Jump to content

Motor 1.6 MPI

976 topics in this forum

1. plive z výfuku

• 3 replies
    • 1,080 views
    • 0 replies
    • 1,078 views
    • 4 replies
    • 1,076 views
    • 0 replies
    • 1,076 views
  2. Lambda 1.6 55kw

• 8 replies
    • 1,075 views
    • 1 reply
    • 1,074 views
    • 4 replies
    • 1,073 views
    • 2 replies
    • 1,071 views
    • 3 replies
    • 1,069 views
  3. Pomale padanie otacok

• 2 replies
    • 1,069 views
    • 1 reply
    • 1,065 views
    • 0 replies
    • 1,064 views
  4. Jak startujete

• 7 replies
    • 1,062 views
    • 3 replies
    • 1,058 views
    • 6 replies
    • 1,043 views
  5. startování

• 6 replies
    • 1,039 views
    • 0 replies
    • 1,039 views
    • 2 replies
    • 1,036 views
    • 4 replies
    • 1,034 views
  6. Chcípá 1,6 74 kw

• 3 replies
    • 1,032 views
    • 0 replies
    • 1,032 views
  7. Asi odešel startér

• 4 replies
    • 1,029 views
    • 2 replies
    • 1,026 views
  8. cvakani

• 4 replies
    • 1,025 views
  9. Vibracie spod kapoty.

• 6 replies
    • 1,023 views

• Aktuální příspěvky

• Nechápu jak někdo může napsat vzhled je pro mě druhořadý a řešit že mu vadí poškrábané auto 😂. Buď mi na vzhledu záleží a plastiky na auto nedávám a nebo mi na něm nezáleží a odřeniny neřeším...auto 13 let vydrží i snima.  Navíc odrbané to auto bude i snima... jen to z 90% vypadá tragicky. Hezký to bylo jen na té bílo černé MC.
    • Díky všem za odpovědi a zkušenosti. Auto hnuté není - prostě hluboká (někde více, někde méně) rýha přes celý bok, do cesty mi vjel traktor s nosičem balíků sena, trochu se mi to podařilo strhnout, ale "škrtl" jsem o něj. Z reakcí jsem tedy pochopil, jak to asi proběhne, a že to v podstatě bude taková sázka do loterie, jak to dopadne (co pošlou za díl, jak šikovní budou lakýrníci a mechanici).   Barvu mám tu hnědou (magnetic?) metalízu, nevím, do jaké míry je to lepší / horší / stejné než jiné metalízy.    Ale co mám na výběr - buď nové dveře (+ blatník / nárazník), nebo jen "vyklepat" a přelakovat? ad "vyklepat" a přelakovat: Ten servisák mi říkal, že to je dvojitý plech, že to vyklepat nejde, a abych tam měl 1-1,5cm tmelu, že to nedoporučuje. A stejně by to museli přelakovat. Výhoda by byla, že by nemuseli usazovat dveře (aspon teda doufám, že je nesundávají, když to lakují) ad nové dveře: tak budou to nové díly, ale potenciální problém s usazením.    Ještě jsem se chtěl zeptat na to lakování (nových) dveří - dočetl jsem se, že už se nepoužívá barva stejného složení jako při výrobě, ale nějaká akrylátová, a že tam asi bude o něco silnější vrstva (proto ten rozdíl v odstínu, "hloubce", co odborník pozná, jak jste tady uváděli). No a dotaz - to se taky "vypaluje" ta barva? Bude taky tak odolná (tvrdá) + trvanlivá jako z výroby?     Asi to moc řeším; samozřejmě vím, že jsou horší věci, že to mohlo dopadnout hůř, a že můžu být rád, že auto není hnuté, atd. Ale štve mě to (slušně řečeno), za auto jsem dal docela dost peněz, mám ho od novoty, starám se o něj, nechci ho ani za pár let prodávat...    Každopádně chlapi díky za ty reakce.         
    • Pokud není auto hnuté, tak není problém dveře usadit správně. A poskládat je tak, aby nic nedrnčelo. Problém je ale trochu s lakem - lze to udělat tak, že laik rozdíl nepozná ani s lupou. Šťoura, nebo například lakýtník to ale vždy pozná okamžitě. Nejde primárně ani tak o odstín. Ten lak je prostě jiný, metalíza má jinou "hloubku". A když člověk ví, jak se podívat, tak to vidí i na několik metrů.
    • Tak mám za sebou neuspěšny pokus o montáž. Kabel k senzoru se mi podařilo protáhnout palubkou bez nutnosti demontovat rádio. C konektor bcm ještě šel. Ale A konektor jsem vzdal. Netvrdím že to nejde ale není tam ani vůbec místo. Kdyby byl zájem nabízím "instalační sadu". Spínač + senzenzor + kabeláž.
    • Tak ja mam auto ze servisu a vse spraveno, uz nic nevrze, az na spojkovy pedal, ktery promazali, ale jakmile se zahreje motor zacne opet neprijemne vrzat :D ...  Jinak myslim, ze technik rikal, ze menily manzety na naprave na nejake modifikovane + neco se servo rizenim, ale vic vam nereknu co presne to bylo  ... uz si nejak nevzpominam :D  ... ale pry na obe dve veci Skodovka vydala TPI ... 
  • Create New...