Přejít na obsah

Cistenie chladiacej sustavy


tooth

Doporučené příspěvky

Zdravim, dnes som sa sparal vo fabke a neviem kde robim chybu:) Davnejsie som mal spinavu chladiacu kvap. a kvoli tomu som menil tesnenie pod hlavou. Teraz konecne som sa rozhodol tu spinavu vodu vymenit. Cistil som to takym pripravkom Bars Nural, nezrozumitelny navod na pouzitie, ale takto som postupoval: Nechal vytiect vodu, zmiesal s tym pripravkom(prach) a nalial naspat, min. pol hodinu som sa s tym vozil takze sa to zohrialo a potom to v aute este stalo aspon 14 hod. Von vysla spinava voda, nuz ale aj dnu som uz daval spinavu..:D Potom som to preplachoval vodou z vodovodov no a popritom som si vsimol, ze hadice, aspon tie co som odpojil, boli zvnutra cele za.. od takeho sedeho mastneho sajrajtu (niektori ho asi poznate:) ) ktory tam stale drzal, takze vlastne vysledok cistenia nulovy, lebo mastnoty som sa nezbavil. Tak som tam zatial nalial iba destilku a skusim to precistit znova, ak mi poradite ako. Mal som to nechat dlhsie pri beziacom motore? Mate skusenosti s nejakymi pripravkami alebo chemikaliami? Toto obsahovalo uhlicitan sodny.

Diky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No aby som to upresnil, mne ide hlavne o rozpustenie toho usadeneho mazlaveho sajrajtu, nanos 1-2 mm, cize hrubej spiny a potom by som to samozrejme este preplachol. Ta pouzita chladiaca co som tam znovu nalial bola viac menej cista, ale "zaspinila" sa pridanim toho pripravku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...