Přejít na obsah

Kontrolka chladící kapaliny


krysolet007

Doporučené příspěvky

Už sem to teda pořešil, a jak psal už někdo nademnou, odmontoval sem nádobku, pořádně vymyl benzínem a doteď byl pokoj (cca 3 mesíce), no a před týdnem to začalo zas. Buď ta nádobka nebyl uplně čistá a zbytky oleje se znovu nalepily na čidlo, nebo se pořád olej dostává do vody...

Editováno: , autor: krysolet007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mě se taky ztrácí voda z nádobky jsem hledal všude a nikde žádna stopa po G12, stím čidlem jsem to vyřešil jednoznačně od izoloval jsem ty dva dráty co jsou u konektoru na nádržce a zkratnul proti sobě jezdím tak rok a půl a kontrolka nesvítí si myslím že to čidlo je zbytečný přece nejsem úplně neschopnej člověk který si neumí zkontrolovat kolik má vody v chladiču lol , ale co jsem to tu pročetl asi dneska zajdu do auta a zkusím tu nadobku vyčistit.

A ktomu víčku na motoru někomu to tu dělá emulzi nemusí to bejt voda v oleji, když je voda v oleji tak ta barva oleje se změní pomalu na špinavé mlíko, při krátkých tratích nejezdím víc jak 15km na jeden start se toto stává si vemte že je motor studený vy ho zahřejete vznikne v něm nějaká ta pára a teď ho nechátee zchladnout a pára skondenzuje a je s toho voda, tohle ty krátký tratě dělají prostě za těch pár kiláků se ta voda nebo ta pára nestihne odpařt ven z toho motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den.

Po výměně chladící kapaliny a kompletního termostatu na Fabii 1.4 MPI (utržený jeden z držáků termostatu >> stále to chladilo na velký okruh) mám problém s množstvím chladící kapaliny, resp. s její kontrolkou. Kapaliny mám fyzicky dost (měl jsem hladinu na MAX, teď jsem dolil 1 cm nad MAX). Ale když je motor studený, tak to hlásí, že kapaliny je málo (3x to pípne a rozbliká se kontrolka teploty chl. kapaliny). Stačí to ohřát na 90°C (prostřední čárka na budíku) a po vypnutí a zapnutí zapalování to už nenahlásí. Ale zase to začne hlásit, až když to úplně vychladne. Co se týče teploty ch. kapaliny, tak je vše v naprostém pořádku, jen ta hladina mě zlobí.

Neřešil jste někdo podobný problém?

Pomohla by výměna nádobky (třeba jsou upadlé elektrody)?

Nemůže mít nová chladící kapalina jiný odpor než ta stará (mám namícháno na -20°C)?

Jaký odpor může mít ta chladící kapalina (že bych místo elektrod v nádobce připojil do konektoru pokusně odpor)?

Děkuji za odpovědi.

Petr Filipi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na chvili pomuze,kdyz nadobku vyndas a acetonem ji poradne proplachnes.nemas nadobku uvnitr mastnou jakoby od oleje? to by vypadalo na spatne tesneni pod hlavou.dostava se olej do chladici kapaliny. a ten potom znecisti elektrody snimace hladiny.a je problem na svete :)

keby mal problem s tesnenim tak chladiacu ma uz aj v olejovej vani......ono tu oxidaciu elektrod sposobuje prave ta chladiaca kvapalina ziadny olej ci masnota....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
ahoj taky me trapi kontrolka chladici kapaliny, ale u me se dejou jeste dalsi zahadny veci: nez se mi totiz rozsviti a zapipa tak na PP vidim ze mi klesa venkovni teplota a zaroven se mi zveda palivomer. Po zapipani a rozsviceni kontrolky spadne palivomer az pod uroven a PP se zablokuje nejde vubec prepinat. Je to fakt zahada. Mam fabia 1.9 TDI combi 02

Resil jsem to same. Pomohla vymena zeleneho 32pin konektoru na budicich.Ac ma zapadku, byl nejakej vyklepanej. Vsechny ty cidla + prepinani PP maji spolecnou kostru ktera vede do/z budiku. Od te doby (cca pul roku) mam pokoj.Jinak ten konektor ve skode stoji cca 250Kc. mikubene

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tady máte vysvětlení kutilové......

Na starých autech to opravíte jedině buď vypláchnutím nějakým odmašťovačem a nebo samotnou výměnou nádobky a stejně to bude jenom na chvíli.Vinu na tom rozsvícení kontrolky má zvětšený odpor na kontaktech což pak vyhodnotí panel přístrojů jako nízkou hladinu chladící kapaliny.

U aut od roku výroby 2004 do 2007 to jde opravit tak že se pomocí V.A.S.-ka přes řízený vyhledávání závad zvětší hodnota snímanýho odporu v panelu přístrojů(změna v EPPROM)..........servisy na to mají instrukci od Škodovky

Mě to pomohlo....dělal mi to známej ze Škoda servisu a od tý doby mám klid.

Ale jak tak koukám tak skoro všichni tady to máte na starých kárách a tam se ta úprava v Epprom-ce nedá udělat....takže tu nádobku zrovna vyměňte

Zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ešte ma napadá také riešenie,dať na tie kábliky k sondám nádržky paralélne trimer.Keďže sa odpor medzi sondami po čase zvyšuje,paralélmin trimrom si ho znížite na správnu úroveň.Skúsim dnes odmerať odpor medzi sondami,mne to zatiaľ funguje ako má a skúste odmerať odpor aj niekto,komu tá kontrolka hlási hlúposti.Aby sme vedeli,pri koľkých ohmoch to ešte ide a pri koľkých nie.Ja potom ľahko prepočítam nejaký ten trimer,ktorý by tam mohol fungovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Tak sem udělal další pokusy. Nastartoval jsem a začlo to pískat a blikat, tak sem odpojil konektor od nádržky a jak radil profor sem to propojil drátem... a nic, blikalo to furt. Připadá mě že to čidlo na to nemá vůbec vliv...

Nebude chyba v řídící jednotce?

ono je to tak ak mas nastartova ne a ak ti pipa a blika a ty to prepojis tak to nezmyzne.....musis vypnut kluc a otocit este raz a je to...:D

mam presne to iste.....nadobku zbytocne budes cistit a spekulovat,.....je to tesnenie pod hlavou.. bohuzial.....ja uz mam 3tiu nadobku.....no uz chystam vymenu tesnenia....:)......

INAC NENASIEL BY SA TU NIEKTO KTO TO UZ ROBIL A POMOHOL BY MI CO VSTKO TREBA ROZOBRAT KYM SA K TEJ HLAVE DOSTANEM?.....TAKTO : TREBA DAT DOLE AJ ROZVODY?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Resil jsem to same. Pomohla vymena zeleneho 32pin konektoru na budicich.Ac ma zapadku, byl nejakej vyklepanej. Vsechny ty cidla + prepinani PP maji spolecnou kostru ktera vede do/z budiku. Od te doby (cca pul roku) mam pokoj.Jinak ten konektor ve skode stoji cca 250Kc. mikubene

člověče ty jsi genius, dal jsem na tvou radu a razem je po problemu, neuvěřitelný jaká to byla maličkost, ale potrápila spoustu lidí. Ještě jednou moc díky za typ. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...