Přejít na obsah

TUHOST PŘEDNÍCH PRUŽIN


labi

Doporučené příspěvky

pred zimou mi praskla levá predni pruzina.koupil jsem tedy dve nove repliky podle specifikace vozu.bohuzel se po namontovani ukazalo ze auto je cca o 3cm nakopnute vyse vuci zadku.jelikoz jsem potreboval jezdit tak jsem to neresil.stare jsem vyhodil a nemrknul se kolik maji cervenych a modrych tecek.ted bych chtel vratit vse do puvodniho stavu ale bohuzel nevim jake mam koupit kdyz i originali maji ruzne teckovani 2cervene+3modre vs 3cervene+2modre atd.kazde znaceni ma jine zatizeni.nevite jak to mam rozeznat?pokud mozno bych prosil o radu jake tam mam dat treba i repliky a s jakym oznacenim cisla dilu bo se mi nechce davat 3000 za nove pruziny.diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vyuziju tohle tema:

Potreboval bych do FI. Combi r.v 2001, 1.4 MPI 50kW trochu vyssi/tuzsi pruziny. Mam totiz v kufru toroidni nadrz na LPG a podle technicaku je to 47kg navic a zadek je o trochu niz. Navicpokud si dozadu sednou dva lidi (vice ani nejde :-/ ), tak zadek je o hodne niz. Takze jak se to ma s tema teckama, co ktera znamena? Potreboval bych to hlavne dorovnat na vysku u prazdneho auta bez LPG.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro oba dotazy ohledně značení pružin:

Přední pružiny: na tom štítku v servisce nebo v kufru mě zajímá poslední řádek,mělo by tam být něco jako např.L03(důležité je to L0 a číslo)

Zadní pružiny: bohužel na štítku nejsou a je tudíž nutné barevné značení opsat přímo z pružiny.Až by jsi to věděl podívám se zda existují pružiny na větší zátěž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vyuziju tohle tema:

Potreboval bych do FI. Combi r.v 2001, 1.4 MPI 50kW trochu vyssi/tuzsi pruziny. Mam totiz v kufru toroidni nadrz na LPG a podle technicaku je to 47kg navic a zadek je o trochu niz. Navicpokud si dozadu sednou dva lidi (vice ani nejde :-/ ), tak zadek je o hodne niz. Takze jak se to ma s tema teckama, co ktera znamena? Potreboval bych to hlavne dorovnat na vysku u prazdneho auta bez LPG.

Diky

nejde o jednotlivé tečky, ale o jejich kombinace:

ty by jsi tam měl mít péro na combi/sedan č.dílu 6Q0511115P

tečky: oranžová žlutá žlutá zelená

pokud tam máš tyto péra, tak jedině podložky pod pružiny, nebo zkusit dát péra na paket pro špatný cesty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud tam máš tyto péra, tak jedině podložky pod pružiny, nebo zkusit dát péra na paket pro špatný cesty...

No právě co píšeš není zas až tak úplně pravda.ORANŽOVÁ 2xŽLUTÁ ZELENÁ je totiž pružina na tzv.nejtěžší auto(např.max.výbava + tažné...)Já mám na 1.4/55 combi ORANŽOVÁ 2xŽLUTÁ ORANŽOVÁ,a mezi těmito pery je ještě ORANŽOVÁ 3xŽLUTÁ.Takže je nutné se nejprve podívat co má namontováno na autě a teprve poté řešit další pružiny.Je pravděpodobné že vzhledem k LPG nádrži by jsi tam mohl namontovat ty nejtěžší pružiny.

Editováno: , autor: speed.mb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to co jsem napsal je dle ETKY + katalogů pružina pro Fabia I Combi/sedan....více se nerozlišuje, nebo alespoň etka rozlišuje dle čísla podvozku a tipu karoserie

tvoje označení dle ETKY č. dílu 6Q0511115M a hádej co vyleze

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q0511115m-pruzina-perovani-zadni-fabia-fabia-2.html

http://www.cc-autodily.cz/pruzina-zad-napr-fabia?kod=6Q0511115M

pružina na FABIA - 1, 0/1, 2/1, 4/1, 9/2, 0

/KRATKA + SEDAN/ - tedy néé kombík

já začínám mít pocit, že je v těch pružinách pěkný bordel....jinak osobně na mé Fabce 1.9TDI Elegance (tedy opravdu těžké auto) mám origo podvozek z Fabie RS, tedy hatchbacku a sedí mi to dobře...dneska jsem měl v kufru cca 140kg nákladu..jasný že to kleslo,ale pořád s rozumem....co jsem psal výše je údaj z ETKY + katalogy....pokus jsem se zmýlil, tak se omlouvám...píšu co vidím, pokud je více info které říkají něco jiného, hádat se nebudu, přeci jen jdeo to, dát radu jiným :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych to také tak chápal, ale problém je v tom, že katalogy téměř (vlastně asi všech) prodejců počítají s pérama pro Fabii Hatchback....nebo Kombi/Sedan....víc ti nikdo neřekne a ve výsledku i ETKa ti moc nepomůže :)

Manek88: asi bych být tebou vyzkoušel pořídit péra z Fabie 1.9TDi Combi - bazarově stojí zadní kolem 200,-Kč a když je vezmeš z bouračky, nebo vrakárny, tak máš jistotu že jsou z TDíčka a nemusíš řešit tečky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl tlumičů normálního a paket špatný cesty je pouze délka rozdíl cirka 3cm. delší pro paket.Pak záleží jakej je to typ plynokapalinovej nebo olejovej.To by mohlo mít vliv na jízdní vlastnosti pak čím to bude vejš tím to bude víc houpavý ale ne zas tak brutálně jak naznačuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se spíš pozná rozdíl v pružinách pro benzín a krátkou verzi budou měkčí a u nafty a kombi naopak.Je fak že pokud chce docílit co nejmenšího zmáčknutí při plným zatížení bude potřebovat pružiny z nafty kombi nebo paketu špatný cesty.Nejlépe v kombinaci s plynokapalinovým tlumičem.Ale záleží na tom kolik peněz do toho hodlá dát.Pokud co nejmíň tak bych to řešil jen tou podložkou pod ty původní pružiny.Pokud nebude spokojenej má spoustu možností který tady byi řečeny a může vybírat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar.zasilam foto stitku ze servisky pro urcení tuhosti pruzin.nekdo se tu zminoval o podlozkach pod zadni pruziny.take by to bylo reseni vyprdnout se na vymenu prednich a dat dozadu podlozky a tim srovnat zadek do roviny s predkem.bydlim v horske oblasti a mozna by to nebylo na skodu.kdybyste nekdo vedel o nekom kdo se za rozumnou cenu zabyva vyrobou silonovych nebo jinych podlozek tak dejte vedet.pak bych misto vymeny pruzin zvednul asi zadek.zatim diky za to rozlusteni z etky.

post-21459-0-50552800-1297894848_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vysoká podložka je promin docela šílenost,jinak pozor některá pera pro špatné cesty mají jinou tuhost a nemuseli by si ,,rozumět,s tlumičema.

nemáš pravdu. měl jsem pod zadníma pružinama 2 cm podložky a nepřipadá mi to jako šílenost, je to daleko levnější varinta než shánět jiné pružiny a tlumiče. jedna odložka mě vyšla na cca 300 kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...