Přejít na obsah

Brzdy


44kw

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

Ja tak po ruznu cetl, ze jsou to Trw Lucas. Taky jsem narazil na info, ze Lucas je prevleceny Ferodo.

Nicmene osobne jsem po nejakem procitani a vahani nad Ferodem nakonec dospel k tomu, ze vyzkousim Zimmerman koutouce s destickama ATE, jako nahradu seriovych. (Po 66 000 km desticky 50%, kotouce 20mm - bohuzel zkrouceny. Pravdepodobne po navsteve Grossglockneru ;) )

Dily uz mi prisly, prikladam foto, at se muzete mrknout, jak to vypada.

Menit budu tento vikend, tak az neco najedu, dam vedet zkusenosti.

post-34490-1255711943_thumb.jpgpost-34490-1255712127_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ty samý kotouče jako ty,měnil jsem je v létě,akorát jsem na mnohostranné doporučení dal desky ferodo.Z osobních výsledků můžu prozatím říct že to brzdí dost dobře,nepískaj.Teď ještě jak dlouho vydrží,ale Zimmermanny co jsem slyšel je kvalita sama o sobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... ty jo, tak jsem to akorat prehodil.

Vnitrni strana starych kotoucu skoda mluvit. Vydrena mnohem vic nez vnejsi a cinna plocha tak 50%...

Vnitrni desticka ojeta na 4,5 mm, zatimco vnejsi 9 mm.

Cili koukat v ramci kontroly z vnejsi strany pres elektrony, nebo strkat prsty pres plechac, nema dvakrat smysl.

Po namontovani novych dilu to pisklo a asi dve normalni zabrzeni sustilo, jako kdyz auto dele stoji. (Typuju tu Zimmermaní pastu na kotoucich, nez se setrela)

Po ujeti cca 120 km ticho.

Co je ale hlavni a kvuli cemu jsem to delal, pedal uz pri brzdeni nekope a vibrace volantu pri brzdeni ve vyssich rychlostech zmizely.

Pokud jde o brzdny ucinek po vymene, jsem mile prekvapen. Rovnomerneji se davkuje, na suchem povrchu az do zasahu ABSka. Enromni sila na pedal pritom netreba.

Takze zasah - potopena... :specool:

Editováno: , autor: mirdus0001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zim. jsou opravdu kvalitní o čem dobře vypovídá jejich rezavění respektive nerezavění....některý kotouče se po roce loupou pomalu po mm(v prostoru vnitřního chlazení) Zim. chytnou jen takovou povrchovku a dál nic... :palec2:

mirdus0001:příště bych možná ty kotouče celé otřel/odmastil ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najmis,je to fakt,teď když jsem dával zimáky tak jsem na kotouče koukal a rez jsem našel asi na 3 místečkách zvrchu,ale jen taková malinkatá povrchová,jinak jak nový.A co se týká toho odmaštění,tak jsem to taky skoušel,ale je na nich nějaká vrstva stříbrnýho nástřiku,která nešla jen tak dolu,jen se to rozmatlalo po kotouči,tak jsem to nechal taky být a žádný problém,sjelo se to skoro okamžitě.Jinak brzdný účinek je fakt super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najmis,je to fakt,teď když jsem dával zimáky tak jsem na kotouče koukal a rez jsem našel asi na 3 místečkách zvrchu,ale jen taková malinkatá povrchová,jinak jak nový.A co se týká toho odmaštění,tak jsem to taky skoušel,ale je na nich nějaká vrstva stříbrnýho nástřiku,která nešla jen tak dolu,jen se to rozmatlalo po kotouči,tak jsem to nechal taky být a žádný problém,sjelo se to skoro okamžitě.Jinak brzdný účinek je fakt super.

Naprostej souhlas s Albinem, odmastovani je jasny, bylo to to prvni co me napadlo: Kurna cim to napatlali a kdo to ma mejt.

Jenze pak jsem prelousknul ten papir co k tomu "Cimrman" priklada a tam jasne stalo: Pozor, ochranou vrstvu nesundavat.

Mimo jine to muze byt prave to, co prispiva k mensi nachylnosti ke korozi mimo treci plochy, tzn. chlazeni, okraje kotouce, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Řešim takový problém(záhadu).Fábia 1.9 SDI,bez ABS,s omez.brzd na zad. nápravě.Při větším rejdu do leva zaberou brzdy skoro u podlahy a po puštění pedálu auto dost přibržduje.Po srovnání rejdu se chovají brzdy normálně a při druhém šlápnutí na brzdu je vše OK.To samé se děje i na místě(stejný problém).Již jsem vyměnil hlavní válec brzd, ale je to stejné.Na zvedáku se kola při stejném rejdu a zabrždění,závada neprojevuje a kola nepribrzdují.Ted bádám co vyměnit dál.Asi zkusím vyměnit omezovač zad. brzd na zad. nápravnici.Neměl jste někdo stejný problém?A jak jste to příp.vyřešili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Co říkáte na značku kotouču STARLINE,maj je ted v nějakej akci za 400kč jeden,kotouče potřebuju tak mě to dost hlodá.Nevíte kde se vyrábí http://www.starline-parts.com/.

Bavil jsem se v nejmenovaném šhopu fy. autokelly a starline je taková "třetivýroba" součástky co jsou levné a rychleji odchází takže radši o něco málo víc peněz za druhovýrobu, ale přeci jen značkovou a nebo za větší peníz originál, alespoň co se týče brzd a motorových součástí, toť můj názor.

Co říkáte na toto (převzato z aukra) 840,-

keramické sportovní brzdové destičky na přední nápravu Německé značky MASTER SPORT(www.master-sport.de) určené na tyto vozy:

-ŠKODA OCTAVIA I(do roku 2004 a max 81kw),FABIA(nepasuje na 1.2),ROOMSTER

-SEAT IBIZA,LEON,TOLEDO,ALTEA

-VW GOLF IV i V, POLO,JETTA

-AUDI A3

Tyto destičky mají ve své směsi obsažené keramické částečky které dokáží po zahřátí "na provozní teplotu" brzdit minimálně o 50% více než standartní destičky při zachování normálního opotřebení!Tyto keramické destičky jsou vhodné jak na obyčejné kotouče tak i na sportovní (vrtané,drážkované)

O.E destiček: 1J0698151D , destičky jsou s čidlem opotřebení!

post-31558-1266618041_thumb.jpg

Editováno: , autor: repkin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, jen mám dotaz odešly mi brzdy na FI 1,9TDi díval jsem se zde http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0615301d-predni-brzdovy-kotouc-256x22-fabia-fabia-2-roomster-octavia.html a celé (předek zadek) vyjde za babku, až se mi to zdá podezřelé :) Vše jsem kombinoval Zimmermann základ, žádný drážky žádný vrtání. Má někdo zkušenosti? Díky za rady

Editováno: , autor: Alan 07
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...