Přejít na obsah

bliká xenon


Machlak

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...

Nedavno jsem si poridil starsi xenony, mam v nich novy vybojky a od zacatku mi trosku poblikava pravy xenon. Pozoruju to jenom kdyz jedu po hrbaty silnici nebo kdyz vjedu do nejaky diry. Zrejme to bude nejakej spatnej kontakt a potreboval bych vedet na co se zamerit, kdyz uz bude svetlo zase venku. Nejdriv sem zkousel vsemozne hejbat konektorem na svetle - tam to asi nebude. Mam podezreni na ten cervenej konektor co je na vybojce, oproti druhymu svetlu tam totiz drzi mnohem mene. Napada nekoho co jinyho by to mohlo bejt? Pokud by to bylo tim cervenym konektorem na vybojce, co s tim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska sem prohodil vybojky, tak az v noci pojedu, uvidim jaka strana bude poblikavat.. Zaroven jsem prisel na jednu vec, pokud rozsvitim xenony pri vypnutym motoru, tak mi prava vybojka jen nekolikrat blikne a zhasne :-( Pri nastartovanym motoru je vsechno OK, stejne tak, pokud svetlo chvili pred tim svitlio, tak se i s vypnutym motorem bez problemu rozsviti... Nevite cim by to mohlo byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze ta krabicka, co je zvenku na svetle neni jen RJ sklapeni svetel, bude to ridit i napajeni vybojky, takze by chyba mohla byt i tam... kazdopadne po vymene vybojky poblikava porad stejny svetlo, takze chyba je v krabickach :-) V aute se mnou sedeli este dva kamosi a ani jeden z nich si toho nevsim...vidim to jen ja :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Takze po prohozeni vybojek stale poblikava prave svetlo, potom jsem zkusil prohodit zapalovaci modul (cerna krabicka uvnitr) stale poblikava pravy svetlo, dneska sem vymenil RJ co je na svetle za novou, tak uvidim co to bude delat vecer.

Aby toho nebylo malo, tak sem po vymene vybojky prisel na to, ze pokud svetla rozsvitim vypinacem (bezne mi svetla rozsvici rele denniho sviceni) tak mi pravy svetlo jen problikne a zhasne :-( Kdyz se ale svetlo rozsviti po nastartovani samo, tak sviti jak ma. Po tom, co jsem prisel na ten problem s rozsvicovanim, tak sem menil zapalovaci modul a tu RJ, takze ani jednim to neni. Jediny cim by to mohlo bejt, je vybojka. Pred prohozenim vybojek sem si totiz nevsimal, jesi se svetla rozsvecujou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted uz sem v koncich, zkusil sem prohodit cela svetla (pravy sem dal nalevo a naopak) moc tam nepasujou ale da se to :-) A po zapnuti svetel vypinacem, zase blblo svetlo na pravy strane. Vim teda uz urcite, ze to neni nicim ve svetle ale nejakou kabelazi.

Vsim sem si, ze to vyhazuje tuhle chybu:

01533 - svorka 56(svetlomety)

32-00 hodnota odporu prilis velka

V DP pisou ze je to na vymenu zapalovaciho modulu. Coz je v mym pripade blbost, pze tu samou chybu vyhodi i levy svetlo, kdyz ho dam na pravou stranu. Zkousel sem se kouknout i na pojistky a prohodit je...nic. Podotykam, ze mam xenony dodelavany a zrejme to zlobi od zacatku, mam je tam cca 3-4mesice....Vsim sem si toho az nedavno. Zrejme s tim bude souviset i to, ze kdyz vjedu do diry, svetlo na prave strane poblikava. Znova sem se koukal na svorkovnici u svetla a tam se zda byt vsechno v poradku. Uz sem opravdu zoufalej :-( Porad nechapu to, proc kdyz se svetla rozsviti pomoci rele, ktery je sepne hned po naskoceni motoru, je vsechno v pohode. Kdyz kouknu VAGem na mereny hodnoty, tak na pravym svetle je 35W a neco mezi 92-97V. Na levym to je jen 90V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děje se mi to taky,pouze při vypnutým zapalování.Xena mám taky dodělávaný.Všiml jsem si toho taky nedávno.Když jsem se na to ptal známého s xeny z výroby,řekl mi,že se mu to také občas stane.Nejsem elekttikář,tak mně nekamenujte,ale bylo mi řečeno,že je to velkým odběrem při startu výbojek a že baterka nestačí dávat.Je pravda,že jsem si toho všiml,když jsem měl baterku před smrtí.

Mám HID i v dálce a tam bez motoru naskočí jenom jedna skoro pokaždý(když mám zapnutý potkávačky).Pokud HID rozsvěcím jenom samotné jako světelnou houkačku,vždy se rozsvítí obě.Z toho usuzuji,že na tom odběru může něco být.

Za jízdy mi svítí vše,tak jsem to nijak dál neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli tomu dobre rozumim tak mas modul automatickeho sviceni a pers nej ti to sviti ok ?

Pokud rozsvitis 'normalne' tak to blbne ?

Presne tak, pokud to necham na modulu, sviti vse OK. Pokud rozsvitim xeny ruco pri zapnutym zapalovani tak se rozsviti jen leva strana a prava strana pouze 2x - 3x problikne. Musim este zkusit, co to dela, pokud nastartuju s parkovackama a teprve pak otocim vypinacem a zapnu xenony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tam je menic napeti, takze v tom pripade je s pis problem nekde na privodu. proste to neda dostatecny proud. Nekde se neco musi zahrivat. Draty to nebudou, protoze pres automaticky rozvecovani to sviti a draty jsou porad jedny.

Zkus hledat - otocny spinac svetel, kabelaz k nemu a rele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel sem, ze od spinace do rele az do pojistkovky vede jeden drat a az od ni se to rozdeluje do dvou svazku zvlast pro kazde svetlo. A vzhledem k tomu, ze blbne vzdy jen prava strana (prava strana ne jen prave svetlo) musi byt zavada mezi pojistkovkou a svetlem. Tam neni moc moznosti :-(

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska sem zkousel nastartovat s parkovackama a potom zapnout svetla pomoci vypinace pri bezicim motoru. Bohuzel pravy svetlo opet zablikalo a zhaslo :-( Fakt nevim co s tim :-( Nemel by nekdo schema zapojeni rele od Molpiru...chybu budu hledat asi tam. Montoval sem si ho sam, ale uz nevim kde mam papiry..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...