Přejít na obsah

Výmena brzdovej kvapaliny Octavia II


marcelnagy

Doporučené příspěvky

to marcelnagy: A si si isty,ze ti ju treba vymenit?Pred niekolkymi dnami som absolvoval servisnu prehliadku(po 2 rokach prevadzky vozidla) a ocakavam som ,ze mi vymenia popri inom aj brzdnu kvapalinu,ale oni len zmerali bod varu a ked je v poho (myslim ze do 150 C je v poriadku) tak ju nemenia..... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdová kapalina se mění,pokud se nepletu,po dvou letech.Nic se neměří,automaticky se mění.Její hodnota varu ,nová ,je 265 stupnů.

Ano aj v navode je napisane,ze po dvoch rokach by sa mala vymenit,ale ako som uz skor pisal mne iba zmerali bod varu........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Třeba dneska jsem byl na výměně kapaliny, auto nemám v záruce tak jsem tam jel kvůli tomu a ještě pár věcem.. Nevím jestli je to jenom můj pocit, ale celkově jsou brzdy takový lepší, něco k lepšímu je v tom... Jde líp brzdovej pedál... Říkám to co se projevilo na mém autě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...
Třeba dneska jsem byl na výměně kapaliny, auto nemám v záruce tak jsem tam jel kvůli tomu a ještě pár věcem.. Nevím jestli je to jenom můj pocit, ale celkově jsou brzdy takový lepší, něco k lepšímu je v tom... Jde líp brzdovej pedál... Říkám to co se projevilo na mém autě

A měnili Ti jen brzdovou kapalinu nebo komplet čistili brzdy ? Kapalina sice znát být může, ale co si pamatuju, vždycky jsem si nechal pročistit celé brzdy, namažou i čelisti a pak to brzdí trošku jinak, je to takové citlivější. Zkus mrknout na fakturu, jestli fakt jen brzdovka nebo i čištění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mám auta vždy 6 let a nikdy jsem brzdovku neměnil... párkrát jsem se nachomýtl k reklamní akci kdy u pump výrobce či Elit zdarma měřil bod varu a i u 5tiletýho auta to bylo v zeleném poli s velkou rezervou... Dva roky jsou alibismus automobilky... stačí po 4-5 letech Množsví ujetých km s tím nemá nic společného, jde o to že kapalina je hydroskopická a tím se snižuje bod varu. Voda najímaná do kapaliny se při velkém snížení bodu varu a extrémním brždění může začít vařit čímž se v brzdách vytvoří vzduchové bubliny (pára) který pruží a pedál změkne a sníží se brzdný účinek... ale je to extrémní scénář, v praxi vpodstatě nereálný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám auta vždy 6 let a nikdy jsem brzdovku neměnil... párkrát jsem se nachomýtl k reklamní akci kdy u pump výrobce či Elit zdarma měřil bod varu a i u 5tiletýho auta to bylo v zeleném poli s velkou rezervou... Dva roky jsou alibismus automobilky... stačí po 4-5 letech Množsví ujetých km s tím nemá nic společného, jde o to že kapalina je hydroskopická a tím se snižuje bod varu. Voda najímaná do kapaliny se při velkém snížení bodu varu a extrémním brždění může začít vařit čímž se v brzdách vytvoří vzduchové bubliny (pára) který pruží a pedál změkne a sníží se brzdný účinek... ale je to extrémní scénář, v praxi vpodstatě nereálný...

staci ist z lyzovacky v Alpach... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Byl jsem už na třech garančkách 30, 60 a 90 tisíc km a zatím mně pokaždé řekli, že brzdovka je OK a není ji potřeba vyměnovat.

Letos v létě až pojedu na další prohlídku budu trvat na výměně a na vyčištění brzd. Loni mně měnili destičky - předek i zadek, ale brzdovku ne. Asi záleží jakou má zrovna ten mechanik co to dělá náladu a jestli se mu chce to udělat.

Nevíte za jakou cenu výměnu brzdovky ve Škoda servisu udělají?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...