Přejít na obsah

Kontrolka ostřikovačů


Wittmann

Doporučené příspěvky

Můj typ s stěma platíčkama je, aby se při točení kol na místě nevytvořily gumové stopy z pneumatik na té hezké zamkové dlažbě. :p:p:p . Jinak mám ambiente 6/05 s xenonama origo. z fabriky, a k tomu samozřejmě jsou součástí i ostřikovače. Které při poklesu hladiny kapaliny přestanou fungovat, aby ještě zbylo na sklo, takže bych řekl, že tam asi je nějaký čidlo. Protože se pak ostřikovače nevysouvají a není ani slyšet motorek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, dokonce mě na to upozorňovali při předávání autí. A fakt to tak funguje. Taky ostřikovače světel ostřikují max. jen dvě vteřiny, ale za to velkou sílou ( něco jako vap ) proto je i docela velká spotřeba. A ještě po každém pátém ostříknutí skla se teprve spustí i světel, jinak nejdou, osobně vyzkoušeno při dotazu ve škodovce, že někdy jdou a někdy ne. Připadal jsem si jak blb, že jsem si toho nidky nevšiml.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nakonec kdo může tušit, že do všeho nacpou takový elektroniky a ještě řízené softem. Jen jaká je věda, jak se dá různě nakódovat takový " blbý " origo. centrální zamykání.....spoustě lidí by s toho šla hlava kolem co a kdy to umí zamykat a odemykat ale to jsem samozřejmě nepatří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Néééééééé, až po každém pátém ostříknutí skla. Ale jestli to taky dřív nebylo jinak, to nevím, mám 6/05 a dělá to tak jak jsem psal. Ostřikovač skla můžeš držet až do úplného vyčerpání a světel se nespustí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano je to na ochranu dlažby, to by mati neprežila. ktoo to ma počuvať... :ph34r:

a pochybujem že je to tak že ked maš malo vody nefunguje ti ten motor.

snimač hladiny ti ide do kombi a motor ostrekovačov je ovladany BSG. a ja som to domontovaval čiže som si kupil nadobku BEZ snimača. motor toči naprazdno, preto ho tak nepočuť. dnes sa mi to presne stalo. okna ešte ostrekovalo a svetla už mleli nasucho:-)

a taktiež ostrekovače svetiel nefunguju pri vypnutych svetlach:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano je to na ochranu dlažby, to by mati neprežila. ktoo to ma počuvať... :ph34r:

a pochybujem že je to tak že ked maš malo vody nefunguje ti ten motor.

snimač hladiny ti ide do kombi a motor ostrekovačov je ovladany BSG. a ja som to domontovaval čiže som si kupil nadobku BEZ snimača. motor toči naprazdno, preto ho tak nepočuť. dnes sa mi to presne stalo. okna ešte ostrekovalo a svetla už mleli nasucho:-)

a taktiež ostrekovače svetiel nefunguju pri vypnutych svetlach:-)

Takže samotný ostřikovače vyjíždí na principu tlaku kapaliny v hadičkách ostřikovačů světel při spuštění. Když není kapalina - není tlak - nevyjedou ostřikovače a motorek jede na prázno - není slyšet. OK ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano je to na ochranu dlažby, to by mati neprežila. ktoo to ma počuvať... :ph34r:

a pochybujem že je to tak že ked maš malo vody nefunguje ti ten motor.

snimač hladiny ti ide do kombi a motor ostrekovačov je ovladany BSG. a ja som to domontovaval čiže som si kupil nadobku BEZ snimača. motor toči naprazdno, preto ho tak nepočuť. dnes sa mi to presne stalo. okna ešte ostrekovalo a svetla už mleli nasucho:-)

a taktiež ostrekovače svetiel nefunguju pri vypnutych svetlach:-)

Takže samotný ostřikovače vyjíždí na principu tlaku kapaliny v hadičkách ostřikovačů světel při spuštění. Když není kapalina - není tlak - nevyjedou ostřikovače a motorek jede na prázno - není slyšet. OK ? ;)

tak to mne funguje. ostrekovače nejdu na vzduch a teda nema ich čo vytlačiť ked už neni voda :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano je to na ochranu dlažby, to by mati neprežila. ktoo to ma počuvať... :ph34r:

a pochybujem že je to tak že ked maš malo vody nefunguje ti ten motor.

snimač hladiny ti ide do kombi a motor ostrekovačov je ovladany BSG. a ja som to domontovaval čiže som si kupil nadobku BEZ snimača. motor toči naprazdno, preto ho tak nepočuť. dnes sa mi to presne stalo. okna ešte ostrekovalo a svetla už mleli nasucho:-)

a taktiež ostrekovače svetiel nefunguju pri vypnutych svetlach:-)

Takže samotný ostřikovače vyjíždí na principu tlaku kapaliny v hadičkách ostřikovačů světel při spuštění. Když není kapalina - není tlak - nevyjedou ostřikovače a motorek jede na prázno - není slyšet. OK ? ;)

tak to mne funguje. ostrekovače nejdu na vzduch a teda nema ich čo vytlačiť ked už neni voda :D

Upřímně, nikdy jsem nestudoval princip vysouvání ostřikovačů, neměl jsem ani moc důvod, když to funguje ;) . I když občas mi to taky vrtalo hlavou jak asi. Vždy jsem si myslel právě tím tlakem kapaliny, ale taky by tu byla možnost servomotorky, a ty by pak potřebovaly právě to čidlo hladiny aby dostaly informaci, že se už nemaj vysunout když není kapalina a taky by už nemusel jít ten motorek, ale tahle varianta mi přišla moc zbytečně složitá a drahá. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trošku som ale odbočil od tej elektriky čo? :D

Máš to ale dobře zdokumentovaný, a to je pro mnohý co si to chtěj dodělat velice důležitý.... :)

-_- mam aj tie otvory pofotene :D

dalšia vec bola potiahnuť kabel cez motorovy priestor dovnutra.

pekne držiak baterky dole, otvoriť ten tunel kablovy.....

dal som ho normalne do konektoru, ale nemam schemu ostrekovačov na 05 a vyšie tak som kabel napojil do jedneho volneho kontaktu :D

ešte som si potiahol aj kable na corner, ale asi ich vymenim, lebo som nemal dostatočne hruby kabel a na 55W asi nebude stačiť :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...