Přejít na obsah

Světla pro denní svícení , svorka č15


koloma12

Doporučené příspěvky

Světla pro denní svícení, svorka č.15.

Prosím o radu, namontoval jsem si světla pro denní svícení na Škodu Octavii I, vše mám zapojené, kromě bílého drátu, který se má zapojit na svorku číslo 15 na kladný pól (sepnutí světel při 2poloze zapnutého klíčku zapalování.

Ta je údajně někde za spínací skříňkou zapalování.

Prosím, jestli někdo nemá konkrétní plánek umístění svorky 15, případně fotografii, nebo elektrické schéma.

Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně ta zapojení přijdou zbytečně složitá.

Když už si koupím extra světla pro denní svícení a chci je zapojit do OI, tak přece není nic jednodužšího, jak využít toho co nám výrobce už připravil.

A je to pin č. 6 svorkovnice T17a. To je ta spínači světel.

Na této svorce se objeví napětí při zapnutí zapalování a zmizí jakmile zapneme obrysovky. Přesně dle intence zákona a státi v něm o tom jak mají svítit světla pro denní svícení.

Prostě jeden drát a hotovo. Kostra samozřejmě druhý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Světla pro denní svícení, svorka č.15.

Prosím o radu, namontoval jsem si světla pro denní svícení na Škodu Octavii I, vše mám zapojené, kromě bílého drátu, který se má zapojit na svorku číslo 15 na kladný pól (sepnutí světel při 2poloze zapnutého klíčku zapalování.

Ta je údajně někde za spínací skříňkou zapalování.

Prosím, jestli někdo nemá konkrétní plánek umístění svorky 15, případně fotografii, nebo elektrické schéma.

Předem děkuji.

Pokud máš klimatizaci tak pod akumulátorem na jednotce dochlazování je 15 modro černý drát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wojnar má pravdu, nejjednodužší je nejlepší.

Já jsem koupil světla co se vypínala při větším zatížení baterie, tzn. při zapnutí hlavních světel, ale díky tomu že mám dobrou baterii tak mi při delší jízdě někdy problikávaly denní světla i při zapnutých hlavních.

Řešení: ostřihl jsem ten drát co to řešil v tajemné (zatavené) skříňce a napojil na 6pin, pokoj a klid, svítí po zapnutí klíčku a vypne při spuštění hlavních světel. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně ta zapojení přijdou zbytečně složitá.

Když už si koupím extra světla pro denní svícení a chci je zapojit do OI, tak přece není nic jednodužšího, jak využít toho co nám výrobce už připravil.

A je to pin č. 6 svorkovnice T17a. To je ta spínači světel.

Na této svorce se objeví napětí při zapnutí zapalování a zmizí jakmile zapneme obrysovky. Přesně dle intence zákona a státi v něm o tom jak mají svítit světla pro denní svícení.

Prostě jeden drát a hotovo. Kostra samozřejmě druhý.

EDIT:

Wojnar měl pravdu, zapojil jsem to podle jeho návrhu a myslím si, že je to nejjednodušší způsob. Touto odpovědí chci poděkovat za radu.

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj poslední příspěvek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim

Tiez sa chystam na montaz dennych svietidiel (konkretne LED DRL-22 http://www.ema-elektro.sk/autotechnika/led-a-xenonove-reflektory/led-svietidlo-drl-22-pre-denne-svietenie-12-24v). Ale tiez to zvazujem zoptimalizovat tym sposobom ze sa bude tahat len jeden vodic a pripoji sa na svorkovnicu T17a pozicia 6. Ale co by som este chcel je signalizacia zapnutych dennych svetiel na palubovke.

Nasiel som v jenom instalacom manuali zapojenie (http://www.dennesvietenie.sk/files/navody/NM_443-M317-2.pdf) sekcia Pripojenie k signálu D+(panelu prístrojov).

Bolo by to mozne vyuzit toto zapojenie v mojom pripade? Ako...

Editováno: , autor: pepegi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Mně ta zapojení přijdou zbytečně složitá.

Když už si koupím extra světla pro denní svícení a chci je zapojit do OI, tak přece není nic jednodužšího, jak využít toho co nám výrobce už připravil.

A je to pin č. 6 svorkovnice T17a. To je ta spínači světel.

Na této svorce se objeví napětí při zapnutí zapalování a zmizí jakmile zapneme obrysovky. Přesně dle intence zákona a státi v něm o tom jak mají svítit světla pro denní svícení.

Prostě jeden drát a hotovo. Kostra samozřejmě druhý.

Je problem sa potom odtial dostat dopredu k svetlam?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, sice jsem naspal, že ideální je použít k tomu něco, co nám výrobce nabízí už od základu, ale to pouze pokud už chceme použít samostatná světla.

Zdůrazňuji to z toho důvodu, že mně se tohle řešení nelíbí (samostatná světla) a svítím hlavními.

Takže v tom Ti moc neporadím, ale předpokládám, že pokud to zvládnul výrobce, tak to musíj jít i teď. Prostě jdi po kabelech a z kabiny k motoru musí nějaký "chodník" vést.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim

Tiez sa chystam na montaz dennych svietidiel (konkretne LED DRL-22 http://www.ema-elekt...vietenie-12-24v). Ale tiez to zvazujem zoptimalizovat tym sposobom ze sa bude tahat len jeden vodic a pripoji sa na svorkovnicu T17a pozicia 6. Ale co by som este chcel je signalizacia zapnutych dennych svetiel na palubovke.

Nasiel som v jenom instalacom manuali zapojenie (http://www.dennesvie..._443-M317-2.pdf) sekcia Pripojenie k signálu D+(panelu prístrojov).

Bolo by to mozne vyuzit toto zapojenie v mojom pripade? Ako...

odpoved sice uz hodne pozde, ale treba se bude hodit ostatnim, D+ neni zadna indikace zapnutych dennich svetel na palubce, ale informace o tom jestli dobiji alternator (buzeni alternatoru), denni svetla se v tomto pripade rozsvici az po nastartovani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak tam bych ji tedy nehledal. Tak díky za info..

Dneska nebylo počasí na to abych se pouštěl do dělaní toho denní svícení ale když jsem jel do města, tak jsem zkusil ten přepínač světel vytáhnout. Šlo to pěkně ale nezkoušel jsem, jak moc ho vytáhnu. Jsou dlouhé ty dráty z druhé strany? Kolik můžu ten přepínač světel vytáhnout aniž bych nějaký drát nevytrhl? Zdál se mi jeden z nich docela slabý.... Díky...

Editováno: , autor: pekres
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak tam bych ji tedy nehledal. Tak díky za info..

Dneska nebylo počasí na to abych se pouštěl do dělaní toho denní svícení ale když jsem jel do města, tak jsem zkusil ten přepínač světel vytáhnout. Šlo to pěkně ale nezkoušel jsem, jak moc ho vytáhnu. Jsou dlouhé ty dráty z druhé strany? Kolik můžu ten přepínač světel vytáhnout aniž bych nějaký drát nevytrhl? Zdál se mi jeden z nich docela slabý.... Díky...

Tak jsem si dnes konečně už ty světla pro denní svícení zapojil. Původně jsem to chtěl zapojit na přepínač světel ale netroufal jsem si ten kablík tahat až k přepínači protože jsem ani nevěděl jak to přetáhnu přes motorový prostor do kabiny a co budu muset vše odmontovat. Tak jsem to zapojil na spínač zpátečky a funguje to jak má a nemusel jsem odmontovat bůhví co. Tak jsem spokojený, že jsem to zvládl....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dnes konečně už ty světla pro denní svícení zapojil. Původně jsem to chtěl zapojit na přepínač světel ale netroufal jsem si ten kablík tahat až k přepínači protože jsem ani nevěděl jak to přetáhnu přes motorový prostor do kabiny a co budu muset vše odmontovat. Tak jsem to zapojil na spínač zpátečky a funguje to jak má a nemusel jsem odmontovat bůhví co. Tak jsem spokojený, že jsem to zvládl....

1) No ta ma teda zaujíma, ako to môže fungovať na spínač zpátečky?

2) Čo som ja skúmal u OI 2011 je všetka kabeláž v PVC rúrkach alebo PVC kanálikoch, čo je veľký problém sa dostať k nejakému drôtu. Podobne je veľký problém prejsť z kabíny do mototorového priestoru. Preto je pre mňa informácia "Pod akumulátorem na jednotce dochlazování je 15 modro černý drát" veľmi cenná, len to by som musel odpojiť AKB + držiak-podstavec AKB, ináč sa tam neviem dostať. Preto sa sústredujem na motorový priestor, existuje ešte niekde v mot. priestore, kde sa dá napojiť na napätie zo svorky č.15?, pochybujem že je to v kabeláži k predným svetlám :aggressive:

Díky za odpoveď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...