Přejít na obsah

Originální rádio ŠKODA Symphony - VŠECHNY DOTAZY SEM!!!


Host Lacer

Doporučené příspěvky

výškové repro jsem umístil na původní krytky, použil trochu tmelu, nějaké to broušení, sprej a takhle vypadá výsledek. Tady bych podotknul, že JE VELMI DŮLEŽITÉ, ABY VÝŠKY SMĚŘOVALY NA HLAVU ŘIDIČE a pokud jsou umístěny výšky v origo mřížkách v zadních dvěří, je lepší je odpojit, nebo vůbec nedávat, protože ty pak znepříjemní pocit z celého poslechu

post-22-1162396093.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sympohony klidně nechej. Je to věc názoru.

Jinak tady je moje rada a moje zástavba.

Rádio Symphony by SUPERB, podsvícené do modra

Přední dveře komplet vytlumeny a ozazeny komponentnímy repro Hertz 165

vzadu v platu ovály Magnaty 6x9 (ty jsou z nižší modelové řady)

zesík JBL 4x60 RMS zapojen následovně:

1. kanál přední repro

2. kanál zadní repro

3. + 4. kanál do můstku zapojen na box Spectron( vyjímatelný)

nějaká ta kabeláž a je hotovo.

Jinak Symphony nemá ISO, tak se musí použít HI-LO adaptér.

Kdyby jsi chtěl poradit, napiš. Jinak posílám nějaké foto pro inspiraci

Trošku mi není jasný způsob jakým máš zapijený 4ch zesilovač.Když jsi použil dva kanály pro "front" a dva pro "rear" tak woofer hraje z kterého kanálu?Na toto zapojení by jsi musel mít 5ch zesilovač.

Jinak povedená práce :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. kanál přední repro

2. kanál zadní repro

3. + 4. kanál do můstku zapojen na box Spectron( vyjímatelný)

Možná jsem to napsal tak, že se to těžce chápe, tak to zkusím popsat jinak:

4. kanálaový zesilovač je zapojen následovně:

na první kanál je zapojen přední levý a zadní levý reproduktor

na druhý kanál je zapojen přední pravý a zadní pravý reproduktor

na třetí kanál je zapojen + pól subíku

na čtvrtý kanál je zapojen - pól subíku. Tzn. že subík má 120W. Je to jasnější?

Editováno: , autor: gimbeam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápe se to těžko, ale je to nesmysl.Máš a 4kanály tj. 8 svorek čtyři potřebuješ pro přední repro 2x + a 2x- a další čtveřici potřebuješ pro zadní repro 2x+ a 2x- a nemůže být na dva zapojený woofer protože by musela být aktivní pásmová propusť aby do wooferu šly jen nízké frekvence.Tím by ale šly i nízké frekvence do zadních repro :o nemůže být jeden kanál pro dva reproduktory protože by oba hrály jen pravý nebo levý kanál.

Na obrázku je 2ch zesilovač a tudíž má svorky pro dva reproduktory NEBO ho lze zapojit v můstku pro jeden reproduktor popřípadě woofer se zapnutou vyhybkou, která odděluje vysoké kmitočty.

Tvoje zapojení je tudíž nesprávné a nesprávně to i reprodukuje protože nemůžeš mít zapojený P i L repro na jeden kanál, který z výstupu autorádia má jen jeden z nich.Aby to fungovalo spráně budeš muset dokoupit ještě 2ch zesilovač pro woofer.

post-22-1162409608.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Flag: a z čeho tak soudíš? Nejdřív ta zástavba byla bez sub. ale pak jsem měl dobrou nabídku, tak jsem si ho pořídil. No a nechtělo se mi kupovat ještě jeden zesík, tak jsem to vyřešil takhle. Nevýhoda toho řešení je ta, že nemůžute regulovat hlasitost předních a zadních reproduktoru pomocí FADER, ale pouze pomocí funkce BALANCE jde regulovat levá, nebo pravá strana. Ovšem má to i výhodou, pomocí funkce FADER si můžu regulovat hlasitosti subíku, a to buď ho stáhnout úplně a nechat ho jakoby vypnutý, nebo si nastavit jeho volume podle druhu písničky.

Jinak káždý má svůj názor a každý by si udělal zástavbu podle svého. Tohle je trochu netradiční řešení, ale jak vidíte a já slyším, tak funguje docela slušně ož 2 roky a v poho. Jediné na co se musí dát pozor je polarita repro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sympohony klidně nechej. Je to věc názoru.

Jinak tady je moje rada a moje zástavba.

Rádio Symphony by SUPERB, podsvícené do modra

Přední dveře komplet vytlumeny a ozazeny komponentnímy repro Hertz 165

vzadu v platu ovály Magnaty 6x9 (ty jsou z nižší modelové řady)

zesík JBL 4x60 RMS zapojen následovně:

1. kanál přední repro

2. kanál zadní repro

3. + 4. kanál do můstku zapojen na box Spectron( vyjímatelný)

nějaká ta kabeláž a je hotovo.

Jinak Symphony nemá ISO, tak se musí použít HI-LO adaptér.

Kdyby jsi chtěl poradit, napiš. Jinak posílám nějaké foto pro inspiraci

Mám jen takovou připomínku, jak že Symphony nemá ISO, vždyť právě po ISO konektoru mám zapojené všechny repro ?! Nebo jsi to myslel nějak jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Flag: a z čeho tak soudíš? Nejdřív ta zástavba byla bez sub. ale pak jsem měl dobrou nabídku, tak jsem si ho pořídil. No a nechtělo se mi kupovat ještě jeden zesík, tak jsem to vyřešil takhle. Nevýhoda toho řešení je ta, že nemůžute regulovat hlasitost předních a zadních reproduktoru pomocí FADER, ale pouze pomocí funkce BALANCE jde regulovat levá, nebo pravá strana. Ovšem má to i výhodou, pomocí funkce FADER si můžu regulovat hlasitosti subíku, a to buď ho stáhnout úplně a nechat ho jakoby vypnutý, nebo si nastavit jeho volume podle druhu písničky.

Jinak káždý má svůj názor a každý by si udělal zástavbu podle svého. Tohle je trochu netradiční řešení, ale jak vidíte a já slyším, tak funguje docela slušně ož 2 roky a v poho. Jediné na co se musí dát pozor je polarita repro.

Prostě se mi to řešení nelíbí. Připadá mi velmi nepraktické nemít možnost nastavit hlasitost vpředu/vzadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to věc názoru a taky záleží na posádce. Pokud jsou vhodně sladěny komponenty, není v tom problém. Horší je, pokud zadek přeřvává předek, nebo obráceně. Ladění hlasitosti mezi předkem a zadkem se používá vesměs pokud vezete vzadu děti a ty to chtějí více nahlas.

Ale jak říkám, 100 lidí, 100 názorů, každému vyhovuje něco jiného. S tím by měli souhlasit všichni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjistil jsem že firma BRM nabízí úpravu rádia Symphony (i pro Fabii)aby umělo přehrávat MP3. Cena by měla být 1900 Kč, což mi připadá celkem slušné.

Máte od nich takto upravené rádio? Jaké jsou zkušennosti? Zobrazuje se název skladby? Jaké jsou možnosti listování mezi skladbami/alby?

Editováno: , autor: Flag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...