Přejít na obsah

Autoradio - výběr a výměna neoriginálního radia


Host MichalF

Doporučené příspěvky

Z tohoto vyberu bych lehce priplatil a koupil Alpinku:

http://www.prohifi.cz/autoradia-s-cd/alpine-cde-101r

- prijde mi to jako nejlepsi moznost v teto cenove hladine

Z tech vyse jmenovanych bych volil Pioneera

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Díval jsem se a nenašel jsem žádný model bez štěrbiny, ale tu 4100SD bych hodně zvažoval - moc povedené autorádio.

Mimochodem kdyby měkdo chtěl hodně kvalitní autorádio do Octávky s USBčkem, máme nyní v akci poslední kousky Alpine CDE-101R s velkou slevou:

http://www.prohifi.cz/autoradia-s-cd/alpine-cde-101r

Dorazí v pátek nebo v pondělí, objednávky přijímáme už nyní :-)

post-4282-1258640596_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se a nenašel jsem žádný model bez štěrbiny, ale tu 4100SD bych hodně zvažoval - moc povedené autorádio.

Mimochodem kdyby měkdo chtěl hodně kvalitní autorádio do Octávky s USBčkem, máme nyní v akci poslední kousky Alpine CDE-101R s velkou slevou:

http://www.prohifi.cz/autoradia-s-cd/alpine-cde-101r

Dorazí v pátek nebo v pondělí, objednávky přijímáme už nyní :-)

Ahojky,promin te předem,za muj dotaz ohledně rádia do auta,ale rád bych změnil moje origo rádio v autě a rád bych chtěl poradit.Mám octu slx 98-v autě origo rádio blaupunkt na kazety,na kartu,připojení origo na repro 2-vepředu,výškáče origo vepředu,v zadu v kufru origo repro a výškače v zadních dveřích.Jde mi o to,jaké dobré rádio koupit,at hraje dobře a nemusím předělávat el zezadu rádia,at jen vypojím to staré a zapojím nové.Stačí mi rádio na cd a mp3.Na el jsem docela laik.Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky bych se chtěl zeptat odborníků na radu ohledně výběru rádia :) Bude to do Octavie Tour (rodinná rada rozhodla o její koupi, když je teď na ni akce :-D, ale origo rádio je pekelně drahý a řekl bych, že za tu cenu ani nic neumí). Požadavky jsou následující: Cena do 3000 Kč, teoreticky možná 3500 Kč; v dané cenové kategorii co nejlepší zvuk, musí to umět MP3 přes USB, příjem rádia s rozumnou citlivostí, přehrávání CD, další věci jako dobrá ovladatelnost (jak po stránce způsobu ovládání, tak kvality ovládacích prvků) a čitelnost displeje jsou jen k dobru.

Já jsem si vybral po pročítání diskuzí dva favority, a to Alpine CDE-101R(M) vs. Pioneer DEH-2100UB. Předpokládám, že ani s jedním nesáhnu vedle, ale i tak by mě zajímal váš názor :). Co jsem se kdesi v různých diskuzích dočetl, tak údajně Pioneer má lepší podání zvuku při přehrávání MP3 (Alpine mají dle něčího názoru podání horší, s vyjímkou modelů, které jsou vyloženě bez CD mechaniky, určené na přehrávání MP3); Alpine má zase asi lépe čitelný displej a ovládání (kdosi tvrdil, že knoflíkem na ovládání hlasitosti u Pioneeru je třeba točit pomalu, jinak jaksi přeskakuje(?)). Další věc, která mne napadá, je odběr rádia v klidu, což se řešilo na fóru FeliciaKlubu, ale u Oktávky to asi není třeba nijak řešit (předrátovat), že?

Předem díky za názory a rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem resil jake radio do Yetiho misto predrazeneho zakladniho skodovackeho a nakonec jsem koupil toto.

Hraje dobre, nema v dnesni dobe uz temer zbytecnou CD mechaniku a ma USB i slot pro SD kartu, takze mi z neho nemusi trcet flashka ven.

Designove se mi libi a i zpracovani je za ty penize super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvazuju o tom Alpine CDE-101R. Vpodstate se chystam zmenit radio jen a pouze kvuli USB. Idealne bych radio s externim USB (tj. ne na celnim panelu), ale zadny slusny jsem do 3000,- nenasel.

A ted k tomu Alpinu: pri procitani manualu jsem narazil na nasledujici konstatovani:

When a search is made in a USB mode, any song being played back will be stopped.

To jako vazne? To je prece naprosto ubohy...

A pak:

This unit can recognise at least 100 folders and 100 files per folder stored in USB memory. Playback may not be peorformed if a USB memory exceeds the limitations described above.

Jak velkou USB tedy do radia muzu pouzit? Uvazuji o koupi 16 nebo 32GB USB, tj. rozhodne by tam bylo o dost vic nez 100 adresaru (pocitam, spis tak pres 500). Znemena to, ze to radio nevezme?

Mate nekdo obecne zkusenost s radiem, ktery ma USB na celnim panelu? Bojim se, ze to bude hodne neprakticky, mit USB klicenku zastrcenou do celniho panelu - uplne jako delany na to, aby ji nekdo vylomil i s pulkou panelu... Jaky jiny radio byste pripadne doporucili?

Editováno: , autor: mmerlin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

jen by mě zajímalo zda se musí koukat na nějaké parametry u autorádíí nebo se do oktávky hodí většina? (nerad bych narazil na problém že tam není nějaký kabel, ani být nemůže,).. vybral jsem si PIONEER DEH 2100UB http://www.pioneer.eu/eur/products/25/121/...20UB/index.html co jsem četl, pár lidí ho tu zmiňuje, ale rád bych se ujistil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Pioneer je samozřejmě i jako Octavia vybavený ISO konektory takže lze instalovat bez obav...snad jen k tomu použít fantomové napájení antény...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz.../5/296-66022-E3

...jen myslím, že tento model má konektor DIN

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...y/5/764-ISO-DIN

post-845-1259516108_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, v octavii mám momentálně Sony CDX-GT212 - byl jsem odjakživa "soňák" vlastně ani nevím proč. Chtěl jsem si trochu polepšit v podobě USB vstupu a už bylo i vybráno Sony CDX-GT 630UI . Jenže pak jsem si poslechl klasický "škodovácký" rádio symphony v tátově octavii a trochu jsem zapochyboval jestli je ta sonka pořád tak dobrá volba,páč to origo rádio nehraje vůbec špatně, teda ve srovnání s tou GT212. Naštěstí jsem mrknul sem do fóra a změnil svoji volbu rádia na ALPINE CDE-101R. Brzo by to mělo dorazit tak jsem zvědav jestli to byla dobrá volba. Dám vědět jaký je to rozdíl ve srovnání s původním rádiem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, v octavii mám momentálně Sony CDX-GT212 - byl jsem odjakživa "soňák" vlastně ani nevím proč. Chtěl jsem si trochu polepšit v podobě USB vstupu a už bylo i vybráno Sony CDX-GT 630UI . Jenže pak jsem si poslechl klasický "škodovácký" rádio symphony v tátově octavii a trochu jsem zapochyboval jestli je ta sonka pořád tak dobrá volba,páč to origo rádio nehraje vůbec špatně, teda ve srovnání s tou GT212. Naštěstí jsem mrknul sem do fóra a změnil svoji volbu rádia na ALPINE CDE-101R. Brzo by to mělo dorazit tak jsem zvědav jestli to byla dobrá volba. Dám vědět jaký je to rozdíl ve srovnání s původním rádiem.

Tak alpine je v autě - byl to teda porod to tam nacpat - těch kabelů je tam na tak málo místa poměrně dost, nervy tekly. Už po prvních okamžicích poslechu ale bylo jasno. Jsem moc rád, že mě ta sonymánie konečně pustila. Hraje prostě skvěle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...