Přejít na obsah

Kontrolka tempomatu u OII bez FL


CZbrandy

Doporučené příspěvky

  • o 10 měsíců později...

Tak jo, už dlouho se tu o tom mlčí a vývoj jde dopředu :kol-28: ptám se... Dá se na budících které neukazují kontrolku tempomatu nějakým způsobem ta kontrolka zprovoznit? Nemůže to být přece nic extra když to tam je ta kontrolka přece... Je to pí*ovina, ale mě se to na fl zalíbilo, měnil jsem PoloDot za MaxiDot a myslel jsem si že tam už to fungovalo na všech, bohužel mám taky asi před MR07 - neukazuje mi ani aktuální rychlost a teplotu oleje atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tempomat opravdu nejde nějak dodělat na budíky do MR07, je to škoda protože si myslím, že to zase tak složitý bejt nemůže pro toho kdo dělá elektriku, stejně tak i další informace na MAXIDOTU jako má facelift. Přece jde jen o to co jde za informace do těch budíků, ten je jen zobrazuje. Docela škoda, protože ten MAXIDOT by uměl určitě ukázat mnohem víc než umí teď... Nechce se mi věřit, že by facelift byl nějak razantně překopanej v tomhle případě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No z technického hlediska budou budíky prostě samostatná krabice napojená na sběrnici auta a podle vnitřních obvodů/software bude dělat co jí soudruzi při návrhu řekli.

Jasně, že v principu jde přes multidot hrát tetris, ale ten soft tam prostě není... obdobně s kontrolkama, i když to, že tam je fyzicky kontrolka ještě neznamená, že za ní je dioda a vedou k tomu dráty... poku ano, tak je to softvérově řešitelné, ale nejspíš jen po aktualizaci firmware, který nejspíš nikdo ve škodovce nevydal a ani už nevydá. A udělat to na koleni je nesmysl - možná kdyby někdo měl přístup ke zdrojákům firmware a byl takovej střelec, že by v nich udělal změnu a nahrál si to do auta...

EDIT: tak ani na budících RS MR2006 nesvítí kontrolka tempomatu

Editováno: , autor: camel1cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PolarFis+ a PolarFis+ Advanced k rozšíření Maxíku a i to je závislé na podpoře displeje Maxíku a motorové jednotky. Vyměň si ty budíky za MR 08 páč ti ta kontrolka nedá spát, já je mám v MR 06 a svítí, bez ní už bych nemohl žít :lol::'>

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to spát dá, jen mě udivuje, že něco tak banálního nejde sprovoznit, když se tu dneska míchají FW rádií, jednotek, mění se díly z FL do předFL a podělanou kontrolku na kterou je příprava nikdo nedokáe nějak uvést do chodu. Ten PolarFis to je jen přístroj kterým se ta nabídka rozchodí, nebo to je nějaká jednotka co se namontuje do auta? Moc jsem to nepochopil co je na jejich stránkach - na druhou stranu je tam spoustu věcí, ale mě by zajímala akorát aktuální rychlost a teplota oleje, nic víc bych nepotřeboval, škoda že to nejde, budíky jsem vyměnil před 3 měsícema, tak už se mi opravdu nechce platit za další budíky, to to oželím, spíš jsem jen zkoušel oživit téma, jestli někdo nedokázal tyhle věci na těch starých budících rozjet...

PS: Máš aktivní IMMO s budíkama MR08?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahoj,

nevím jestli tady byl zmiňovaný stejný případ jako mám já, ale nikde jsem to tu nenašel.

Mám Octavii II z roku 2004/12. Kontrolka tempomatu fungovala v pořádku a to na aktivaci tempomatu a ne na zapnutí, až do minulého roku, kdy náhle přestala fungovat. Tempomat funguje jak má, ale při aktivaci tempomatu se kontrolka nezapne. Jde tento problém řešit přes diagnostiku? Popřípadě má s tím někdo zkušenosti? Jsem z Brna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...