Přejít na obsah

zadní reproduktory


kosta

Doporučené příspěvky

ja jen myslim ze tam do origo pripravy je lepsi komponentni stredobas.Tady tyto dvoj a troj montaze repraku NIKDY nehraji dobre.

a navic repro smerovane nahoru............

o vyskaci v zadnich dverich muzeme vest diskuzi,muj nazor je ze tam smysl ma,o vzdalenosti a symetrii poslechoveho prostoru v aute snad nikdo nema iluze...

Nechapu proc bych si mel doma sedat k audiu obracene,ty mas zapojeny levy zadni jako pravy????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jen myslim ze tam do origo pripravy je lepsi komponentni stredobas.Tady tyto dvoj a troj montaze repraku NIKDY nehraji dobre.

a navic repro smerovane nahoru............

o vyskaci v zadnich dverich muzeme vest diskuzi,muj nazor je ze tam smysl ma,o vzdalenosti a symetrii poslechoveho prostoru v aute snad nikdo nema iluze...

Nechapu proc bych si mel doma sedat k audiu obracene,ty mas zapojeny levy zadni jako pravy????

Honzíku, trochu jsi nepochopil můj příspěvek.Začal bych pravidlem stereofonního poslechu kde platí pravidlo rovnostranného trojúhelníku tzn. že musíš být od reproduktorů tak daleko jaká je vzdálenost mezi reproduktory.Ty jako posluchač jsi na jeho jednom vrcholu.

Přibližně, ale opravdu přibližně je to i v autě.Jako posluchač musíš sedět ve středu zdroje signálu a přirozeně jde zvuk k tobě ze předu.To co vymysleli ve Škodovce je akustický paskvil protože signál ze zadních dveří je k tvému uchu dříve než z předních výškových reproduktorů.Nelze směšovat zadní systémy reproduktorů s těmy výškáči ve dveřích.Ty zadní mají jen dokreslit zvukový vjem v autě.Ty nemají ani za úkol vytvořit basovou složku protože jejich rozměry jim to ani nedovolí aproto se dodatečně montují tzv. subwoofery.

Kdo by chtěl přece jen zlepšení basů bez wooferu tak je potom nutné koupit lepší repro a vyrobit nové plato z MDF.

post-22-1147798727.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám dotaz... mám Fabii kombi... jak se ty plasty vzadu (a na dverich pro vysky) sundaj??? Jo a jaky prumery repraku se tam davaj?

Trochu lama dotaz, ale prosím poraďte

Na ty výšky se dostaneš jen po demontáži výplně dveří.Ty plasty kde jsou umístněny zadní reproduktory drží na takových svorkách ktré se musí opatrně páčit aby nedošlo k jejich prasknutí.

reproduktory tam jsou 4x6" tzn. oválné.Například Magnat Car fit 915

post-22-1147799602.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám dotaz... mám Fabii kombi... jak se ty plasty vzadu (a na dverich pro vysky) sundaj??? Jo a jaky prumery repraku se tam davaj?

Trochu lama dotaz, ale prosím poraďte

Repro do kombíka som nahadzoval teraz nedávno.

Plasty, kde sa repro osadzuje, sú chytené 3 šróbmi - 1 vzadu, 1 pod lampičkou a 1 pod roletkou. Vyšróbuješ, a potom opatrne vycvakneš ten plast prichytený o koberec. Sú tam také svorky, sú 4 alebo dokonca 5. Treba to opatrne, lebo tie ich plastové protikusy sú náchylné na ulomenie.

Toto platí aspoň pre autá po facelifte. Pred faceliftom boli plasty od koberca prichytené aj šróbmi, aspoň podľa DP to tak vyzerá.

Do dverí vložíš repro jednoducho, opatrne nožíkom vycvakni krytku pri vnútornej kľučke a je to. Samozrejme, kvôli káblom musí ísť dole tapacír a bude musieť ísť aj dverový plech kvôli káblu. Bacha ale, od MR2003 sú plechy nitované a budeš musieť odvrtať nity. Ja by som sa na výšky do zadných dverí vykašľal, nepríjemne hrajú do uší vpredu sediacim...

A aké repro dať? Ako už písali predomnou, ovály 10x15 cm. Ja som dal 2-pásmové JBL GTO 6426e, spokojnosť maximálna. Teraz to naozaj hrá fajn. Predné dvere som vytlmil molitanom, repro vymením tiež za JBL GTO a disco auto je na svete ::'

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem namontoval do kratke fabie dozadu do pripraveho mistav plastu 10 cm repro v pohode bez demotaze plastu, pouze jden sroub jsem musel utahnout jenom rucne prorote se tam neda dostat pres navijeci mechanizmus pasu. Jinak 100 % souhlasim s nazorem odborniku: Co mozna nejvic a co mozna nejlepsich reproduktoru nacpat dopredu. Dat dopredu nejaky maly sumitka a plato posazet reprakama je podle me naprosta hovadina (samozrejmně neplatí pro subwoofery, ty se mohou dat kamkoli). Zadni repro staci mensi koaxialni, jen na dotvoreni prostoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzíku, trochu jsi nepochopil můj příspěvek.Začal bych pravidlem stereofonního poslechu kde platí pravidlo rovnostranného trojúhelníku tzn. že musíš být od reproduktorů tak daleko jaká je vzdálenost mezi reproduktory.Ty jako posluchač jsi na jeho jednom vrcholu.

Přibližně, ale opravdu přibližně je to i v autě.Jako posluchač musíš sedět ve středu zdroje signálu a přirozeně jde zvuk k tobě ze předu.To co vymysleli ve Škodovce je akustický paskvil protože signál ze zadních dveří je k tvému uchu dříve než z předních výškových reproduktorů.Nelze směšovat zadní systémy reproduktorů s těmy výškáči ve dveřích.Ty zadní mají jen dokreslit zvukový vjem v autě.Ty nemají ani za úkol vytvořit basovou složku protože jejich rozměry jim to ani nedovolí aproto se dodatečně montují tzv. subwoofery.

Kdo by chtěl přece jen zlepšení basů bez wooferu tak je potom nutné koupit lepší repro a vyrobit nové plato z MDF.

myslim ze jsem na to nezapomel :-)

jde mi o to ze v aute se nedaji aplikovat bezne zasady hifi,napr vzdalenost od repro,umisteni repro ve vysce usi posluchace,odrazy od prekazek apod.

proto zvuk v aute se asi da posuzovat jen subjektivne a kazdemu bude vyhovovat krapanek neco jineho :-) to je prece v poradku

moje predstava kvalitniho ozvuceni je ta ,ze slysim nezkresleny zvuk temer na vsech mistech v aute se stejnou urovni,nikde neni vice basu anekde vice vysek,stredu...tomuto rozlozeni v ramci moznosti origo umisteni vyhovuje.

dalsi veci je prostorove rozlozeni zvuku,abych mel dojem prostoru a spravneho rozlozeni kmit spectra,tzn. basy by se mely sirit rovnomerne bez odrazu-muzou byt sireny i mimo osu posluchacovych usi,stredya vysky by mely mirit k usim - tam prostorova informace je nutna .

pokud jde o prostorove rozlozeni asi vis ze tohle je spis otazkou elektonickou - casove zpozdeni lze u radiii stredni tridy bezne nastavit a nevidim v tom problem.

pro rozsireni efektu sterea se navic obvykle pouziva dalsi el.system zmeny faze signalu.

dle me je seriove ozvuceni fabie zvladle slusne a rozlozeni je v ramci moznosti dobre .otazkou je kvalita repro co se tyce ziotnosti-zvlaste pokud zvetsis vykon a potom celkove zvetseni vykonu cele aparatury vcetne SW .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

honzík - basy se nemusí šířit rovnoměrně,jejich nízké kmitočtové pásmo je nesměrové.Důraz by měl být kladen na střední a vysoké pásmo.Pokud co se týká nastavení zpoždění signálu tak mi prosímtě napiš ty modely ze střední třídy.Nejlevnější rádio s digitálním nastavením zpoždění signálu je u Alpine CDA-9812 za 12990,- a nově i Sony CDX-GT700D za 10990,-.Rádia v této ceně bych zrovna za střední třídu nepovažoval.Souhlasím s tím, že nejlepší cesta je použití kvalitních reproduktorů, ale to je jako s těmi rádii.Tak jako po levném rádiu tak i po levných repro nemůžeme požadovat nijak oslnivé výkony.To vše se ale neobejde i bez řádné instalace včetně výměny kabelů jak reproduktorových tak napájecích rádio.

To jsme ale sklouzli do moc podrobné problematiky, která není předmětem tohoto tématu.

mark314 - že jsou základní, tím jsem nijak nechtěl snížit jejich kvalitu.Sám je používám při těchto montážích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem si je tam přes víkend hodil. Pasovat tam pasují, s kvalitou jsem poměrně spokojen. Jsou to sice origo od škody a dle mého názoru škoda umí dělat auta, ale audio komponenty by měla raději odebírat od společností, které se tím živí (panasonic, sony atd...)

Ale já nejsem až tak náročný, proto nějaký ten měsíc vydržím s těmito Origošemi a pak to vyměním včetně rádia, předních repro apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...