Přejít na obsah

nejde klimatizace u octavie II


stastnylukas

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

S bilou zatkou jsem ani nehnul, spis bych urval cely chladic. Takze jsem na cc-autodily.cz objednal vsechny dily (chladic HELLA, 2x tesneni, origo ochrannou mrizku a 10x prichytku mrizky) celkem za 3210 Kc a pustil se do vymeny. Krome naplneni jsem si vsechno udelal sam, prikladam par fotek pro inspiraci. (Jen z mobilu, ale pro predstavu staci. Stav bez chladice klimy jsem vyfotit zapomnel.) Naplneni (prace + chladivo) me vyslo na 610 Kc, celkem tedy "peknych" 3820 Kc. :kol-32:

 

post-82761-0-89692000-1416904813_thumb.jpost-82761-0-89004800-1416904817_thumb.jpost-82761-0-34894100-1416904820_thumb.jpost-82761-0-72530800-1416904822_thumb.jpost-82761-0-76423800-1416904832_thumb.jpost-82761-0-34093200-1416904835_thumb.jpost-82761-0-07936400-1416904862_thumb.jpost-82761-0-04896100-1416904874_thumb.jpost-82761-0-77882900-1416904882_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, delal si to slozite. Nekde na netu je navod, jak to udelat bez sundavani predku. Btw. jak si to vypustil? Nebo ti to vsechno uteklo? Nebo si to nechal jen tak utect?

Ale jinak klobouk dolu, zes to delal sam. Ale v garazi je to asi pohodka :-)

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LiveBomb>> A jak je to jednodušší? Dělal sem to stejně jako LucasCZE, byl k tomu dobrej přístup, nemusel sem vypouštět chladící kapalinu a vyměnil sem dole starý šrouby sežraný od soli.

LucasCZE>> Proč jsi sundaval komplet světla i s tím štelovacím uložením?

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LiveBomb: Ze to jde delat i jinak vim, ale myslim, ze by se to neobeslo bez vypusteni chladici kapaliny a tomu jsem se chtel vyhnout. V garazi to vyslo asi nastejno jako u baraku. (Mozna jeste hur - v garazi nemam zadne naradi, vsechno musim dovezt a na nic nezapomenout.) Chladivo jsem chtel nechat odsat, ale v servise mi rekli, ze za to normalne zaplatim praci (platil bych ji tedy 2x). Takze bohuzel, pustil jsem to do atmosfery. Moc tam toho ale uz nemohlo byt, kdyz uz mi klimatizace divne chrcela.

 

šulda: U praveho svetla jsem mel to ulozeni praskle, takze jsem ho rovnou menil (za 180 Kc mi to stalo). U leveho jsem to delal zbytecne, ale stejne jsem to svetlo chtel trochu presadit, takze to bylo jedno. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, kdybych mel to odsati zdarma, tak to takto taky udelam. Ale platit za to je nesmysl.

 

Drzak svetla jsem menil, je to hracka. Staci vyndat svetlo (rukou povolit jednu plastovou matku, potahnout za tahlo a odpojit konektor) a potom povolit 2 sroubky, ktere drzi samotny drzak (myslim, ze Torx 30), prehodit to kovove tahlo na novy drzak a uz to skladas zpatky. Potom je potreba si vyhrat s usazenim svetla (je to jednoduche, princip pochopis hned, staci to videt) a nakonec samozrejme seridit svetlo. Na 15 metrech mi svitilo asi o 40 cm vys nez by melo... :kol-47:

Ted drzak jsem koupit tady...

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahojte,

 

prestala mi fungovat manualna klimatizacia v automobile Skoda Octavia 2, 1,6FSI, 2007, 1Z3. Zasiel som do servisu a zistili, ze nie je chladivo. Pri naplnani sme si vsimli, ze to unika cez snimac tlaku klimatizacie a ten sme vymenili, nasledne naplnili, preslo skuskou tesnosti a tlaku a klima nezapla. Auto som napojil na diagnostiku bosch a hodilo mi to dve chyby. Prva bola nizky tlak v klima systeme, to sme vymazali, kedze bola naplnena a druha chyba bola kod 0333 Vyskokotlaky spinac, preruseni/zkrat-kostra, tato chyba uz nesla vymazat. 

 

Vedel by mi niekto povedat, co tento chybovy kod znamena, co moze byt chybne? Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

z ničeho ni (to tak bývá) mi přestala na 2,0 FSI jít klima, přestala chladit. Náplň měněna před rokem a půl. Pročtena diskuze na fóru. Dnes udělán test :

 

1. Auto projeto na vzdálenost cca 20 km se zapnutou klimou.

2. Teplota venku 23°C, uvnitř auta nastaveno pro test 17°C.

3. Po jízdě i před jízdou zkontrolovány ventilátory na chladiči a ani velký, ani malý, se netočí. Jak před tak po jízdě.

4. Je slyšet z šustěníz větracích mřížek nebo toho prostoru, které po vypnutí klimatizace přestane.

 

Máte nějaký tip co lze ještě udělat svépomocí? Má smysl dělat diagnostiku nebo lze celkem přesně určit v čem je chyba i bez diagnostiky. 

Editováno: , autor: agent007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pokud je málo chladiva, doplnění to nevyřeší..někde budeš mít díru. Já měl stejný problém..v servise přišli na díru v chladiči (pravděpodobně od kamínku při zimním provozu) a rok na to odešlo to čidlo na kopresoru...jinak teď chladím tak jak mám (ťuk ťuk) i když z výdechů trochu slyším nějaký šelest (už cca rok, ne moc a ne vždy) klima je plná. Někde jsem se dočetl, že to může být končící kompresor, tak uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte,

prestala mi fungovat manualna klimatizacia v automobile Skoda Octavia 2, 1,6FSI, 2007, 1Z3. Zasiel som do servisu a zistili, ze nie je chladivo. Pri naplnani sme si vsimli, ze to unika cez snimac tlaku klimatizacie a ten sme vymenili, nasledne naplnili, preslo skuskou tesnosti a tlaku a klima nezapla. Auto som napojil na diagnostiku bosch a hodilo mi to dve chyby. Prva bola nizky tlak v klima systeme, to sme vymazali, kedze bola naplnena a druha chyba bola kod 0333 Vyskokotlaky spinac, preruseni/zkrat-kostra, tato chyba uz nesla vymazat.

Vedel by mi niekto povedat, co tento chybovy kod znamena, co moze byt chybne? Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

- klimu mám naplněnou, vag mě nehází žádnou chybu, klima neuniká

dotaz: 1. musí se při stisku a/c tlačítka rozběhnout ventilátor při vypnutém motoru ? mě se nerozběhne

            2. při chodu motoru ventilátor klimy běží, nicméně když se plnila klima tak mě chlapi říkali že se sice ventilátor točí, ale málo, koukal                  jsem na něj a opravdu se točil málo. Nemůže to dělat např. relé ? ventilátor mám jeden společný

Odsáli mě 395g R134 a 8ml oleje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...