Přejít na obsah

Výmena brzdovej kvapaliny Octavia II


marcelnagy

Doporučené příspěvky

Pamatuji si, že kolega v práci jezdil asi před deseti lety s Felicií, a jednoho dne přijel s tím, že se podruhé narodil. Bylo to v létě, při teplotách přes třicet stupňů mu úplně přestaly fungovat brzdy, prostě pedál až na podlahu. Říkal, že zastavil na ruční brzdu, předkem ve stoce. Auto vytáhli, a když potom skusil zabrzdit, tak mu brzdy fungovaly opět normálně. Dal to do servisu, a tam mu řekli, že stačilo jen vyměnit brzdovou kapalinu, prý už byla stará. Prostě mu ji za celé čtyři roky co měl to auto nikdy navyměnili. Od té doby si nechával měnit brzdovou kapalinu každé dva roky, přesně jak předepisuje výrobce, dneska už prakticky u všech aut, alespoň co já vím. Já si nechávám měnit brzdovku pokaždé když dávám auto do servisu, což vychází asi na rok a půl až rok a třičtvrtě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Včera jsem byl v servisu Škoda na výměně brzdovky + vyčištění brzd a promazání - celková cena 860,-Kč (práce + materiál).

Mechanik to dělal cca 1,5hodiny. Měněno poprvé najeto 97.000 km. :palec2:

byl jsi u toho nebo ti jen rekli ze ti to menili? :)

uz jsem se setkal i s tim ze jen odsali nadrzku s brzdovkou a nalili novou, zadna vymena z trubek... jo dnes se vsude lidi ochcavaj......

mne napriklad ojebal origo Skoda servis v Leviciach (Nitriansky kraj) o olejovej filtr: koupil jsem si na netu origo skoda i s origo skoda balenim a kdyz mne to menili tak mi tam dali MANN (zjistil jsem to pri vymene v pulce longlife po 15 000km, kdyz jsem to menil doma, vytahl jsem filtr s logem MANN a origo co jsem jim daval do servisu mel logo na telesu filtru Skoda), jenom doufam ze mi tam nalili ten olej co jsem jim k tomu dal, doufam ze jsem nejezdil na nejakej fritol za par stovek :)

po mych skusenostech mam strach chodit do origo servisu, radeji si to vse davam delat svagrovi do servisu kde dela on (sice delaj kamiony, ale maj komplet vybaveni.....)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono mozna ti tam ten tvuj filtr nedali schavalne jiny, ale treba mel mechanik pripraveny material na 2 auta na jedne hromadce a uz si to pak proste popletl.

Nejhorsi co muze byt je kdyz v servise nestihaji a dotoho je nekod uhani ze uz to auto potrebuje a at si pohnou. Kdyz se dela ve stresu a nebo se odskauje od jedne prace na jinou, tak se muze stat nejaka chyba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tomu by som neveril :) Aspon v nasom Skoda servise, kde se lan ospalo podopieraju o steny - aj ked je hala plna aut...

Mne ked menili brzdovku tak ju menili spravne - az na to, ze mi ju vypustili na alu a novu naliali z nejakej otvorenej plechovky - kde "asi" pohlcovala vlhkost vzduchu :angry:

Editováno: , autor: Cjoctavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak k omylu nemohlo prist nakolko to bolo vybavovane do predu a cez svagrovho znameho co robi prijmacieho technika.... ale aj tak si ma dovolili ojebat... pozeral som na nich cez okno v cakacej miestnosti,ale asi naschval mi dali auto az na koniec dielne kde som velmi zle dovidel :)

omyl s filtrom musel byt zamerny, kupili nejaky z druhovyroby, dali mi ho tam a ten moj predali nejakemu posukovi co si ho kupil ako origo nahradny diel za riadnu palku a doma si olej vymenil....ja to robim tiez ze si menim sam doma, ale len v polovici intervalu, lebo na predpisane garancky chodim kvoli zaruke a seviske...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...

tak mi tam dali MANN (zjistil jsem to pri vymene v pulce longlife po 15 000km, kdyz jsem to menil doma, vytahl jsem filtr s logem MANN a origo co jsem jim daval do servisu mel logo na telesu filtru Skoda), jenom doufam ze mi tam nalili ten olej co jsem jim k tomu dal, doufam ze jsem nejezdil na nejakej fritol za par stovek :)

po mych skusenostech mam strach chodit do origo servisu, radeji si to vse davam delat svagrovi do servisu kde dela on (sice delaj kamiony, ale maj komplet vybaveni.....)

Možná za to můžeš být dodatečně rád. Filtry Mann jsou obecně hodně dobře hodnoceny na všech fórech, které jsem zatím pročetl. Dokonce palivový filtr od Mannu je údajně kvalitnější, než prvovýroba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...