Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

Teď jsem si té chyby všimnul taky :D samozřejmě tam má být 195/50/R15 :D profil je 50 ne 15 nevím proč jsem takovou kravinu napsal :D :D :D

ale já mám v techničáku napsaný 195/50 R15 82T na ráfcích 6J x 15 ET43 a proto by mě zajímalo jestli tam můžu dát ET38

Ještě by mě zajímalo jestli si musím nechat napsat typový list kvůli těm ET38 a zajímalo by mě co znamená to "82T" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám ve velkém TP napsáno 185/55 R15 .. můžu použít 195/50 R15? :) Na zimu i léto .. myslíte že to někdo bude kontrolovat? Třeba při nehodě? myslím že ne že .. někde jsem to tu už asi řešil ale nejsem si tím jist .. potřebuju rozměr na zimu :/ mám už i disky koupené 6Jx15 ..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

plánujem na Fábiu I., r.v. 2001, 1.9SDi, 47kW obuť zimné pneu Barum Polaris 3 , 185/60/R14 82T

v techničáku mám o.i. písané: 185/60/R14 82H

 

môžem ich obuť, aby som niečo nedotento? mám pocit, že len rýchlostný index je menší, ...

sorry, že sa pýtam "ako blondýna", ale istotta je istotta, ...

 

díky za radu, čas, pomoc, ... :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to řešil při koupi zimáku .. podle vyhlášky bys měl mít na palubce jasně napsáno jakou maximální rychlost mají tvé pneu pokud je nižší než maximální rychlost vozidla.. A letní bys měl mít vždy nad max rychlost .. zimní můžeš mít pomalejší ..

 

Ale osobně pochybuju že by jsi z 1.9 SDI 47kw vymáčkl více než 170km/h .. Takže index H který je myslím 210 km/H je podle mě zbytečný .. :)

 

Já si nastavil na maxidotu omezení rychlosti pro zimní pneu a při 190 mě to vždy vypíše že jsem jí překročil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík za info, ja som to až tak nečítal, neštudoval, ....

fabču jazdí manželka, takže o max. tam niet ani chýru ni páru, ....

letňáky jazdí tak max. 120, a zimáky podstatne pomalššie, ...

i keď asi 2x na letňákoch sme boli v chorvátsku, a sem tam sme tlačilli aj 140 - 150, ... (bez pokuty) :kol-27:

 

o.i. zimáky sú už doma, objednané a poslané Barum Polaris 3 , 185/60/R14 82T

no pozeral som ich DOT čísla a dvakrát som z toho nebol múdry, ...

 

je tam napísané:  DOT HWF8 W29R

 

vie niekto čo z tých hatlámma patlámma sa dá vyčítať?

 

díky za radu, čas, pomoc, ... :kol-27:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...