Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

ZbyšekSU

Uživatel
 • Počet příspěvků

  40
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

8 Neutrální

O uživateli ZbyšekSU

 • Hodnost
  Nováček

Návštěvy profilu

65 zobrazení profilu
 1. ZbyšekSU

  Zadné facelift Full LED svetlá na predface aute

  @LukášCBR, řekl bych že @milanxx měl na mysli to řešen přes sníženou svítivost brzdovek. Samotné řešení svícení zadního "Cčka" při DRL je třeba pro mě naopak nutnost a byla to první věc, kterou jsem si aktivoval, protože mě neskutečně točilo že mi svítil jen předek. Sám to nesnáším u ostatních když už pomalu za tmy svítí jen předkem a na zadek kašlou, protože jim to nepřijde ještě důležité v takových světelných podmínkách. To že jde auto se zadními zapnutými světly mnohem více vidět za jakýchkoli světelných podmínek je neoddiskutovatelné.
 2. ZbyšekSU

  Pruziny Eibach pro kit pre Superb 3

  Na tlumiči to je jednoduché. Tam dle čísla na štítku. Na pružině dle barevných teček. Dle toho co tam najdeš ti pak zdejší majitelé S3 dokážou porovnat vůči svým provedením (případně číslo tlumiče lze porovnat rovnou z etky)
 3. ZbyšekSU

  Kodiaq na kolech

  Nejsou to tedy 19" Extreme, ale 20", ale třeba neřešíš to zda se vejdou (což samozřejmě ano a kotouče, resp. brzdiče jim vadit nebudou), ale jen vzhled. Na to by mohly fotky Kodiaqu RS pomoci (i když už jsi je asi dávno viděl). Předpokládám ale že ET bude od Octavie rozdílné, to lze ale porovnat proti diskům ve VTP. https://www.garaz.cz/clanek/skoda-dal-poodhaluje-kodiaq-rs-tentokrat-vyfuky-a-kola-21000119?seq-no=4&dop-ab-variant=&source=article-detail
 4. ZbyšekSU

  Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)

  @kocin Naprosto ti rozumím s tou poctivou výměnou. I proto dělám výměnu v polovině intervalu sám, protože aspoň vím že je vše ve správné kvalitě a s reálným vypuštěním oleje namísto dnes tolik oblíbeného horního odsátí v mnoha servisech. Navíc 15 tis interval autu jen prospěje.
 5. ZbyšekSU

  Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)

  @kocin Čidlo nic nepozná, tedy můžeš to provést přesně jak píšeš. Také měním doma po 15 tis a po 30 v servisu kvůli zápisu do servisky. Pro "naskočení" dalších 30 tis (nebo méně dle způsobu jízdy) je nutno servisní interval vynulovat, což dělat při své výměně nebudeš.
 6. ZbyšekSU

  Orig.alarm octavia Meta

  Nikdo nic? Potřeboval bych to o víkendu vyřešit. Doufám že to půjde jen tím "mechanickým" zamknutím auta bez použití dálkáče, aby se s tím teď nemuselo nic dělat a po dovolené se dořešilo správně proč se to spouští. Nemám se škodováckými alarmy zkušenosti. Poslední alarm jsem měl na Fiatu před mnoha lety a ten mě tak vyléčil, že jsem si ho nikdy do žádného auta nedal. Bohužel otec měl na to jiný názor a teď možná lituje.
 7. ZbyšekSU

  Alu kola R19

  Ono to není jen o zvýšené hmotnosti těch kol, i když ta také prohlubuje problém. Mnohem horší je ale rozdíl poloměrů kol v rotaci, kdy má motor výrazně více práce s tím, aby větší kola "roztočil" a naopak aby to pak brzdy dobrzdily. Vím jak jsem vždy ještě na staré O1 vyměnil zimní 195/65 R15 za letní 225/45 R17 a přesně jak píšeš. Auto výrazně chcíplejší (o to mi ani nešlo, "závodní léta" už mám za sebou, ale rozdíl v brzdné dráze byl obrovský. Přitom hmotnost podobná.
 8. ZbyšekSU

  LED žárovky do zadních světel

  Souhlas, také teď budu měnit http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/led-osvetleni-registracni-znacky-000052110x
 9. ZbyšekSU

  Orig.alarm octavia Meta

  Chlapi, potřeboval bych pomoci. Byl jsem předevčírem u otce a říkal mi že se mu v poslední době začal náhodně spouštět originální alarm na Octavii Tour z roku 2009 (modelový rok 2010). Když jsme zkoušeli jen tak chodit kolem auta, nebo s ním trochu zahýbat, tak se nic nedělo. Zkusili jsme tedy funkce alarmu v běžných režimech a funguje (a řve) správně. Včera mi volal, že se to zase v jednu v noci spustilo. Několikrát se to zapnulo už i když byl blízko auta a viděl tedy že s autem nikdo nic nedělá ani tam není nějaké zvíře. Ale teď k otázce. Jelikož pojede za pár dní na dvoutýdenní dovolenou, potřeboval by alarm buď dát do té doby dohromady, nebo jej vypnout. Jestli jsem našel správné možnosti, mělo by snad za popelníkem být nastavování citlivosti vnitřních čidel. Ty tedy můžeme zkusit "utlumit" a uvidíme zda se bude opakovat. Dále nevím zda to má pod "B" sloupkem vypínač na vnitřní čidla jako o tom psali v tématu u Octavie 2. Dále se někde psalo, že lze vypnout celý alarm přes VAG - toto ale netuším jak. Kabel a VAG mám, ale nevím v kterém bloku případně co přepsat. Další možností by bylo vytažení pojistky, ovšem to co jsme koukali mezi standardními pojistkami není. Asi by měla být u relátek pod volantem, i když si vůbec nevybavuju, že by tam nějaké byly, když jsem si dříve dodělával nějaké věci do své původní O1. Úplně poslední možností je odpojit na ty dva týdny baterku, ale to mi přijde jako blbost. Nevím už zda se u O1 něco důležitého po delším odpojení nenulovalo třeba v budíkách. Mimochodem, když by se auto nezamknulo dálkovým ovládáním, ale jen klíčkem, neznamenalo by to, že by se alarm neaktivoval a tedy k tomuto by v daném období nemohlo dojít? Každopádně díky za každou radu co s tím, protože jestli to tam bude dva týdnu v kuse houkat, tak ho buď sousedi zabijí až přijede zpět z dovolené, nebo mu ještě něco vyvedou naschvál na autě a to by nebylo příjemné.
 10. ZbyšekSU

  Start/Stop systém

  Tohle je jednoduchý zásah na pár kliknutí například v Caristě, případně složitěji přes VCDS. Je tu na fóru kupa lidí, kteří na to mají prostředky. Pokud se někdo sám neozve, zkus mrknout do tohoto tématu koho máš poblíž sebe https://forum.skodahome.cz/topic/134493-aplikacia-carista-obd2-elm327-adapter/
 11. ZbyšekSU

  Stabilizátor zadní nápravnice

  A máš to dobře sestavené ? I když si ani nedovedu představit jak to udělat špatně. Je jen nasunutá v "ramenech" a potom ve středovém silentbloku a dynamickém tlumiči
 12. ZbyšekSU

  Stabilizátor zadní nápravnice

  Tou pružinovou tyčí myslíš stabilizátor? Jestli ano, tak ten tam samozřejmě být musí, jinak by se ti nadlehčené kolo "nepřitlačovalo" k silnici. Jsou na něj normálně originál silentbloky a lůžka.
 13. ZbyšekSU

  Koupe ojete OIII

  Souhlasím, také jsem teď viděl a důvodem byla "legalizace" auta po 1.9.2018. Přesně tohle se dalo čekat když se mnoho aut nestihlo oficiálně prodat před problémem s homoogacemi a poté by se již staly neprodejnými. Asi se jich teď po virtuálním majiteli vyrojí více.
 14. ZbyšekSU

  Otvorenie veka nádrže

  Stejně jako jsem dříve radil zde "promačkáním" a případně promazáním zamykacího segmentu. Na O3 jsem to sice osobně ještě nezažil, ale patrně nejde o ojedinělý jev. Já to vídával spíše na jiných autech, ale "postup opravy" vždy stejný - procvakat, promazat a byl klid.
 15. ZbyšekSU

  Motor píská při a přišel o výkon

  Zřejmě prasklá hadice, IC, nebo vedení tlakového vzduchu, případně jen svléknutá hadice s povolenou sponkou. Mělo by to dle zvuku jít lehce při vyzkoušení najít.
×