Přejít na obsah

JayBee1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    573
  • Registrace

  • Poslední návštěva

  • Dny vítězství

    2

Vše zveřejněné uživatelem JayBee1

  1. Přesně. Soukromě jsem v CZ na Shellce tankoval párkrát, služebně jsem nikde jinde než na Shellce tankovat nesměl. Služebně najetých km mnohonásobek, za body autíčka pro děcka, takže asi tak. Na druhou stranu, když jsem věděl, že auto nebude moc jezdit a nafta mu bude dýl stát v nádrži, jezdil jsem soukromě v zimě k OMV pro MaxxMotion, protože v něm není MEŘO (nebo, když do ní dávali HVO, pro Vervu z Kralup k Benzině). Při nízkém nájezdu to tolik nebolí a je to investice do životnosti motoru.
  2. Už 3 roky? :D Ta moje modrá Božena je z 2008 a dodnes výborně drží i oba akumulátory, co k ní byly. 14 let a spousta práce – takhle se získávají spokojení zákazníci! Ale jak říkám, tuhle už dávno nedělají a ty nové nemusí být nutně stejná kvalita. Chce to číst recenze. Mimochodem, ještě mám od modrého Bosche SDS příklepovku, která je ještě starší a jeden čas sloužila i k řemeslu a funguje bezvadně. Modrý Bosch je (by měl být) zkrátka evropská Makita. No a když je řeč o Makitě, tak 12V Makitu mám taky. Oproti Bosch Professional na první pohled a bohužel i pocit low cost (což daný typ asi v rámci značky byl). Není lepší vůbec v ničem. Snad jedině že díky velkému překážejícímu akumulátoru nehrozí, že by vyklouzla z ruky. Není silnější ani nemá větší výdrž (teď už vůbec ne), Ni-Cd aku vyžaduje péči a stejně má proti Li-ion životnost na houby. @Tomdlouhan Ano, záruku máš, ovšem pokud se dostaneš do situace, kdy potřebuješ nutně něco udělat (ideálně třeba nějakou přípravu pro řemeslníky, kteří už ti stojí za zadkem), mašina ti kiksne a náhradu nemáš, je ti záruka k ničemu, o čemž se přesvědčila řada lidí, co si pořídili výše naťuknuté Parkside bourací kladivo. Prostě to není vždy jenom o ceně a pokud někdo ty prachy má, proč si rovnou nepořídit něco lepšího? Ale co vím, pár lidí to skutečně dělá tak, že si místo jedné lepší mašiny koupí v Lidlu dvě a když jedna chcípne, mohou pokračovat v práci s druhou. Taky řešení.
  3. To je hodně obecný dotaz. Potřebuješ skladnější vrtací šroubovák, nebo univerzální vrtačku, která utáhne téměř cokoli? Potřebuješ i vrtání s příklepem? Jaký by měla mít výkon (kroutící moment, průměr vrtání do kovu)? Pokud máš na vyloženě hrubou práci větší nářadí, tak osobně mám výbornou zkušenost s Bosch Professional 10,8V vrtačkou s malým Li-ion akumulátorem. Současná náhrada by byla asi GSR 12V-30? Perfektně se s tím dělá a je to na furt. Na domácí kutilství ideál. Dělá se s tím tak dobře, že jsem se vybavil i dalším nářadím z této série, přestože ceny nejsou zrovna lidové. Ale zase jak má jednou člověk jednu, dvě nabíječky a několik akumulátorů, už to není tak hrozné, protože kupuje jenom holé nářadí. Několikrát jsem to kotě v příbuzenstvu půjčil a dělá se s ním tak dobře, že si někteří pořídili vlastní, třeba rovnou i ve verzi s příklepem. :) Nevím, jestli novější modely Bosch nešidí, jak je dnes bohužel všeobecným zvykem, nejvíc právě u nástupců dobře hodnocených produktů. Co se týká Parkside z Lidlu, tak pár věcí odtud mám a k prozatímní velké spokojenosti sem tam používám. Co jsem vysledoval, u věcí s hrubší mechanikou není radno nakupovat nové modely, ale vždycky je dobré počkat na recenze od lidí, co si to koupili a nějakou dobu používali. Dá se tam koupit za lidovku dobré nářadí s fantastickým poměrem cena/kvalita, ale i šmejdy (záhy se rozpadající převodovka bouracího kladiva apod.).
  4. Jo, tos mi ještě připomněl, že samozřejmě jsou bonusy rozdělené do kategorií podle druhu vozidla (moto, osobák, náklaďák...) a i s těmi zacházejí různé pojišťovny různě. Některé striktně oddělují, některé uznávají i mezi (některými) skupinami. Takže něco podobného, jako s databází škod z povinného ručení u ČKP, kde dostávají všechny pojišťovny stejná data, ale používají je různě, viz např. tvůj případ bonusu staršího než 10 let.
  5. @Mariacek Nechápu otázku. Ačkoli povinné ručení je ze zákona na vozidlo, bonus/malus ne – ten se načítá pojistníkovi (osoba, která má auto pojištěné). Tzn. pojistník má stejný bonus na všechna vozidla (edit: stejné kategorie), která pojistí. Fiktivní bonusy by už nemělo být možné udělovat (byla neskutečná prasečina, že to vůbec kdy šlo) a hodně zredukované jsou i možnosti převodu bonusů manžel/manželka, IČO/RČ apod. Pořád je možné uznat bonus na základě potvrzení pojišťovny (obvykle zahraniční, u nás to většinou není potřeba díky databázi ČKP). Některé pojišťovny (např. ČPP) umí udělit bonus za 36 bezeškodných měsíců dopředně s tím, že když v následujících 3 letech způsobíš škodu, musíš pojišťovně vrátit udělenou slevu.
  6. @hardhouse.trip Promiň, že reaguju s takovou prodlevou, nemám teď moc času sem chodit. Ano Allianz má nově (tzn. v současném balíčkovém produktu MojeAuto) skutečně GAP jenom na 2 roky. Aniž bych to teď kontroloval, jenom tak z hlavy, mají u nás všechny ostatní velké pojišťovací domy GAP na 3 roky, s výjimkou ČSOB pojišťovny, která ho má (rozsah Premiant) do 5 let stáří auta s tím, že lze sjednat od úplné novoty do 2 let stáří (rozhoduje pouze rok, nikoli celé datum, tzn. v nejzazším případě to může být vlastně téměř do 3 let stáří). Tzn. když si sjednáš pojištění pro nové auto, máš GAP na 5 let, když pro 2leté auto, máš ho už jenom na 3 roky. Zajímavý přístup.
  7. Hlavně je potřeba aby všechny vnější žárovky měly vlastní stabilní zdroj. Jak jsou LEDky připojené jenom přes ochranný odpor přímo na palubní síť, budou časem odcházet (pokud svítí při startování tak nejspíš dost brzy), začnou blikat a umí dělat i jiné vylomeniny. Velkou výhodou potom je, že žárovky se stabilním zdrojem jsou nezávislé na polaritě a navíc mají řídící SMD odpor, jehož změnou za silnější lze omezit jas a zároveň prodloužit životnost. Viz např. na třetím obrázku zde stačí vyměnit 680 Ohm vpravo nahoře nad zdrojem za tuším 5k Ohm a osvětlení značky je v cajku a napořád. Nebo např. tyto jsou v červené verzi ideální pro výměnu zadních obrysovek (v Roomsteru, nevím, jestli má F2 stejně orientované patice), ale ve výchozím stavu zbytečně moc hřejí, což vyřeší výměna tuším původního 790 Ohm za ideálně 1k5 Ohm (na obrázku od videa je odpor označený R2 vidět na pravé žárovce) - teplota se sníží znatelně, svítivost málo, v podstatě na úroveň standardních žárovek, zůstane příjemná čistě červená barva světla. Prošel jsem s tím přes STK a nikdo nic neřekl. Jo a hrany tišťáku tvořícího spodek patice těch W5W je vhodné přiměřeně zbrousit/zapilovat v úhlu 45°, jinak může dojít k poškození kontaktů v patici. Níže např. bílá verze W5W s 910 Ohm vyměněným za 3k3 a 5k1 Ohm. Dle mého barevného označení je zřejmé, že s 3k3 na můj vkus ještě pořád moc svítila a hřála, s 5k1 v pohodě. Sufitka na osvětlení značky je focená ještě s originálem 680 Ohm.
  8. Viz dílenská příručka Elektrická zařízení (skupina 94, článek 1.1.3 - Demontáž a montáž světlometů) a Karoserie - montážní práce (skupina 63, článek 1.1/1 - Přední nárazník/Demontáž). Dle příručky ve zkratce nejdřív podběh, potom nárazník, nakonec 2 spodní šrouby + horní šroub světlometu. Takže v podstatě jak píšeš...
  9. @Dano1011 @jarro Tady se řeší VAG DPF. Jiné aplikace si řešte v příslušných tématech, která tu jsou založená. Sk0d@ to snad řekl jasně, ne?
  10. "... nové nařízení přivítali ekologové z organizace Transport & Environment, kteří věří, že nové nařízení posune EU k dopravě s nulovými emisemi." Tak jasně. Nulové emise nebude mít vaše doprava ani když půjdete pěšky, vy zelení vypatlanci. Nulové emise v kontextu dopravy = perpetuum mobile. Vzhledem k tomu, že se hovoří o celé EU, tak tady ani nelze namítat, že měli na mysli lokální emise. Oni jsou prostě úplně mimo realitu. Ach jo! :(
  11. OMG, a jo, máš pravdu, teď na to koukám. Co k tomu říct, není nad jasná a jednoduchá pravidla bez výjimek. :( V tom případě, pokud jde o běžné auto, nějak nevidím důvod k nákupu nového auta mimo ČR. Bude ti v tom nějakou dobu viset spousta peněz a navíc s nejistým výsledkem. To by musel být rozdíl cen hodně velký, aby mělo smysl tohle podstupovat, což u normálního auta asi nebude, ne?
  12. Obecně platí, že pokud nakupuješ v jiném členském státu EU jako soukromá osoba, DPH platíš pouze jednou a to v zemi, kde zboží pořizuješ. Ergo pokud nejsi plátce, nemusí tě DPH vůbec zajímat. Pokud jde o zboží pro vlastní potřebu nebo osobní potřebu rodinných příslušníků, které není určené k dalšímu prodeji, tak neplatíš ani clo.
  13. Viz dílenská příručka Elektrická schémata\S0065090015-Základní_vybavení__od_.pdf -> světlomet vpředu vlevo str. 10, světlomet vpředu vpravo str. 11...
  14. @Clerfayt To sem nepatří - VAG DPF má vlákno zde a už jsem tam několikrát upozorňoval, že je třeba se nejdřív podívat, jestli je vůbec daný motor podporovaný. No a hádej...
  15. @jipol57 Pozor, před třemi lety odešel svazek u řidiče, teď u spolujezdce. Oba originály z výroby. Letní teploty problém nebudou, ale ztvrdnutí izolace v mrazech. @Domio To jo, no, jenže 1.) to by se zase nesměl zlomit zobáček držící průchodku v A sloupku. Ty původní svazky měly jištění fakt udělané blbě. Novější jdou stahovat bez poškození úplně v pohodě. No a za 2.) opravený drát už nevydrží tolik, co původní. Sice tady to nebylo tak špatné jako předtím u řidiče, ale i tak... Když jsem to vyměnil, tak vím, že už to u tohoto auta v životě nebudu muset řešit. :)
  16. Tak po třech a půl letech od výměny svazku ve dveřích řidiče začalo auto za jízdy cvakat pokaždé při překročení 15 km/h, po zamknutí zůstala chvíli svítit dioda ve dveřích (závada v centrálním zamykání), po napíchnutí na diagnostiku jednotka 09 vypsala: 03302 - Response Closing Status of Passenger's Door 008 - Implausible Signal Zkusil jsem tedy po zamknutí dveře spolujezdce a byly odemčené. Při zamykání/odemykání auta v nich lehce cvakalo, ale silnější cvaknutí zámku se od nich neozývalo. První mě samozřejmě napadl zámek, ale vzhledem k pověstné lámavosti drátů jsem nejprve zkontroloval průchodku. Modrý přerušený, několik dalších načatých, takže výměna.
  17. No pozor! Pokud k finálnímu stavu převodovky přispěl svou chybou servis, je klidně možné, že část škody odmítne tvá pojišťovna hradit z tvého havarijního pojištění, což je správně. Tuto část by měl nahradit servis, samozřejmě ne za své, ale z jeho pojištění odpovědnosti z provozní činnosti. I kdyby šlo o stejnou pojišťovnu, nic to na situaci nemění. Pojišťovny musí mít všechno správně zaškatulkované, aby mohly správně kalkulovat rizika a to je opět správně. Z celého srdce ti přeju, aby pojišťovna uznala, že převodovka už byla stejně v tahu i před pochybením servisu a uhradila vše z tvé havarijky. Ne že by s plněním z provozní odpovědnosti servisu měl být nějaký problém, ale prostě abys to měl co nejjednodušší. Že závada byla skutečně laikem těžko odhalitelná je zřejmé i z toho, že zde pochybil i odborný servis. Také je dobře, že jde zjevně o smluvní servis pojišťovny. V každém případě jde o zajímavý případ a doufám, že nás budeš informovat, jak se vyvíjí.
  18. Plnění následného poškození může být tvrdý oříšek. Navíc tvůj popis je dost stručný a bez znalosti dalších okolností je těžko hodnotit. Měl jsem problém např. v situaci, kdy Yeti na jinak slušné polňačce při normální jízdě, žádná divočina, víc škrtnul spodkem o kámen ve výmolu, který nebyl pořádně vidět. Řidič zastavil a vypnul motor, koukal pod auto, nic neviděl, tak nastartoval a zase se rozjel. Po snad ani ne dvou stovkách metrů se rozsvítila diskotéka, on to okamžitě vypnul, ale motor už byl přidřený. Pojišťovna se dlouho oháněla užitím vozidla v rozporu s návodem atd. a opravu zaplatila, až když dostala vyjádření od autorizovaného servisu, že za jízdy a notabene ve svahu může senzor měřit blbě a v momentě, kdy se rozsvítí olej, může být pozdě. Ergo řidič nepochybil, jde o vlastnost vozu. Tady budeš analogicky potřebovat vyjádření, že šlo o závadu, která 1.) byla přímým důsledkem nahlášeného nehodového děje 2.) nebyla vidět a laik ji nemohl předpokládat. Pokud má pojišťovna znalce (což je vyšší kalibr než nějaké vyjádření autoru), který udělá posudek v její prospěch, nezbude ti pravděpodobně nic jiného než zaplatit si vlastního znalce a případně to hnát skutečně až k soudu. Bohužel. Ale myslím, že k brodu je ještě daleko a ty už stahuješ kalhoty. Nejdřív počkej na vyjádření znalce. Vůbec to nemusí být podpásovka. Umístěné to máš ve správném fóru, ale mohl jsi to dát do už existujícího vlákna. @Pawouk Přesunout/sloučit?
  19. Nikdo netvrdí, že je 2,5" notebookový disk konstruovaný lépe než 3,5" NAS disk. Je konstruovaný jinak, protože se u něj počítá s jiným druhem provozu. Už z principu má 2,5" disk úplně jiné setrvačné hmoty ploten i ramének, jinak se zahřívá a chladí. Samozřejmě firmware je také optimalizovaný na konkrétní typ provozu. NAS disky jsou skutečně konstruované a optimalizované na nepřetržitý provoz bez vypínání. Ne že by se nesměly vypínat, ale neustálým zapínáním-ohříváním a vypínáním-chladnutím se jim snižuje životnost víc, než diskům, u kterých se s tímto typem provozu počítá; zároveň však mají mechaniku odolnější vůči soustavnému provozu. Z dlouholeté zkušenosti s větším množstvím disků tvrdím, že nejdelší živostnost mají permanentně běžící disky s teplotou okolo 35 °C v regulovaném prostředí. Větší tepelné kolísání nebo přehřívání živostnost znatelně zkracuje. Takový 3,5" disk zavřený ve špatně chlazeném externím pouzdru, který má vypnutý teplotu do 25 °C a během chvíle při sledování filmu se vyšplhá klidně přes 50 °C, bude rád, když při denním používání nezačne odcházet pár měsíců po záruce, zatímco stejný disk permanentně běžící v rozumně vytíženém NASu s regulovaným prostředím se snadno dožije dekády. Ale lidi, dělejte si to klidně po svém. Osobní zkušenost je nejlepší. Sice často drahá, ale jak se říká, k nezaplacení. :D Přesně. Nejlepší "Externy HDD k smart TV" je NAS s PLEX serverem. Na straně LG smart TV potom placená avšak levná aplikace XPlay, která je jednodušší, ale přehlednější a snáze ovladatelná než free PLEX app. PLEX je vzhledem k možnostem správy uživatelů výborný pro skutečný domácí AV server obsluhující větší počet lidí různého věku a zájmů. Je ale potřeba mít dobře udělanou knihovnu vč. ratingu.
  20. Tyto disky nejsou vhodné pro neustálé zapínání a vypínání, tím je odděláš spíš než 24/7/365 provozem na který jsou konstruované . Při běžném +/- denním užívání je pro ně nejlepší, když se pořád točí. Jestli se disk zapne při každém spuštění televize, po 10 min. vypne, při pokusu o přístup opět zapne atd., na to sis měl pořídit spíš 2,5" externí disk nebo notebookový v rámečku - ty jsou na to stavěné.
  21. Koukám, že máme stejné zkušenosti. Na jiném autě mám zimní na Dezentech a po několika zimách se na nich začaly dělat puchýřky, takže je zjevné, že to pod lakem pracuje. Na škodováckých nikdy ani ťuk. :)
  22. S originál ŠA koly jsem v zimě nikdy problém neměl. Konkrétně stříbrné Apusy na Citi po dvou zimách jako nové a Arktosy na Roomsteru po mnohem víc zimách bez problému i přes pár oděrek až na kov. Takže za mě jedině originál litá kola, bez ohledu na roční období.
  23. @sobul21 V odkazu na ten, který jsi kupoval, je možnost volby mezi V1.5 a V2.1. Že tys objednal V2.1? To je právě chyba - ten správný je V1.5, který je dražší a když si pořídíš verzi s průhledným krytem, uvidíš, že má 2 desky tištěného spoje. Jak je tam jenom 1 tišťák, je to V2.1 a ten je dobrý leda tak na provoz VAG DPF, se kterým si na druhou stranu rozumí perfektně. Jestli jsi objednal V1.5, ale přišel ti V2.1, vyreklamuj ho přes odkaz "Open Dispute" v detailu objednávky. Jelikož je adaptér funkční, možná ti nevrátí všechny peníze, ale minimálně polovinu dostaneš zpět, když vše řádně zdůvodníš a doložíš. Někdy se prostě stane jenom obyčejná lidská chyba, které děláme všichni, ale někteří prodejci na Alíku jsou docela šmejdi a i když jde jenom o pár dolarů, nad kterými bys mávl rukou, je potřeba, aby jim to neprošlo. Ty jsi zákazník a i v Číně máš svá práva! :)
  24. Objevil jsem v garáži zapomenutou originál sadu koberců na polep bočních plechů kufru Z151NF1308, takže kdyby měl někdo zájem, je k dispozici v ČB a okolí, případně po domluvě zašlu kamkoli. Případní zájemci prosím SZ, ať to tu neplevelíme.
×
×
  • Vytvořit nový...