení doporučil model DEH-P4100SD který má slot pro SD kartu až s kapacitou 16GB...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...er-DEH-P4100SD/

...jediný problém je v podsvětlení, který nejde nastavit a je modré...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

objednal jsem si Alpine CDE-103bt co na to říkáte je to dobrá volba,pročetl jsem o tom rádiu spoustu článků a jeví se mi jako podařený kousek má dost funkcí a celkem zajímavá cena 5300kč sice jsem měl kdysi Peoneera který hrál taky super ale slyšel jsem na Alpinu samou chválu od více lidí tak jsem to risknul teď mám v autě Sony a hudba nic moc sice spracování a na pohled hezké rádio ale přece jen jde v první řadě o poslech než o koukání se na hezké rádio.a ještě jsem se chtěl zeptat kdo vůbec Alpinu vyrábí jsou to Japonci?

Díky za rady a pokud máte někdo s tímto typem Alpiny co jsem psal výše skušenosti tak sem s nimi.

čus mějte se. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz mam ted jvc a koupim si pioneer, je rozdilna kabelaz vzadu pro pripojeni?Pioneer pry ma neco extra.vsichni radi alpine, ale ja chci neco aby to ladilo v interieru. nejvic by se mi libilo symphony,ale prej zvukove nic moc.tenhle tyden si chci neco uz objednat a sam jsem zvedav co to bude.alpine ida 300,pioneer 2120 nebo symphony. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..kabeláž pro instalaci je stejná....rozdílné jsou pouze konektory připojené do šasi autorádia.

...iDA-X301 neházej do jednoho ranku s DEH-2120 a už vůbec ne se Symphony.Požádej smoker87 aby ti hodil foto...a uvidíšb iDA-301 v plné kráse.I když třeba někomu může vadit velikost ovladače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...