Přejít na obsah

Chip nebo vačky u cimbu sk? Motor MPI.


Dornbos

Doporučené příspěvky

Kdyby sis přečetl co je v tomhle vlákně napsané, tak by tě to ani nenapadlo.

Výsledkem bude, že budeš kupovat pevná zdvihátka, jiné tyčky a pak to snad jakž takž pojede.

Ale jak chceš, tvoje auto, tvoje peníze, tebe to bude stát čas a další výdaje.

Pokud tě to opravdu zájímá, začni 2.příspěvkem na straně 3:

http://forum.skodahome.cz/topic/100198-chip-nebo-vacky-u-cimbu-sk-motor-mpi/page__st__50

Editováno: , autor: Tonda-B
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nemáš důvod v tom cokoliv měnit.

Já jsem sériová data používal i po výměně vačky, sacího potrubí, po úpravě hlavy.

A fungovalo to bez problémů.

Teprve po výměně výfukového svodu jsem už do dat musel.

Radši dej peníze do úpravy hlavy nebo do výfukového svodu - co je ti milejší.

Takže začni klasicky:

kontrola/výměna svíčky, vzduchový, palivový filtr (má přes 60 tis. km?)

změření kompresních tlaků na ohřátem motoru, abys znal komplexně mechanický stav motoru

vyčistění škrtící klapky, vymazání adaptačních hodnot, základní nastavení klapky

ověření těsnosti sacího potrubí

Editováno: , autor: Tonda-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor je na tom dobře,co jsi jmenoval mám nedávno po výměně jen ten palivový má něco přes 40tis.

Hlavu mám upravenou takže mi zbývají jen svody a soft.

Kolísání otáček mi zřejmě dělalo čidlo teploty a to už sem vyměnil tak uvidím jestli se to oběví znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ja som sa dalej s ladenymi zvodmi nedostal, mozno casom sa do toho dam, nakolko som investoval pred tym do vyfuku za 160e + stredovy diel bez tlmica co vyslo s postou na 60e a zvuk je velmi dobry a decentny, zvody by znamenali pre mna dalsie velke investicie lebo koncovy tlmic by bol urcite hlucny a bolo by treba dat robit na mieru a dalej by sa musel asi doplnit stredovy tlmic atd.

alebo prestavba na nieco taketo

http://www.2mmotorsport.cz/galerie/tuning/skoda-fabia-14-mpi

ale to uz by bolo asi vela penazi za takyto trakt. :o

Nedavno som akurat nastavil vole ventilov, robil som to len 1000km po vymene vacky odvtedy som tomu nevenoval, za tepla na 45 :)

 

chceli sme sa aj pokusit o prestavbu na zvody z felicie a 2jiteho potrubia ale to sme len prirovnavali a vymeriavali, ale bez demontaze vyfuku, vyfukove zvody z feldy maju prirubu sikmo, fabia kolmo na motor tak ani nevieme ci by mi tam ta rura vosla. kazdopadne uz len to zberne potrubie je o nieco lepsie jak fabiacke deli sa to na 2 rury uz od hlavy ale zase potrubie je tenke, jak favo tak felda samozrejme ze vyseldny efekt  by bol o nieco klepsi jak na originale ale na tie ladene by to nemalo z daleka :/ na tomto mrtvom bode som s prerabkou vyfuku zostal stat. vykon mi vyhovuje, so zvukom som maximalne spokojny ale laka ma to stale, mozno sa k tomu vratim ked kupim ine auto a toto zostane len na tuning.

Editováno: , autor: Nautilus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

drzim palce nech sa ti to podari urobit  ;) ak budes prerabat trubky tak si to mozes pekne prisposobit aby to vliezlo tam kam ma ponad napravu. ked budes mat po, by si mohol zavesit nejake fotky, mna by hlavne zaujimalo ci potrubie pekne vlezie do tunela pod podlahou lebo sa mi zda ze zvody maju viac naklonenu prirubu ako seriove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...