Přejít na obsah

Servisny interval


suppressu

Doporučené příspěvky

Cafte.Len taky maly problemik.Skor matematicky.Moja fabka 1.2 htp 40kw (QGO) mi zacala ukazovat insp.Nic nezvycajne ,len keby to nezacalo ukazovat po 62566-55957=6069km.No a pokial viem tak olej a serviska by mala byt kazdych 15tkm.Olej som menil minuly rok asi o takomto case a najazdil som ,dajme tomu nejakych 7tkm (vynulovanie INSP som si dal urobit trosku neskor ,ale urcite mozem povedat ,ze som nenajazdil za ten cas 8tkm).Moze mi niekto povedat cim to moze byt?Moze to byt zle nastavene na wagu?Dik moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moj svokor ma tiez za 8 rokov 2000km. podla mna takym ludom auto netreba. amortizacia a naklady na auto plus usly zisk na terminaku nejakom ich vyjdu viac ako keby jazdili taxikom.

da sa to ignorovat a samozrejme vynulovat bez vagu. ale pre nieco je olej zablombovany. jeho zivotnost je po otvoreni so zahrievanim alebo bez cca rok. ak mas rad svoje auto tak by som ho menil. niekto na htp odporuca menit po 10000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cafte.Len taky maly problemik.Skor matematicky.Moja fabka 1.2 htp 40kw (QGO) mi zacala ukazovat insp.Nic nezvycajne ,len keby to nezacalo ukazovat po 62566-55957=6069km.No a pokial viem tak olej a serviska by mala byt kazdych 15tkm.Olej som menil minuly rok asi o takomto case a najazdil som ,dajme tomu nejakych 7tkm (vynulovanie INSP som si dal urobit trosku neskor ,ale urcite mozem povedat ,ze som nenajazdil za ten cas 8tkm).Moze mi niekto povedat cim to moze byt?Moze to byt zle nastavene na wagu?Dik moc

Nevím jestli jsem to dobře pochopil. ale INSP je na 100% kontrola po 365 dnech a ne po ujetí jedno jakých kilometrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Já nevím, ja tomu nerozumím, ale mám takový dojem, že jsou dva druhy inspekce jedna roční (po standartně nastavených 365 dnech) a jedna je vázaná na ujeté km- (standartně je interval 30 000 km). Teda tak to mám já podle vagu v budíkách.

Pro zájemce je to v přístrojové desce kanály 5 a 6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

30 000 km je pro oleje s prodlouženým servysním intervalem. A ten moc Fabií nemá.

Je to tak, že OIL se múže ukázat i po půl roce.

Například mi u mašin, co najedou málo Motohodin na výměnu oleje, jdou po roce na servis a je možnost posunout výměnu až po 2 letech. Známýmu to u Fabie udělali taky tak, bo za rok najel 1 500 km, dojel na INSP a měnil olej až za 2 roky. To mu přibylo dalších 500 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, ale přímá citaces DP:-elektrická zařízení 90-4 strana 7

kanál 6-Nastavení hodnoty INSP (km intervaly v tisících km) obvykle 30 jen pro QG0

kanál 5-Nastavení hodnoty OIL v (km v tisích, obvykle 15 ) jen pro QG0

kanál 7-nastavení hodnoty INSP (časové intervaly v měsících) obvykle 12 jen pro QG0

Kontrolováno na mojem HTP/6V 2OO4 a udaje tam mám přesně takové, jen jsem si měnil olej (5 skupina z 15 na 8)

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...