Přejít na obsah

Sviečky pre 1.2 HTP 51kW a výmena


miggy

Doporučené příspěvky

Doctore, moc to prožíváš. Stav se ve škodovce, ať ti tedy vyjedou podle VINu co tam patří.
Pro 1.2 HTP CGPA MR2012 mám v Etce toto:
- svíčka zapalovací "longlife" DOX15LE-1 (101 905 618 A), tato je vyběhlá z výroby k 1.8.2013 a jako její náhrada je tam: svíčka zapalovací "longlife" F7HRE05 BOSCH (101 905 601 F).  Takže jestli tam dáš jeden typ, nebo ten druhý, je jedno. Hlavně ať jsou všechny tři shodné, jak ti radí Ekkar.

post-32075-0-19451900-1388593294_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

opravdu není třeba všechno tak prožívat, nakup potřebné věci filtry (olej, kabina, palivo), olej (dle specifikace VW)j, svíčky (dle motoru) třeba na škoda díly v prvovýrobě a v servise jim to hoď na ponk a v klidu si u toho počkej až to tam nahážou za tvé přítomnosti, za hodinu až dvě dle šikovnosti šmudly po zaplacení za práci jedeš domů, mám to za sebou u F1 i O1 několikrát ve dvou servisech, nemrzku a brzdovku nechám dle potřeby dolít a ostřikovače si doleju taky sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jednom značkáči mi na tohle odpověděli, že je nezajímá můj materiál, protože oni dávají striktně jen origo značkovej a u toho donesenýho nemají jistotu, že je funkčně vyhovující jako ten jejich - a že odmítají dělat opravu z vlastního materiálu zákoše, protože by museli ručit za něco, co nedodali. Tudíž si ten svůj materiál můžu odnést, protože pokud chci opravu od nich, dostanu i jejich materiál. Tak jsem si zase vzal tu škatuli, co jsem ji položil na pult a co v ní byly filtry, olej a další díly na výměnu, poslal jsem je jako firmu prostřednictvím toho technika do prdele a šel jsem jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není povinností servisu vzít tvoje díly, a je jedno, zda jsou originální, nebo neoriginální. Pak se seber a jeď jinam, tak jako Ekkar. Musíš si uvědomit, že servis na těch tvých dílech nic nevydělá, tak proto se někteří cukají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, měl jsem origo díly Škoda - VW, jenže jsem si je koupil od známýho z velkoobchodu za stejnou cenu, za jakou je nakoupí ten servis = za velkoobchodní ještě se slevou za objem zakázky - neplatil jsem tudíž to, co si servis na ty věci přirazí = MARŽI. Oni by tudíž vydělali jen na práci a to se jim nelíbí. I když jsou ze zákona povinni na přání majitele auta namontovat díly z druhovýroby, můžou si dát podmínku, že je pro zákoše nakoupí sami - ze zdroje podle nich "prověřenýho".A samozřejmě si na takovej díl zase narazej marži.

 

Tady udělali naši soudruzi zákonodárci velkou botu, když ten zákon koncipovali, protože když už uzákonili povinnost používat i "neznačkový" díly, pokud jsou výrobcem pro daný auto odsouhlasený (druhovýrobu = například přední světlomet označenej jako značka HELLA místo Škoda Auto = ale určenej pro daný auto), nezamontovali do toho zákona i povinnost akceptovat díly donesený přímo zákazníkem - za podmínek, že se do zakázky uvede, že servis na sebe za jejich kvalitu nebere zodpovědnost. Není to nařízený, tak to zůstalo na volbě servisu. Některý servisy tuhle podmínku do zakázky napíšou a namontujou vám do auta doslova co si donesete - a naúčtujou vám o 100,- peněz na hodinu práce víc, ale nekecají vám do toho, co chcete na autě mít. Jiný se kroutí jak Michal Hašek, když měl říct pravdu o svým setkání s prezidentem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ja mám CGPA, mám najazdené 50000km a zatiaľ nevidím dôvod na výmenu - motor ide pravidelne ako hodinky, spotreba sa pohybuje od 5,7 do 6,00 l/100km, takže si počkám do jesene, keď to spojím s výmenou pneu, oleja, fitrov ...  Ale už som trocha pátral a dám tam NGK

 

http://www.ngk.de/nc/cz/vyhledavac-produktu/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/SKODA/FABIA%25202/ZFR6T-11G/16231/

 

 

http://www.autosuciastky.biz/kategoria/s-v-i-e-c-k-y/sviecky-ngk/sviecka-ngk-zfr6t-11g-1-ks/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No chalani, ja som preventívne kontroloval teraz prvý krát po 38000 KM sviečky a musím povedať,že

majú dosť. Sú to original od výrobcu VW brisk.

Izolant na strednej elektrode sa už slušne začína rozpadávať,tak sa aj ja prikláňam k intervalu výmeny max.30000 KM.

Skúsim tieto NGK. :kol-28:post-84396-0-00266200-1409408351_thumb.jpost-84396-0-93226100-1409408374_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... ja som preventívne kontroloval ... po 38000 KM sviečky a musím povedať,že

majú dosť. Sú to original od výrobcu VW brisk.

Izolant na strednej elektrode sa už slušne začína rozpadávať,tak sa aj ja prikláňam k intervalu výmeny max.30000 KM.

...

Podle fotky evidentně špatně zvolená tepelná hodnota svíček, škoda, že to není na izolátoru vyznačený (jsou jen "brandovaný") - takhle by rozhodně neměly po necelejch 40 tkm vypadat svíce s tepelnou hodnotou 16 až 17 (tzv, STUDENÝ svíčky = dobře se chladící i při silným zatížení), který do hatátitly reálně patří.

 

Tohle jsou nějaký "dvanáctky - třináctky", maximálně "čtrnáctky-patnáctky" (neboli tzv. TEPLÝ až STŘEDNĚ TEPLÝ svíčky = vyžadující daleko lepší odvod tepla do okolí a nehodící se pro vyšší tepelný zátěže), který bejvaly předepisovaný pro "ohavu" v šáde nebo ve fáčku (kde byly našroubovaný odkrytý po straně hlavy a daleko líp se chladily, než v krytu rozvodu utopený svíce v DOHC hlavě hatátitly nebo "jednačtyřky"). 

 

Ty za to samozřejmě nemůžeš, tohle je vina výrobce (Brisk), že do fabriky (ŠA) poslal co poslal - nestávalo se ti někdy, že po vyšším jízdním zatížení auto při chcípání motoru zakoktalo nebo že by při delším zatížení chod vykazoval nepravidelnosti počínaje poklesem výkonu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nemyslel výrobce motoru (VW potažmo ŠA), ale výrobce svíček - že se nesere s tím, co komu dodá, jako tepelnou hodnotu a další vlastnosti...

 

Nebo možná došlo k nějakýmu omylu v dislokaci zásob - ty motory, který se montujou v Bolce v jedný motorárně NEMAJÍ STEJNEJ POŽADAVEK NA TEPELNOU HODNOTU SVÍČEK - takže pokud je někdo při dopravě k montáži přehodil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych přidal svou zkušenost se svíčkami pro HTP. Jelikož se mi kdysi stalo, že při čekání na výměnu v 60k km jsem jednoho chladného rána nenastartoval, tak jsem začal měnit po 30k km. V rámci roční prohlídky jsem svěřil tento úkon autorizovanému vyměnitelství škoda a dostal jsem 3 nové svíčky s pocitem, jak jsem autíčku udělal lépe při tahání mé líné zadnice. Potud to bylo v pořádku, ale po menších problémech v průběhu tahu motoru jsem se zastavil při delší cestě zeptat v jiném servise. Tam šli téměř najisto, z motoru vytáhli 3 svíčky, sice nové, ale jedna jiná, než zbývající dvě. Chyba se stane, ale jelikož jedna svíčka měla na první pohled jiný tvar elektrody, než zbývající dvě, což potvrdila ve sporém osvětlení i jistá mě blízká žena úplně opačného pohlaví na dotaz, jestli se jí nezdá něco divného, když se na tuto svatou trojici podívá, tak se mi nezdá, že by šlo jen o prostý přehmat. Ráčil jsem se na to optat v servise, který výměnu prováděl, prý je to v pořádku, protože oba typy svíček jsou pro tento motor povoleny a popisované chování (které odstranila nová korektní trojice svíček) není pravděpodobné, takže tak :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis si dovolí všecko, co mu zákoš nezatrhne - to znamená i nainstalovat takovouhle doslova pitomou kombinaci. Svíce nejsou na podvozku, tudíž není požadovaná naprostá druhová i typová shoda všech kusů z hlediska bezpečnosti provozu (jako je to třeba u tlumičů, brzd nebo pneumatik) - takže i když výrobce DŮRAZNĚ DOPORUČUJE používat najednou pouze svíčky jednoho identickýho typu a nekombinovat mezi sebou ani typy, ani značky, tak je to JEN DOPORUČENÍ - a bohužel, přestože selskej rozum říká, že při výměně zákošovi takhle nakombinuje svíce je HOVADO zasluhující nakopat do prdele (a nejlíp zepředu), tak si myslím, že by to dotyčnej třeba u soudu neuhádal - protože právě proto, že oba typy jsou výrobcem schválený pro danej motor, tak nikde NENÍ VYSLOVENĚ ZAKÁZÁNO takhle svíčky kombinovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...