Přejít na obsah

Fabia III


schimmer

Doporučené příspěvky

A kdyby tedy auto hlídalo světla za tebe (automatické přepínání denního svícení a klasickejch světel), co je potom funkce tunel light?

U F2 je to tak, ze v poloze 0 svítí velký světla přední i zadní a po přepnutí se rozsvítí navíc palubka...

U O2 svítí na 0 denní sviceni a po přepnutí se rozsvítí klasické světla + palubka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem jel v autě s rain senzorem (na zpětném zrcátku) a tam všechno fugovalo automaticky. Ale ve výbavě style je integrovaný light senzor v palubce (co jsem vypozoroval, tak je to změna oproti ostatním modelům)..

Ale při testovací jízdě mi dost vadilo malé a zacloněné zrcátko, tak pátrám po tom, o co je auto chudší s light assistantem. Buď jsem natvrdlý nebo mi chybí informace :D budu rád jestli se nám to podaří rozluštit :) v nejhorším se na to zeptám v pátek až budu v salonu, jestli tam bude někdo kompetentní mi to vysvětlit...

Editováno: , autor: Aleš Veigend
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to není F3, ale z rapida ... tunnel light je jen "marketingové označení" toho, že prostě za tmy to svítí na potkávačky (je jedno, jestli v tunelu, nebo někde jinde), a za světla na "daylight" ...a rain light navíc ještě rozsvítí potkávačky při aktivaci stěračů.

 

Manuál se o žádným tunelu ani nezmiňuje, jen prostě řeší míru okolního osvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni nic co resit, ja sem vam to uz napsal,... pawouk vam to ujistil primo materialem od skodovky a potvrdil i to cim sem si nebyl jist s comming a leaving home ;)

Tunel light je jen marketingove oznaceni a resi nahly pokles denniho svetla, viz. pawoukuv material ;)

 

pro rekapitulaci jeste jednou zde:

 

 http://cs.skoda-auto.com/models/HotspotDetail?HotspotName=L05%20-%20Light%20assistant%20%5BOctavia%2C%20Yeti%2C%20Superb%5D&WebID=f22024f6-082e-4602-b10e-390863555dd7&Page=technology

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, irský ceník je trošku sdílnější, a je tam k "easy light assistant" uvedeno následující:

 

“EASY LIGHT ASSISTANT” - automatic switching for Coming/Leaving home Daylight running lights

 

Takže .. IMHO tam, kde jsme byli. při "0" to bude svítit na denní svícení (jako ostatní škodovky), a zvládne to automaticky přepínat na coming a leaving home"... možná v závislosti na tom, jestli svítí denní světla... či variace na toto téma.

 

 marketing :)

Editováno: , autor: Tragedie_v_JZD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ale pokud umite zaklady anglicky tak si to z toho muzete odvodit ne ? :D

 

  jak jednoduchy ;)

 

 

Easy light - klasicky denni sviceni jak sme zvykli u vsech skodovek,... tudiz mozna bude obsahovat i comingú leaving home ;)

 

  ten zbytek je rozsireni zakladu, tudiz + destovy senzor s funkci tunel light

 

kdyz si vsechno pospojujete dohromady musi vam to prece vyjit, nic svetabornyho bych v tom nevidel ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neco co sem nasel na strankach Skodovky !
 

budou vam uz tyhle informace stacit ? ;)

 

 

 

Easy Light Assistant - automatické spínání světel, Coming Home, Leaving Home

 

Rain-Light Assistant - automatické spínání světel, dešťový senzor, vnitřní zpětné zrcátko
s automatickým stmíváním, Coming Home, Leaving Home, Tunnel Light
 
 
 
 
   je to presne zase tak jak sem psal vi.z vyse, Easy je zaklad, to drazsi je pak rozsireni zakladu vc. dalsich veci ;)
 
   Doufam ze tohle bude na vysvetleni stacit, kdyztak sezenu neco dalsiho pokud by sme si zase nerozumeli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle informace důvěrně znám a koukal jsem na ně už nejmíň milionkrát a stále si nemohu pomoct, ale nedokážu si představit co znamená automatické spínání světel. Pokud by to patřilo k funkcionalitě CH a LH, pak nevím proč je tam ta čárka mezi slovy a není tam například pomlčka nebo CH LH není v závorce. A pokud to znamená pouze automatické rozsvícení po nastartování, tak mi to připadá jako trošku podraz, protože to není funkcionalita kterou bych si měl připlácet. Ale možná na to koukám až moc lingvisticky :kol-32:

Editováno: , autor: Aleš Veigend
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aleš Veigend: .......... myslim si ze to moc studujes , ale doporucuju ti zavolat sem: 800 600 000 a uvidis co ti na to reknou, myslim ze hned urcite odpoved vedet nebudou, ale mohou prekvapit, treba tak ze to bude proste klasicke denni sviceni, coz ocekavam bez senzoru a svetla si budes muset prepinat holt sam ;) ale tezko rict ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...