Přejít na obsah

Motor nemá sílu a chcípá 1.9 TDI


USANYC

Doporučené příspěvky

Dobrý den všem,

mám takový větší problém. Mám Superba 2003, 1,9 tdi 74kw. Motor je velmi líný. Za studena se začne motor klepat a při neutralu to chcípne. Není to pokaždé, ale tak 3x do týdne určitě. Navíc auto je velmi líné. Turbo jsme již měnil před měsícem. Turbo to nebylo. Mám najeto 470000. Vím je to hodně, ale já to auto mám moc rád. Když se ten motor začne klepat, tak stoupne i spotřeba. Klepe se jako když to jede jen na tři válce po chvilce to chcípne a nejde nastartovat. Startér se točí, ale ne a ne to chytnout. Až když mám už skoro vytlučenou baterku, tak to chytne, ale jen tak tak. Diagnostika ukazuje špatné spalování na 3. válci, Vstřik to není. Ty jsou prý v pořádku.

Vůbec to auto nemá akceleraci. Strašně líný! Nevíte někdo co by to mohlo být?? Myslíte, že je čas koupit nový motor?? Rozvody dělaný před 15000 km. Prosím poraďte.. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...

ahoj kluci,

dneska jsem jel pracovne do Klatov... no super jizda :) ale takovej poznatek,ze kdyz jsem jel nad 130km/h tak to jelo jak prasatko :) filtry nové,vaha vzduchu ok tak jsem ho protahnul...

jinak turbo v 1800 otacek spina,turbo efekt pri normalni akceleraci neni znat...

rada? diagnostika nic nehlasi.... dekuji

jinak moto 1.9tdi 74kw

Editováno: , autor: Ladislavpraha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj kluci,tak dneska jsem byl celej den v dilne s Vagem a opet zadne zavady.. (mereno vse i za jizdy) kamarad mi rekl to same stou naftou co rekl doktoron... takze se odčerpala vsechna nafta k čerpadlu se prolilo cistym aditivem,vytrela se nadrz,dal se novej filtr protahlo se naftou a hele jede to o poznani lepe :) a daval jsem mu kouře za tepla a nad osm litru prumerna se nedostala :) a krasne tahne od spoda :) o 40% lepsi vykon :) jo a dodelal jsem si tu napravu to uloženi :)

jinak je teda vse ok,jen mi ukazje o 100g jinou hustotu vaha vzduchu pri akceleraci než je požadovana... ale prej je v norme... nwm no... dneska jsem to uz nestihnul,ale pristi tyden koupim novou at to je redy... stoji par kacek.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj :)

chci to zvednout kolem 85kw +-

rikal mi technyk jak rikas ty... motor by to  nejspis neprezil.. rikal me to uz teda u tech 98kw...

nebudu to hrotit,koupil jsem si todle auto kvuly spotrebe a ne na zavodaka.. i kdyz me obcas rozcilujou ostatni ridici a hned by jsem je predjel,ale... uspora je lepsi nez bejt vsude prvni...

nez jsem dospel k tomuhle nazoru tak jsem vsem rikal,ze lepsi je bejt mrtvej nez druhej tak proto a8 4.2fsi a co me dostava,ze kdyz jsem mel audi tak me kazdej poustel a ze supem mam fakt smulu... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolego sup neni zavodak, ale limuzina. Taky se dá pekně rozjet. A jak už jsme se s klukama otom bavily i na srazech chip neni jen otom, že Si zdvyhneš vykon, ale i o spotřebě, vždy Si pamatuj z jakou nou jezdíš takovou maš i spotřebu. 74 se normalně zvyšujou 105 až 110kw, ale to zž je max. U tebe bych tak volil 105kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kde si tankoval, abych se tomu vyhnul, jinak já tankuju na zličíně u tý way 24 a musím říct, že je to znatelně lepší jízda, tižší motor, kór když dám ještě aditiv, zkus to a cena je taky parádní s kartou ikea ještě o 1 kč na litr dolu, takže tankuju tak za 35 cca

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cuzik: jo hodne jsem si toho precetl a nechci to auto znicit vis tak proto 85kw cca ,chci pouze aby me udelali vetsi kroutak... četl jsem,ze chip jde i udelat,aby turbo tlacilo vic nez ma a to ja nechci... to je do jineho tematu...

samozrejme si necham poradit od odborniku az tam pojedu a kdyz mi reknou,ze v poho 105kw tak to necham udelat vis... byla by velka skoda toho motoru... je mi jasne,ze to neni zavodak,ale potrebuji dat obcas ridicum za usi.. :) jezdim kazdej den v centru prahy,mala strana a okoli a nejde mi o rychlost,ale o rychle zrychleni na kousicku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za mě si myslím, že pokud chceš dát v práglu někomu za uši, tak i s čiplým supem s tímto motorem toho nikdy nedosáhneš. Měl jsem chvilku FI s motorem 74 kW čiplým na 98 kW a ta opravdu lítala, ale sup je jak píše čuzík je hlavně limuzína, takže má i svý kila  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dneska jsem jel rano v sest do prace a potkal supika 2.5tdi... zacali jsme se honit u strahova az na smichov :) kdo to byl? :D jinak dostal na prdel,pac mu padla cervena a ja to strihnul pres ulicky na smichove a opet na hlavni no smal jsem se az do obeda :) jinak by me ujel na plne care :) a piskani gum od strahova dolu jsem byl ja :) dotycnej brzdil... peknou nedeli Lada :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...