Přejít na obsah

Koupě Octavia II N1 Problém?


ufyn

Doporučené příspěvky

Zdravím, rad bych koupil ojetou Octavii II, mam vyhlídnutou jednu v bazaru, ale zjistil jsem ze je ve velkém techničáku N1. Je pro mě jako fyzickou osobu nějaký problém při koupi? Přepis, doplacení DPH, ježdění s klecí, STK, atd..

Prosím poraďte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedinej problém N1 je, že je 4 místná a kotevní úchyty pro pási sou oficiálně zničený a už to nejde předělat z5 na pětimístnou verzi.

STK záleží na technickým stavu, jako u každýho auta.

Mříž můžeš klidně vyndat - už tam bej nemusí.

Přepis je bez problémů

DPH - to netuším, ale myslím si, že nic doplácet nebudeš. DPH už je v ceně auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ve TP je napsáno jistě 4 místa a vůz je navždy v kategorii N1 a čtyřmístný. DPH už neřeš.

a mříž - buď vyhoď , je přes ni blbě vidět,

nebo si ji tam nech, u combi skýtá několik výhod - nejde vlézt kufrem dopředu a naopak, náklad se nemůže přemístit dopředu.

Můj kolega před lety zahynul v Maďarsku u města HÓDMEZŐVÁSÁRHELY, to umím napsat i po letech, de facto ho umačkal jeho vlastní náklad, ten náraz zepředu by asi přežil. Nevezl žádný extra věci, ale byl hezky naložen./krabice s komponenty ap. - ale rozhodně nebyl přeložen/

Za další ADAC udělal test s klasickým kastlem piva u hrany nákl. prosturu v kombíku a nárazem v 48 kmh

...a kastl hrdě přerazil zadní sedadlo vzal ssebou kus předních sedadel, palubku, čelní sklo a pokračoval do vesmíru.

Tj. mříž není zas tak blbá věc. Mi za ty leta už asi třikrát při krizové situaci řachlo něco z kufru do mříže, kdybych ji neměl, nevím co by bylo..

Druhá věc je že není mříž jako mříž, třeba v Vectry caravan je debilní a nedá se posunovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 mistna? i kdyz je ve VTP (velky technicky prukaz) napsano 5 mist?

Verze N1 je vždy 4 místná. Pokud tm píšou něco jinýho tak kecaj.

Předělat zpět na osobní jde, ale zůstane zas a pouze 4 místná. Pokud se bavíme o legální verzi. Samozřejmě, že to má stejný sedadla jak 5 místná Okta a 5 lidí se tam vejde.

pokazde se musi znicit ty pasi? neni vic typu uchyceni?

Podle vyhlášky se museli zničit, jinak by to nepřepsali na N1. Samozřejmě by tam šel úchyt na prostřední pás dodělat, ale nebylo by to legální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...