Přejít na obsah

Kapota motoru - izolace proti hluku


charlie_s

Doporučené příspěvky

Izolacia na kapote nema na hluk od motora v kabine ziadny vplyv. To riesi zvukova izolacia na stene medzi motorovym priestorom a palubnou doskou.

:smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

tak teď se mi roztáhla "huba" pěkně do široka. Mám sice Octavii I. combi benzín 2,0 litříku, ale ten princip je stejný u všech aut. Všechno, co může přenášet vibrace a polepíš to, v kombinaci s tím, co na to nalepíš jako izolaci zvukové vlny, kterou ta první vrstva propustí, má smysl. Mám vytlumené celé auto : podlahu, přední podběhy, spodek dělící stěny k motoru, dveře, střechu, kufr, zadní podběhy a i přední kapotu. Vytlumení přední kapoty pro mě bylo velkým překvapením, jak tohle snížilo hluk ve vozidle. Samozřejmě nelze čekat extrémní snížení hluku při nízkých otáčkách a malé rychlosti. Tlumení, o kterých se tady obecně hovoří, se svojí účinností projevují zejména při vyšších rychlostech (a pro potřebu "autohifistů!). Kdo skutečně auto tlumil a jen tady neteoretizuje, ví, o čem je řeč. Takže samozřejmě, tlumit dělící stěnu je důležité, ale ne to jediné, co je třeba tlumit. Moje zkušenost - tlumit kapotu každopádně. A jako vše ostatní minimálně ve dvou vrstvách. :p :p :p :p :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

koukal jsem na to a kapota je hodně velká a mezi vnitřním plechem a vnějším je hodně místa, tak co to vycpat nějakou skelnou vatou nebo rovnou vystříkat pur pěnou a pak tam dát tu originál izolaci ? to by se pěkně zateplilo a v zimě by to tak rychle nevychladlo... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...