Přejít na obsah

světlo v popelniku


hawkeye3

Doporučené příspěvky

všechno jde ;) i toto, pokuď máš osvětlenej zapalovač tak otázka 10minut

A zapojíš to paralelně nebo sériově k tomu zapalovači? Předpokládám, že paralelně, ale nejsem elektrikář:-)

paralelně ;) a k diodě dám do serie odpor (na vyrovnání napětí) ;)

A jak velký odpor a jakou diodu?

diodu si tam dej jakou chceš (barva, jas) a velikost 3mm, alejde tam dát i 5mm a odpor dle výpočtu je 680ohmů(dle lídí odsuď, prý to stačí), ale já dávam 1k2 a svítí to fajně, Bobik může potvrdit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen taková otázečka-"neuniká" pak to světlo při zavřeným popelníku?Resp. není při zavřeným popelníku v noci vidět, že v něm svítí světlo.Uvažuju totiž taky o nahrazení orig. osvětlení něčím výkonnějším (ledkou) ...

nene, mě neuniká, vše je v pohodě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen taková otázečka-"neuniká" pak to světlo při zavřeným popelníku?Resp. není při zavřeným popelníku v noci vidět, že v něm svítí světlo.Uvažuju totiž taky o nahrazení orig. osvětlení něčím výkonnějším (ledkou) ...

nene, mě neuniká, vše je v pohodě ;)

Tak v tom případě to teda zkusím též s tou ledkou -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Potřebuju poradit taky s osvětlením - sice ne popelnika ale zapalovače. Semse trochu hrabal v autě, měl sundany kryty tunela a po smontovani mi nesvítí zapalovač. Zapalovač funguje ale nesvítí. Jakým způsobem se da ten zapalovač vytahnou ven - bez demontaže plastu. V zapalovači jsou nějaké diody nebo žarovička. Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dělal jsem nedávno osvětlení popelníku (zelená auto LED :) ) a bral si šťávu ze zapalovače a bez demontáže středního plastu ho asi nevyndáš. Pokud jsem se dobře všiml (zapalovač jsem nevyndával)tak je tam zvrchu zasunutej a zacvaklej. Zkus povolit všechny šrouby (2x popelník vzadu, 3x popelník vpředu), nadzvednou střední plast a protáhnout tam ruku a zkusit to nahmatat a zapalovač vytlačit. Já jsem takhle bez demontáže toho plastu vycvakl konektor ze zapalovače a mohl na něj tak napájet dráty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...