Přejít na obsah

Palubní počítač - problémy, nastavení


jameson01

Doporučené příspěvky

Tiež mám O II family 2010 a mám aj tempomat.Moja otázka je či mi stačí len vymeniť páčku s ovládaním Pal.počítača,alebo aj podvolantovú jednotku.Ako zistím či tá podvolantová-tempomatová jednotka čo tam mám zvláda aj pal.počítač? A ešte jedna maličkosť je tam plnohodnotný maxidot?(V hornej tretine zobrazuje hodiny,v strede vonkajšiu teplotu a v dolnej denné km a celkové km.Celkové km sa dajú prehodiť na zobrazenie druhej rýchlosti v mílach)

Ďakujem.

Naozaj mi nikto nevie poradiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne maxidot tam neni. Muzes zkusit vymenit packu a nakodovat, tempomatova podvolantovka by mohla umet i PP. Packu lze pouzit i starsi z OII (nemusi byt FL).

Zatim jsem jeste popis funkci jednotek pro FL, resp. jejich znaceni nenasel. Jedine je urcite ze typ CH, ktery se prodava jako nahradni dil umi vse PP,Tempomat, i MFV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Před dvoma týdny předeláno - nutno mít správnou podvolantovou jednotku /je tu věnováno této téme hodně diskusí-hledej, hledej.../ určite ale půjde 1K0 953 549 CH ta ma i MF volant, ja jsem sehnal jednotku bez MF. Minimální požadavka je motorizace vyšší než 1.4MPI na tempomat.

Mé náklady na dodělání PP a tempomatu u OII-FL MR10 ve verzi CLASSIC-FAMILLY:

Podvolantová jednotka - 800 Kč

Páčka tempomatu - 450 Kč

Páčka PP - 350 Kč

Práce v autor. serv. Škoda - 1450Kč

a to vše v záruce !!!

Zobrazí se ti pak i to, co jsi odjezdil dosud - spotřebu.....

Zde máš kompletní návod.. http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=488

Zde můžeš koupit nové díly.. www.skodateile.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta podvolantovka je speciální podle modelového roku, nebo se tam dá šoupnout i starší?

Pokud mas auto do 10 mesice 2009 je to MR09 od 11/2009 je to rok MR10 je to dulezite, nemusi to fungovat ale jsou take co pujdou i tam i tam /jednotky co maji i MF..

nase jsem inzerat, kdyz ti pomuze, nevim ale zda je jeste platny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minimální požadavka je motorizace vyšší než 1.4MPI na tempomat.

Zde máš kompletní návod.. http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=488

Tempomat jde i na 1.4MPI, zrovna ten clanek co je uveden co jsem psal je o 1.4 classic :)

Jak uz tu nekdo psal lisi se podvolantovky pro MR2008-9 a 2010/vyse je totiz jinak vyreseny snimac natoceni uhlu volantu, od MR2010 uz je primo v servu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj vespolek,

dokázal by mi někdo poradit?

Mám O2 RS TFSI a můj palubní počítač jako by se zbláznil.

Někdy naskočí někdy ne a pokud naskočí tak po chvíli se rozsypou pixely.

Když tlačím na kryt tak se to mění. Špatnej kontakt? nebo něco jinýho?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potreboval by som dorobit PP do OII Familly 1,9 TDI PD r.v.2010.Neviem ci nestaci iba vymenit packu a prekodovat.Poradte prosim.pripadne ma na niekoho

odporucte,najlepsie na niekoho v okoli Bratislavi. Ďakujem ....

Niekto z okolí Bratislavy....Vlado Mečiar, Villa Electra, Trenčianské Teplice......ten umí všetko lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Zdarec mám následujicí problém palubní počítač je nějaký naruby.

Spotřeba s plynem 4,3L skoro na volnoběh tak 58L bez plynu - -

průměrná jízdou stoupá startuji tak 5,8l a tak po 100km pruměr kolem 13L.

Jinak skutečná je v normě na čvrtka nadrže 230km.

Memám tušení kde hledet zavadu je to od začátku, přikládal jsem to dvouhmotě byla KO a celé se to klepalo.

Nějaké rady nápady co je špatně ?? :help:

OII 1,9 pd 77Kw 05

Ps.: Témata jsem prošel a nic zasadního jsem nenašel..

Editováno: , autor: Pavelka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Dobrý den, mám menší problém. Nevím zda si někdo s PP hrál, ale z ničeho nic mi začal psát hlášku "Překročili jste rychlost 0Km/h" Pouze po startu...... po vymáčknutí tlačítka reset to zmizí, ale při dalším startu je to tam zpět. Jak to vypnu ? V menu jsem nic nenašel (zimní obutí mám vypnuté).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud dám menu, kde je nastavení...... končí mi to položkou komfort........ v nastavení jsem nic nenašel....... při překlikávání spotřeba apod. jsem našel, že v omezení rychlosti 0Km/h, (v dlouhodobém režimu), ale nepodařilo se mi ji změnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Mel bych dotaz ohledne pocitani dlouhodobe spotreby palubnim pocitacem. Z Fabky jsem byl zvykly, ze se dlouhodoba spotreba nulovala po cca 20.000 km (kupodivu ne presne). Loni jsem si koupil Oct. FLII, nyni mam najeto 6600 km a uz jsem si stihl vsimnout, ze se dlouhodoba spotreba vynulovala x-krat. Nevite, jaky je tam cyklus nulovani, proc je tak kratky a jestli se neda nejak nastavit? (nemam MAXIDOT) Predem diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové,

chci se jen přeptat, jak to je s palubním počítačem u Octávie II v Clasic provedení, r.v. 2005. Vím, že některé mají přepínání na ovladači stěračů (asi ty pozdější) ale teď jsem se dostal k jedné, která to nemá vůbec. Z toho jsem usoudil, že tedy asi palubní počítač ani nemá. Je to v celé řídící jednotce nebo se to dá "přidělat" pouhou výměnou přístrojové desky?

post-75370-0-11849900-1332756211_thumb.j

Díky moc JK

Editováno: , autor: Jonáš Johny Kašpar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Usoudil jsi dobře. Taky sem koupil Classic bez PP. Je třeba dát podvolantovou ŘJ která podporuje tempomat a PP, budíky s PP a samozřejmě páčku s ovládáním PP a nakódovat. Já to měl jednodušší páč v autě byl už z výroby tempomat takže sem měnil jen budíky a páčku, místo PP sem šel ale rovnou do MaxiDotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No přemýšlel jsem o tom, protože jezdit bez PP se mi nechce a u tohoto vozu by se dalo hezky kochat i tou spotřebou :-). Člověk si na PP prostě lehce zvyká.

Dalo by se využít stavajících budíků a měnit pouze ŘJ pod volant a vyměnit ovladač stěračů? Nevím jestli není zbytečné rovnou chodit do MaxiDotu, navíc nevím, jak dlouho mi bude sloužit. Jak je to pak s tempomatem? A věděl bys tam přibližnou cenu?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměna budíků nestačí, podle fota to jsou ty samý co sem měl, prostě Classic bez PP. Cena záleží na tom kde si to případně necháš udělat a zda použiješ nové díly nebo jeté, tempomat jde dodělat kdykoliv. Jestli jen PP nebo Maxík je na tobě ale osobně bych šel do Maxíku + tempomat. Pro porovnání k tý ceně, za nový budíky MR08 s Maxíkem + páčka + práce sem dal 5.900kč ale u tebe ještě podvolantovka, ve Škodovce by si za to dal 3x tolik, i jejich eliktrikář si mě vzal bokem a upozornil mě na to. http://forum.skodahome.cz/topic/11820-maxidot/page__view__findpost__p__1490491

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...