Přejít na obsah

Ovládání oken DO


PitBull

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, jestli někdo z vás nezná recept na ovládání oken DO. V sekci Fabia Mr. Pecoun tvrdí, že to jde úpravou SW komfortu. Dokonce nabízí, že to zaktivuje. Jenže jeho příspěvek je ze 7. 2. 2006 a dle dikuze (zde ) to od něj jetě nikdo nemá... Je to tedy jen plácání do tmy nebo to někdo máte/víte, kdo to umí udělat. Pokud ano, prosím o bližší informace.

PB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim o jednom cloveku z UH, ktery to dela. Jde to do vsech komfortek co maji DO. Pokud nemas origo DO na komfortku tak mas nekolik moznosti

1) prodava se modul (pro passata, ale myslim ze je to v podstate uni) ktery tohle umi a jeste neco navic

2) pokud mas alarm tak by tam melo jit nastavit prodlouzeni zamykaciho impulzu na 30s, tim zavres vsechny okna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim o jednom cloveku z UH, ktery to dela. Jde to do vsech komfortek co maji DO. Pokud nemas origo DO na komfortku tak mas nekolik moznosti

1) prodava se modul (pro passata, ale myslim ze je to v podstate uni) ktery tohle umi a jeste neco navic

2) pokud mas alarm tak by tam melo jit nastavit prodlouzeni zamykaciho impulzu na 30s, tim zavres vsechny okna

...mam origo komfortku vcetne origo alarmu. Nepotuluje se ten clovek taky nekdy okolo Prahy, prip. severnich cech (Lovosice, Litomerice, Usti, Teplice)? Za kolik to dela a jak (prehrani SW komfortu nebo dodelavka nejakeho modulu)?

ad 1) o modulu vim, je to univerzalni pro VW - nekde tu probehl i link

PB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim o jednom cloveku z UH, ktery to dela. Jde to do vsech komfortek co maji DO. Pokud nemas origo DO na komfortku tak mas nekolik moznosti

1) prodava se modul (pro passata, ale myslim ze je to v podstate uni) ktery tohle umi a jeste neco navic

2) pokud mas alarm tak by tam melo jit nastavit prodlouzeni zamykaciho impulzu na 30s, tim zavres vsechny okna

Je nejake spojeni na toho cloveka z UH?

PB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledej na foru Dieselpower nebo VW Club člověka s nickem Milan_TS, ten je z UH a nabízí aktivaci této funkce. Já to mám taky funkční na GIV a funguje to perfektně. Aktivuje se to po kabelu, jde čistě o konfiguraci komfortní jednotky. Jinak se to řešilo na jednom německém foru, takže já jsem si to zrealizoval svépomocí, víc po mě ale nechtějte, kdo hledá, najde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Místo: Praha

Datum: upřesním - dle zájmu, ale bude to brzo.

Cena: 600Kč

Funkce: Otevřeš-podržíš,okna sjedou,zavřeš a naopak. Pokud třeba v polovině pustíš,okna se zastaví. SUPER !

Podmínka: VW auto musí mít originál centrál s dálkovým ovládáním v klíči a alespoň 10 zájemců. OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi rozvirim emoce, ale je mi trochu zle z lidi, kteri si prectou cenne informace tady ve foru a pak je drze prodavaji dal... Takze pokud chce nekdo aktivovat sjizdeni a vyjizdeni oken DO, navod najde na foru, jehoz link poskytl Stinger. Je k tomu zapotrebi kabel na diagnostiku (standartni, ktery umi komunikovat napr. s VAGem), a programek, ktery se jmenuje VDS-Pro. Postup co kde zmenit najdete na jiz zminovanem odkazu od Stingera nebo se na nej podivejte tady - prilozil jsem ho (sice je nemecky, ale zas tak slozite to neni). A pokud toto forum zacne fungovat na bazi predavani si informaci a ne ryzovani penez, tak verim, ze zanedloho tady nekdo vystavi preklad...

PB

PS: Navim jak vy, ale ja bych cenu za aktivaci teto "vychytavky" akceptoval max. do 200,- Kc. Vzdyt je to zalezitost ani ne na 10 min. Neco jineho by bylo, kdyby to dotycni vymysleli nebo k tomu byl zapotrebi spec. hardware ci SW, ktery je draze placeny- to potom ano, cena by byla uplne jinde.

Anleitung_FH_via_FFB.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi rozvirim emoce, ale je mi trochu zle z lidi, kteri si prectou cenne informace tady ve foru a pak je drze prodavaji dal... Takze pokud chce nekdo aktivovat sjizdeni a vyjizdeni oken DO, navod najde na foru, jehoz link poskytl Stinger. Je k tomu zapotrebi kabel na diagnostiku (standartni, ktery umi komunikovat napr. s VAGem), a programek, ktery se jmenuje VDS-Pro. Postup co kde zmenit najdete na jiz zminovanem odkazu od Stingera nebo se na nej podivejte tady - prilozil jsem ho (sice je nemecky, ale zas tak slozite to neni). A pokud toto forum zacne fungovat na bazi predavani si informaci a ne ryzovani penez, tak verim, ze zanedloho tady nekdo vystavi preklad...

PB

PS: Navim jak vy, ale ja bych cenu za aktivaci teto "vychytavky" akceptoval max. do 200,- Kc. Vzdyt je to zalezitost ani ne na 10 min. Neco jineho by bylo, kdyby to dotycni vymysleli nebo k tomu byl zapotrebi spec. hardware ci SW, ktery je draze placeny- to potom ano, cena by byla uplne jinde.

Ja klidne i souhlasim. Je to za 1. mooooc KČ a za 2. nemyslim si, ze by na to byly potreba nejake specialni vydaje. Co takhle to udelat za nejakou symboliku at se treba zaplati kabel a je na pivo? ;) ALESPON 10-TI ZAJEMCUM...Myslel jsem si naivne, ze Octavia Club existuje pro to, ne aby se na clenech vydelavalo (i neclenech), ale treba proto, aby si lide se stejnym zajmem pomohli? Spetna teorie koukam... Ja tedy asi jednam uplne jinak, ale co kus to original!

Co je mi vlastne do toho, pro dobrotu na zebrotu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trochu souhlas,tak trochu né.

Píšeš jen soft,kabel.Prosím,proč né,ale stačí jeden blbý přehmat a máš po komfortce.Já ty komfortky co dělám mám náhradní kdyby něco.Je potřeba si uvědomit,že neděláš přizpůsobení ve Vagu ale přepis eeprom.Za druhé je k tomu potřeba com port,což má málo kdo na notebooku a žádný port replikátor ani převodník s tímto nefunguje.Za třetí si zajdi do Škodovky ať ti to udělají,jsem zvědav,jak se budou tvářit.A taky si myslím,že ti kluci co to dělají,ať já,Milan-TS a podobně určitě o tom něco vědí a umí řešit případný problém.Ono nezlob se co teď napíšu,ale takových rádoby mechaniků co si někde stáhnou Vag a koupí kabel a myslí si že sežhrali všechnu moudrost je moc,ale potom něco řešit už umí jen desetina z nich.

Snad stačí co jsem napsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trochu souhlas,tak trochu né.

Píšeš jen soft,kabel.Prosím,proč né,ale stačí jeden blbý přehmat a máš po komfortce.Já ty komfortky co dělám mám náhradní kdyby něco.Je potřeba si uvědomit,že neděláš přizpůsobení ve Vagu ale přepis eeprom.Za druhé je k tomu potřeba com port,což má málo kdo na notebooku a žádný port replikátor ani převodník s tímto nefunguje.Za třetí si zajdi do Škodovky ať ti to udělají,jsem zvědav,jak se budou tvářit.A taky si myslím,že ti kluci co to dělají,ať  já,Milan-TS a podobně určitě o tom něco vědí a umí řešit případný problém.Ono nezlob se co teď napíšu,ale takových rádoby mechaniků co si někde stáhnou Vag a koupí kabel a myslí si že sežhrali všechnu moudrost je moc,ale potom něco řešit už umí jen desetina z nich.

Snad stačí co jsem napsal.

Ano, v tom mas pravdu. Pokud na provedenou praci davas zaruku, ze kdyz se to nezdari, tak to uvedes do puvodniho stavu, pripadne to vyresis jinak. Ja mam ale opacne zkusenosti - kdyz ti totiz "radoby mechanik" oznami, ze je to s rizikem a rekne si za to takovou sumu (ted ovsem nemyslim nikoho tady, ale beru to obecne), tak pak nevim, co si o tom myslet :( Ale jak pises, tech, co to zmaknou, kdyz nastane problem je desetina. Presto si myslim, ze daleko ferovejsi je zverejnit navod s upozornenim na pripadna rizika a k tomu teprve nabidnout, ze je mozno to za urcity obnos aktivovat. Takhle to totiz vypada jako : "Neco jsem objevil, tak to rychle zpenezim nez to vyleze ven a budou si to moci udelat i ti, kterym nevadi podstoupit riziko zniceni"...

PB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pitbulle,těch rádoby mechyniků je tu až moc.nechci se nějak chlubit,to né,ale opravdu denně mám dost telefonů,kde se někdo ptá co a jak,jak udělat to,jak ono a podobně.Jak jsem psa,Vag má kdejaký blbeček,ale co dál???....To samé třebas ten návod co jsi tady dal.Kolik lidí zná,co je to komfortka 1J-1C??je tam daný pouze jeden postup,na jeden generaci komfortky.Ví někdo jaká to je??Taky tam není napsaná jedna podstatná věc.Dále, znáte postupy pro Fábii,Komf.2,2,5 a 3 generace?To už se bohužel nikde nedočtete.

A to Davone,jak jsi psal,že bys jsi za to chtěl tolik,aby bylo na pivo nebo zaplacený kabel.S takovými výrazi jdi do řiti,nebo si myslíš,že to co víme a známe jsem jen tak někde přečetli??jsou některé věci,s kterými se podělíme,ale jsou i takové,nad kterými jsme bádali dost dlouho a taky to něco stálo.Třebas Milan-TS,který na toto fórum nechodí kolikrát vymýšlel něco,o čem nemáte ani páry,nebo kolikrát jsem já pro nějaké členy sháněl ve škodovce schémata a podobně.Nedávno jsem nabízel tempomaty za 2000 s montáží.Jeden chtěl dva,že bez montáže,že si je namontuje sám.Pak jsem měl za den cca 7 telefonů jako že co a jak má dělat a nakonec to stejně přenechal někomu jinému.A tak je to pořád dokola

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trochu souhlas,tak trochu né.

Píšeš jen soft,kabel.Prosím,proč né,ale stačí jeden blbý přehmat a máš po komfortce.Já ty komfortky co dělám mám náhradní kdyby něco.Je potřeba si uvědomit,že neděláš přizpůsobení ve Vagu ale přepis eeprom.Za druhé je k tomu potřeba com port,což má málo kdo na notebooku a žádný port replikátor ani převodník s tímto nefunguje.Za třetí si zajdi do Škodovky ať ti to udělají,jsem zvědav,jak se budou tvářit.A taky si myslím,že ti kluci co to dělají,ať já,Milan-TS a podobně určitě o tom něco vědí a umí řešit případný problém.Ono nezlob se co teď napíšu,ale takových rádoby mechaniků co si někde stáhnou Vag a koupí kabel a myslí si že sežhrali všechnu moudrost je moc,ale potom něco řešit už umí jen desetina z nich.

Snad stačí co jsem napsal.

souhlas s cosbym každej musí nést následky za to co kde podela a následne je také opravit , určitě to zas taková sranda není. V epromce když něco spleteš tak se to blbě dohledává zpátky. 200kaček si myslim že je málo když jenom pouhý blbý modul dovírání oken stojí okolo 600kč -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi rozvirim emoce, ale je mi trochu zle z lidi, kteri si prectou cenne informace tady ve foru a pak je drze prodavaji dal... Takze pokud chce nekdo aktivovat sjizdeni a vyjizdeni oken DO, navod najde na foru, jehoz link poskytl Stinger. Je k tomu zapotrebi kabel na diagnostiku (standartni, ktery umi komunikovat napr. s VAGem), a programek, ktery se jmenuje VDS-Pro. Postup co kde zmenit najdete na jiz zminovanem odkazu od Stingera nebo se na nej podivejte tady - prilozil jsem ho (sice je nemecky, ale zas tak slozite to neni). A pokud toto forum zacne fungovat na bazi predavani si informaci a ne ryzovani penez, tak verim, ze zanedloho tady nekdo vystavi preklad...

PB

PS: Navim jak vy, ale ja bych cenu za aktivaci teto "vychytavky" akceptoval max. do 200,- Kc. Vzdyt je to zalezitost ani ne na 10 min. Neco jineho by bylo, kdyby to dotycni vymysleli nebo k tomu byl zapotrebi spec. hardware ci SW, ktery je draze placeny- to potom ano, cena by byla uplne jinde.

No čeče ty píšeš jakobys to už někdy dělal :D-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi rozvirim emoce, ale je mi trochu zle z lidi, kteri si prectou cenne informace tady ve foru a pak je drze prodavaji dal... Takze pokud chce nekdo aktivovat sjizdeni a vyjizdeni oken DO, navod najde na foru, jehoz link poskytl Stinger. Je k tomu zapotrebi kabel na diagnostiku (standartni, ktery umi komunikovat napr. s VAGem), a programek, ktery se jmenuje VDS-Pro. Postup co kde zmenit najdete na jiz zminovanem odkazu od Stingera nebo se na nej podivejte tady - prilozil jsem ho (sice je nemecky, ale zas tak slozite to neni). A pokud toto forum zacne fungovat na bazi predavani si informaci a ne ryzovani penez, tak verim, ze zanedloho tady nekdo vystavi preklad...

PB

PS: Navim jak vy, ale ja bych cenu za aktivaci teto "vychytavky" akceptoval max. do 200,- Kc. Vzdyt je to zalezitost ani ne na 10 min. Neco jineho by bylo, kdyby to dotycni vymysleli nebo k tomu byl zapotrebi spec. hardware ci SW, ktery je draze placeny- to potom ano, cena by byla uplne jinde.

No čeče ty píšeš jakobys to už někdy dělal :D-_-

Asi to tak bude a byl u toho jeste jeden typek, kteryho myslim dobre znas ;):smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...